Wśród nich jest nawet... siostra księżnej Diany

Gabriela Czernecka 20 lipca 2021 16:44

W życiu księcia Karola kobiety zawsze odgrywały ważną rolę. Choć następcę brytyjskiego tronu wychowywały nianie, to do swojej mamy szybko nabrał szacunku. Doceniał jej rolę jako monarchini, ale przez lata miał żal, że go zaniedbywała. Wraz z upływem czasu Elżbieta II zyskała ze wszystkimi swoimi dziećmi lepszy kontakt, a Karol nigdy nie wypowiedział się źle na jej temat. Gdy Elżbieta II była w rozjazdach, książę Karol potrzebował powierniczki swoich sekretów. Tą szybko stała się babcia, Królowa Matka, z którą szybko nawiązał bardzo silną więź. W księżnej Dianie Karol podziwiał wrażliwość i miłość, jaką okazywała synom, księżna Camilla sprawia, że jest szczęśliwym człowiekiem i czuje się doceniany, adorowany i spełniony. Zanim jednak związał się z Dianą, a później z Camillą zaliczył kilka romansów. Oto wszystkie kochanki księcia Karola!  

1/9
Kochanki księcia Karola:Lady Dale Tryon
Copyright @EAST NEWS
1/9

Zanim jednak Karol zaczął poważnie myśleć o księżnej Dianie czy księżnej Camilli, na jego drodze stanęła córka prasowego magnata Berry'ego Harpera, Lady Tryon. Podobno łączył ich płomienny romans w 1970 roku.

2/9
Kochanki księcia Karola: Lady Dale Tryon
Copyright @Getty Images
2/9

Nieoficjalnie mówi się, że to ona pomogła Karolowi zapomnieć o tym, że jego miłość (księżna Camilla) właśnie stanęła na ślubnym kobiercu u boku Andrew Parkera.  

3/9
Kochanki księcia Karola: Lady Brooke Boothby
Copyright @Chris Barham/Associated News/REX
3/9

Jedną z kandydatek na jego żonę była Lady Boothby, córka ambasadora.

4/9
Kochanki księcia Karola: Sarah Spencer
Copyright @Getty Images
4/9

Książę Karol przez kilka miesięcy romansował także z siostrą księżnej Diany, Sarah. Nigdy jednak nie myślała o sobie jako o księżnej, co wyznała w jednym z wywiadów. Wypowiedziane przez nią słowa szybko skreśliły ją z listy kandydatek. 

5/9
Kochanki księcia Karola: Lady Jane Wellesley
Copyright @EAST NEWS
5/9

Najpoważniejszą kandydatką tuż przed zapoznaniem księcia z Dianą miała być Jane Wellesley. Z księciem spotykała się w latach 1973-1974. Sympatię Brytyjczyków straciła, gdy po rozstaniu wyznała, że nigdy tak naprawdę nie chciała być królową.

6/9
Kochanki księcia Karola: Lady Amanda Knatchbull teraz Lady Charles Ellingworth
Copyright @EAST NEWS
6/9

Zanim książę Karol oświadczył się księżnej Dianie, na kolano ukląkł przed inną kobietą! W 1980 roku Karol oświadczył się Lady Amanda Knatchbull (dziś Ellingwort), która odrzuciła jego oświadczyny.

7/9
Kochanki księcia Karola: Anna Wallace
Copyright @EAST NEWS
7/9

Podobnie było w przypadku Anny Wallace (dziś Oates). Była to jego ostatnia oficjalna kochanka przed Dianą Spencer. Tym razem również mu się nie udało, bo Anna otwarcie wyznała, że nigdy nie była tak źle traktowana jak podczas związku z Karolem. 

8/9
Kochanki księcia Karola: Davina Sheffield
Copyright @EAST NEWS
8/9

Książę romansował także z Daviną Sheffield, wnuczka znanego przemysłowca. Para rozstała się gdy wyszło na jaw, że James Beard, z którym 24-latka się spotykała, wyznał w rozmowie z jednym z dziennikarzy, że utrzymywał stosunki seksualne z Sheffield. Zgodnie z tradycją, wybranka Karola musiała być dziewicą...

9/9
Kochanki księcia Karola: CAMILLA PARKER BOWLES
Copyright @Getty Images
9/9

Wieloletnią kochanką księcia Karola była Camilla Parker Bowles, z którą następca brytyjskiego tronu wziął ślub po śmierci księżnej Diany. Para poznała się w latach 70. i od tamtej pory utrzymywali bliskie stosunki.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.