księżna Camilla, królowa Elzbieta
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Królowa Elżbieta II podjęła niecodzienną decyzję w sprawie Camilli. Żona Karola skomentowała ją

Pomysł monarchini podzielił poddanych

Rafał Kowalski 11 lutego 2022 13:59
księżna Camilla, królowa Elzbieta
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Nie jest tajemnicą, że królowa Wielkiej Brytanii planuje i zabezpiecza przyszłość bliskich na wypadek swojej śmierci. Świętująca w tym roku 70 lat panowania Elżbieta II ogłosiła kilka dni temu prośbę, która podzieliła społeczeństwo. Gdy królem zostanie jej syn Karol, jego żona Camilla nie zostanie jedynie księżną… W sprawie pojawiły się nowe komentarze.

Elżbieta II chce, by nazywać Camillę Królową Małżonką

Kilka dni temu z okazji rocznicy przejęcie przez Elżbietę II korony władcy Wielkiej Brytanii, w sieci pojawił się komunikat, z którego wynika, że wieloletnią tradycję czekają zmiany. „Kiedy nadejdzie czas i mój syn Karol zostanie królem, wiem, że okażecie jemu oraz jego małżonce Camilli to samo wsparcie, które okazaliście mnie. Jest to moje szczere życzenie, aby Camilla otrzymała tytuł Królowej Małżonki w czasie jej służby”, czytamy w oświadczeniu matki Karola.

Czytaj takżeBrytyjska królowa Elżbieta II panuje już 70 lat! Przypominamy zdjęcia z jej koronacji

Decyzja ta została odebranie bardzo różnie. Jedni obserwatorzy dostrzegają w tym świetny i odpowiedni pomysł argumentując, że Camilla zrobiła dla państwa wiele dobrego i zawsze stanowiła dla męża oparcie. Inni wciąż nie mogą wybaczyć jej romansu i postrzegają ją jako najczarniejszy charakter całej rodziny.

A co na to sam książę Karol? Jest matce ogromnie wdzięczny. „Jesteśmy świadomi honoru otrzymanego z życzeniem mojej matki. Podczas służenia Jej Wysokości oraz naszym rodakom moja kochana żona bezustannie okazywała mi wsparcie”, mówił mediom.

Camilla, Karol
Fot. Karwai Tang/WireImage)

Reakcja księżnej Camilli na propozycję królowej

Sama księżna Kornwalii nie komentowała sprawy przez kilka dni. Dopiero wczoraj pojawiła się publicznie odwiedzając wolontariuszy, którzy dbają o niemarnowanie żywności. Zabierając z różnych miejsc jej nadwyżki, przekazują jedzenie bezdomnym i potrzebującym.

Czytaj teżObowiązki księżnej Meghan przejmie... księżna Camilla. Oto, w czym ją zastąpi

Złapana przez reporterów Camilla została zapytana o to, jak odebrała ostatnią decyzję Elżbiety II. „Całkiem dobrze. Jestem bardzo, bardzo wzruszona i zaszczycona”, powiedziała żona przyszłego króla.

Następnie udowadniała przez kolejne minuty, jak empatyczną i dobrą jest osobą. Rozmawiała z wolontariuszami i dziękowała im za ciężką pracę. „Chciałabym serdecznie pogratulować wszystkim, którzy są tego częścią, myślę, że wykonujecie dobrą robotę. To, co robicie, jest niesamowite. Dziękuję pięknie, że tak mile mnie tu przyjęliście”, mówiła z uśmiechem.

Jesteście pod wrażeniem jej klasy? 

Księżna Camilla, Londyn, 10 lutego 2022

Księżna Camilla, Londyn, 10 lutego 2022
Fot. Karwai Tang/WireImage)

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.