Księżna Camilla i książę Karol, 9.09.2021
Fot. Chris Jackson/Getty Images
Królewskie życie

Książę Karol i księżna Camilla zadebiutują przed kamerą. Wystąpią w popularnym serialu

W kogo się wcielą?

Marta Nawacka 25 maja 2022 14:32
Księżna Camilla i książę Karol, 9.09.2021
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Najstarsze z dzieci królowej Elżbiety II, książę Karol, niedługo zadebiutuje na małym ekranie wraz ze swoją żoną, księżną Camillą. Książęca para pojawi się w popularnym serialu EastEnders, który emitowany jest na antenie BBC. Odcinek z udziałem małżonków będzie można oglądać już 2 czerwca. Jakie role otrzymali?

Wielka Brytania świętuje 70-lecie panowania królowej Elżbiety II

Już niebawem cała Wielka Brytania świętować będzie Platynowy Jubileusz królowej Elżbiety II, czyli 70-lecie jej panowania. Władczyni jest najdłużej zasiadającym na tronie monarchą i, choć ma 96 lat, nadal wypełnia swoje obowiązki. W ostatnim czasie, ze względu na stan zdrowia ograniczyła jednak wykonywanie powierzonych jej zadań i publiczne wystąpienia, w których zastępuje ją najstarszy syn i jednocześnie następca brytyjskiego tronu, książę Karol.

Pewne jest już także, że żona księcia Walii, księżna Camilla, otrzyma tytuł królowej małżonki, gdy jej ukochany przejmie tron po matce. Choć z początku ich związek wzbudzał ogromne kontrowersje, a księżna nie cieszyła się sympatią brytyjskiej rodziny królewskiej, ani poddanych, w ostatnich latach uległo to zmianie. Brytyjczycy oraz royalsi zaczęli cenić żonę następcy tronu za jej zaangażowanie w sprawy dworu i oddanie monarchii.

Czytaj też: Ojciec Meghan Markle trafił do szpitala. „Prawdopodobnie doznał rozległego udaru mózgu”

Książę Karol i księżna Camilla, 17.05.2022
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Książę Karol i księżna Camilla, 17.05.2022

Książę Karol i księżna Camilla wystąpią w serialu

Mimo że małżonkowie mają napięty grafik, znaleźli czas na to, by zadebiutować przed kamerą. Pojawią się w jednym z odcinków popularnego serialu EastEnders emitowanego w stacji BBC, który oglądać będzie można 2 czerwca, a opowiadał będzie... o Platynowym Jubileuszu królowej Elżbiety II. Ekipa produkcji ma być ponoć bardzo zaszczycona, że będzie mogła zagrać u boku tak ważnych w Wielkiej Brytanii osobistości. „Byliśmy naprawdę zaszczyceni, że Karol i Kamila pojawili się w jednym z najbardziej wyjątkowych odcinków EastEnders”, opowiadał w BBC Chris Clenshaw, producent serialu.

Książę Karol i księżna Camilla mają w EastEnders zagrać samych siebie, jednak nie wiadomo, co zobaczymy na ekranie i póki co jest to ścisłą tajemnicą. „To ściśle strzeżony sekret. Zasadniczo są sobą i będą robić to, co będą robić w ciągu najbliższych kilku miesięcy w rzeczywistości, czyli brać udział w obchodach jubileuszu”, tłumaczyła Jennie Bond, królewska korespondentka BBC. Fanom royalsów pozostaje więc czekać do 2 czerwca, by obejrzeć debiut książęcej pary na małym ekranie.  

Zobacz także: Czy Władysław Łokietek był gwałcicielem? Bierzmo poważnych oskarżeń wciąż ciąży na władcy…

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.