Tomasz Szczepanik, Pectus, VIVA! 1/2016
Fot. Zuza Krajewska
Z ŻYCIA GWIAZD

Tomasz Szczepanik z grupy Pectus uciekł sprzed ołtarza. Potem przy żonie walczył o życie

Muzyk ma za sobą długą i krętą drogę

Rafał Kowalski 14 lipca 2022 21:04
Tomasz Szczepanik, Pectus, VIVA! 1/2016
Fot. Zuza Krajewska

Choć śpiewa dla publiczności już ponad 15 lat, niewiele mówi o swoim życiu prywatnym. Tomasz Szczepanik – lider grupy Pectus – przyznał w najnowszym wywiadzie, że ma za sobą długą i krętą drogę do tego, by stworzyć idealny związek i rodzinę. Gdy już mu się to udało, musiał powalczyć o swoje życie.

Tomasz Szczepanik: rozstał się z partnerką przed ślubem

Wokalista kilka miesięcy temu był gościem TVP Kobieta. W wywiadzie przyznał, że był w siedmioletnim związku, ale rozstał się ze swoją partnerką na 9 dni przed ślubem, gdy wszystko było już zapięte na niemal ostatni guzik. Jaka była jego droga do prawdziwej miłości? „Trudna jest, wyboista, szorstka, szczególnie na początku. Żyjemy w rodzinie patchworkowej. Dla niej odwołałem swój ślub dziewięć dni przed. (...) Połowa mojej rodziny chciała mnie deportować, a połowa powiedziała, że to jest jednak twoja decyzja, bardzo trudna, ale jednak ją podjąłeś, przed”, mówił muzyk.

Podobne słowa wypowiedział kilka lat temu w wywiadzie dla Pani. „Byłem w poważnym związku z inną dziewczyną. Ślub był zaplanowany, kościół i orkiestra zamówione, wesele opłacone, a biała sukienka wisiała w szafie. Data została już wyznaczona. To była trudna decyzja. Żal mi było siedmiu lat spędzonych z narzeczoną, wszystkich lepszych i gorszych chwil”, opowiadał, ale przyznał, że niczego nie żałuje i tak samo zrobiłby drugi raz.

Jak przekazał narzeczonej, że nie wezmą ślubu? „Powiedziałem jej wprost, wydawało mi się to nieuniknione. Powiedziałem jej, że "nie mogę cię oszukiwać po fakcie". Nie jestem na to gotowy w tym momencie i do ślubu nie dojdzie”, wyznał w wywiadzie dla Pani. Teraz wraz z nową partnerką są szczęśliwymi rodzicami siedmioletniego syna Stasia i cieszą się, że zaryzykowali dla prawdziwej miłości.

CZYTAJ TAKŻE: Elżbieta Zającówna i Krzysztof Jaroszyński wspólnie pokonywali życiowe zakręty. Są razem blisko 40 lat 

Tomasz Szczepanik przeżył poważny wypadek. Dziś żyje dla żony i syna

Aktualnie Lider Pectusa jest mężem Moniki Paprockiej-Szczepanik, która zawodowo opiekuje się sprawami zespołu. Para ma za sobą wiele pięknych chwil, ale i trudne zdarzenie z 2015. To wtedy zdarzył się groźny wypadek. W drodze na papieski koncert w Krakowie oboje z żoną uderzyli autem w betonową zaporę. Tomek Szczepanik miał osiem złamanych żeber, stłuczoną śledzionę, złamany oczodół. Pojawiło się zagrożenie życia. „Po dziesięciu dniach pobytu na oddziale chirurgii ogólnej Szpitala Bielańskiego w Warszawie pod czujnym okiem prof. Marka Szczepkowskiego oraz jego personelu wokalista Pectus wrócił do domu”, uspokajano potem w oświadczeniu. Grupa potrzebowała miesiąca, by od nowa koncertować.

CZYTAJ TAKŻE: Połączyła ich miłość do aktorstwa, lecz proza życia ich przerosła. Tak wyglądało małżeństwo Ewy i Marka Bukowskich...

Monika Paprocka-Szczepanik, Tomasz Szczepanik
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Piosenkarz na pewno dziękował losowi za kolejną szansę, bo prywatnie jest też tatą. Syn Stanisław ma już 10 lat. Jakim muzyk jest ojcem? „Miałem 31 lat, kiedy urodził się Staś. Spotkałem kobietę, którą kocham, z którą znalazłem wspólny język. Wszystkie decyzje związane z rodzicielstwem były przemyślane. Dojrzałem do ojcostwa, poczułem, że to już jest ten moment, że stałem się odpowiedzialnym mężczyzną. W tym samym czasie postarałem się o dom i posadziłem dwa drzewa. Od pierwszego dnia, kiedy odebrałem dziecko ze szpitala, nie miałem problemu z tym, aby zajmować się Stasiem, kąpać go czy przewijać, a wiem, że czasem mężczyźni się tego boją. Ten pierwszy okres jego życia mocno wpłynął na moją twórczość i wrażliwość artystyczną. Rozwinął mnie. W tym samym czasie powstała moja trzecia płyta „Siła braci”. Żeby przebywać z synem, zbudowałem studio nagraniowe. Kiedy nagrywaliśmy płytę, każdą wolną chwilę mogłem poświęcić Stasiowi”, opowiadał w rozmowie z portalem EGAGA.pl.

Czy syn pójdzie w ślady wokalisty? Jego rodzice bardzo dbają o to, by Stanisław realizował się na tych polach, które naprawdę go interesują. Czas więc pokaże! 

Monika Paprocka-Szczepanik, Tomasz Szczepanik
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Zespół Pectus, Viva! styczeń 2016
Fot. Zuza Krajewska/ Laf AM

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…