Pectus, viva
Fot. Fot: Zuza Krajewska
O tym się mówi

Opole 2023. Fatalny wypadek jednego z członków zespołu Pectus! Bracia musieli na nowo zaaranżować swój występ 

Tomasz Szczepanik przekazał informację ze sceny. Co się stało?

Marcjanna Maryszewska 10 czerwca 2023 07:55
Pectus, viva
Fot. Fot: Zuza Krajewska

Za nami pierwszy dzień jubileuszowego 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. 9 czerwca na opolskiej scenie wielkie show dały największe gwiazdy, a pośród nich wyczekiwany zespół Pectus. Niestety okazało się, że jeden z braci tuż przed koncertem uległ niefortunnemu wypadkowi... Co dokładnie stało się muzykowi?

Pectus na KFPP w Opolu. Tomasz Szczepanik zwrócił się do fanów

Fenomen zespołu Pectus nie gaśnie od lat, a grono fanów nieustannie rośnie! W 2011 roku czwórka braci postanowiła założyć grupę, która do dziś utrzymuje się na samym szczycie popularności. Dają koncerty, grywają na festiwalach, a entuzjaści ich muzyki tłumnie przybywają, aby nacieszyć się brzmieniem utworów swoich ulubieńców.

CZYTAJ TAKŻE: Syn Krzysztofa Krawczyka zadebiutował na ściance! Zdobył się na szarmancki gest wobec towarzyszki...

Na początku czerwca grupa braci złożona z Tomka, Marka, Mateusza oraz Maćka gościła na 60. odsłonie festiwalu KFPP w Opolu. Tuż po pierwszej piosence lider zespołu zaskoczył fanów zaskakującą wiadomością o kłopotach związanych ze zdrowiem jednego z nich. Okazało się, że Marek Szczepanik, czyli perkusista formacji uległ niefortunnemu wypadkowi tuż przed koncertem. Okoliczności zmusiły go do zamiany standardowego zestawu instrumentów do zaledwie jednego — tamburyna.

Perkusista zespołu Pectus uległ wypadkowi

Tomasz Szczepanik nie zdradził jednak, co dokładnie stało się jego młodszemu bratu. Tej informacji udzielił osobiście poszkodowany w rozmowie z reporterką Faktu. Jak się okazało, Marek Szczepanik złamał obojczyk podczas imprezy charytatywnej w Białymstoku w ubiegłą niedzielę. Tym razem gra w piłkę zakończyła się dla niego naprawdę fatalnie... Jak poradzi sobie na nadchodzących występach? Perkusista uspokaja. "Trochę boli i przeszkadza w śpiewaniu i graniu, ale w Opolu dam radę. Na kolejnych koncertach Pectus będę miał wsparcie na instrumencie, ale będę śpiewał" — zapewnił swoją rozmówczynię.

Życzymy zatem szybkiego powrotu do pełni sprawności!  

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Najbardziej spektakularne stylizacje na Festiwalu w Opolu 2023!

Pectus, viva
Fot. Fot: Zuza Krajewska

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.