Tomasz Szczepanik, Pectus, VIVA! 1/2016
Fot. Zuza Krajewska
Z ŻYCIA GWIAZD

Tomasz Szczepanik z grupy Pectus uciekł sprzed ołtarza. Potem przy żonie walczył o życie

Muzyk ma za sobą długą i krętą drogę

Rafał Kowalski 18 marca 2023 19:03
Tomasz Szczepanik, Pectus, VIVA! 1/2016
Fot. Zuza Krajewska

Choć śpiewa dla publiczności już niemal 18 lat, niewiele mówi o swoim życiu prywatnym. Tomasz Szczepanik – lider grupy Pectus i juror The Voice Senior – przyznał w jednym z wywiadów, że musiał przebyć długą i krętą drogę, by stworzyć idealny związek i rodzinę. Gdy już mu się to udało, walczył o życie po groźnym wypadku. Szczęście odnalazł u boku Moniki Paprockiej, z którą wychowuje synka Stasia... Oto jego historia!

Tomasz Szczepanik: rozstał się z partnerką przed ślubem

Wokalista jakiś czas temu był gościem TVP Kobieta. W wywiadzie przyznał, że był w siedmioletnim związku, ale rozstał się ze swoją partnerką na 9 dni przed ślubem, gdy wszystko było już zapięte na niemal ostatni guzik. Jaka była jego droga do prawdziwej miłości? „Trudna jest, wyboista, szorstka, szczególnie na początku. Żyjemy w rodzinie patchworkowej. Dla niej odwołałem swój ślub dziewięć dni przed. (...) Połowa mojej rodziny chciała mnie deportować, a połowa powiedziała, że to jest jednak twoja decyzja, bardzo trudna, ale jednak ją podjąłeś, przed”, mówił muzyk w październiku 2021 roku.

Podobne słowa wypowiedział kilka lat temu w wywiadzie dla Pani. „Byłem w poważnym związku z inną dziewczyną. Ślub był zaplanowany, kościół i orkiestra zamówione, wesele opłacone, a biała sukienka wisiała w szafie. Data została już wyznaczona. To była trudna decyzja. Żal mi było siedmiu lat spędzonych z narzeczoną, wszystkich lepszych i gorszych chwil”, opowiadał, ale przyznał, że niczego nie żałuje i tak samo zrobiłby drugi raz.

Jak przekazał narzeczonej, że nie wezmą ślubu? „Powiedziałem jej wprost, wydawało mi się to nieuniknione. Powiedziałem jej, że „nie mogę cię oszukiwać po fakcie”. Nie jestem na to gotowy w tym momencie i do ślubu nie dojdzie”, wyznał w wywiadzie dla Pani. Teraz wraz z nową partnerką są szczęśliwymi rodzicami Stasia i cieszą się, że zaryzykowali dla prawdziwej miłości.

CZYTAJ TAKŻE: Tak kochają się Tomasz Szczepanik i Monika Paprocka-Szczepanik. Połączyła ich praca, przeszli przez trudne chwile

Tomasz Szczepanik, Pectus, plan programu „Rytmy Dwójki”, 11.10.2023 rok
Fot. Gałązka/AKPA

Tomasz Szczepanik, Pectus, plan programu „Rytmy Dwójki”, 11.10.2023 rok

Tomasz Szczepanik przeżył poważny wypadek. Dziś żyje dla żony i syna

Aktualnie Lider Pectusa jest mężem Moniki Paprockiej-Szczepanik, która zawodowo opiekuje się sprawami zespołu. „Jest kobietą kompletną, spełnioną, pewną siebie. (...) Najbardziej cenię w niej to, że ona zawsze widzi szklankę do połowy pełną. To jest piękne, ona cały czas szuka pozytywów", mówił o ukochanej w jednym z wywiadów. 

„Kilka godzin siedzenia w studio, przynoszę jej coś, wydaje mi się, że to coś fantastycznego no i słyszę, że to jest beznadziejne i w ogóle nikomu tego nie puszczaj. Cenię w niej to, że jest profesjonalna w każdym calu i nie przedkłada spraw osobistych nad zawodowe”, stwierdził z kolei w rozmowie z dziennikarzami TVP.

Para ma za sobą wiele pięknych chwil, ale i trudne zdarzenie z 2015. To wtedy zdarzył się groźny wypadek. W drodze na papieski koncert w Krakowie oboje z żoną uderzyli autem w betonową zaporę. Tomek Szczepanik miał osiem złamanych żeber, stłuczoną śledzionę, złamany oczodół. Pojawiło się zagrożenie życia.

Po dziesięciu dniach pobytu na oddziale chirurgii ogólnej Szpitala Bielańskiego w Warszawie pod czujnym okiem prof. Marka Szczepkowskiego oraz jego personelu wokalista Pectus wrócił do domu”, uspokajano potem w oświadczeniu. Grupa potrzebowała miesiąca, by od nowa koncertować.

CZYTAJ TAKŻE: Nierozłączni w życiu prywatnym i zawodowym. Tomasz Szczepanik zdobył się na szczere wyznanie o swoim małżeństwie 

Monika Paprocka-Szczepanik, Tomasz Szczepanik
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Piosenkarz na pewno dziękował losowi za kolejną szansę, bo prywatnie jest też tatą. Syn Stanisław ma już 10 lat. Jakim muzyk jest ojcem? „Miałem 31 lat, kiedy urodził się Staś. Spotkałem kobietę, którą kocham, z którą znalazłem wspólny język. Wszystkie decyzje związane z rodzicielstwem były przemyślane. Dojrzałem do ojcostwa, poczułem, że to już jest ten moment, że stałem się odpowiedzialnym mężczyzną. W tym samym czasie postarałem się o dom i posadziłem dwa drzewa. Od pierwszego dnia, kiedy odebrałem dziecko ze szpitala, nie miałem problemu z tym, aby zajmować się Stasiem, kąpać go czy przewijać, a wiem, że czasem mężczyźni się tego boją. Ten pierwszy okres jego życia mocno wpłynął na moją twórczość i wrażliwość artystyczną. Rozwinął mnie. W tym samym czasie powstała moja trzecia płyta „Siła braci”. Żeby przebywać z synem, zbudowałem studio nagraniowe. Kiedy nagrywaliśmy płytę, każdą wolną chwilę mogłem poświęcić Stasiowi”, opowiadał w rozmowie z portalem EGAGA.pl.

Czy syn pójdzie w ślady wokalisty? Jego rodzice bardzo dbają o to, by Stanisław realizował się na tych polach, które naprawdę go interesują. Czas więc pokaże!

Czytaj także: Stworzyli nierozerwalną więź. Od zawsze się wspierają. Oto historia braci Szczepaników z zespołu „Pectus”

Monika Paprocka-Szczepanik, Tomasz Szczepanik
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Tomasz Szczepanik, syn, 2012
Fot. MICHAL WARGIN /DDTVN/ EAST NEWS

Tomasz Szczepanik, syn, 2012 rok

Urodziny Tomasza Szczepanika 

Tomasz Szczepanik przyszedł na świat 2 listopada 1981 roku. Jesienią świętował 41. urodziny. Na instagramowym profilu zespołu pojawiły się wówczas wyjątkowe życzenia urodzinowe. 

„Dziś dzień szczególny i wyjątkowy 🤩 Ten jeden moment zdarza się tylko raz do roku 🤩 Wtedy to ten Pan - Tomasz Szczepanik - świętuje swoje urodziny 🎁🎉🎈 Tomku, z tej właśnie okazji życzymy Ci spełnienia najskrytszych marzeń, wielu wspaniałych chwil, muzycznych uniesień, pięknych kompozycji i radości z tego, co robisz ❤️ Kochamy Cię 🔥🔥🔥”, napisano. 

W komentarzach pod postem internauci składali artyście najlepsze życzenia.  

Czytaj także: Są dla nich największym wsparciem. Tak bracia z zespołu Pectus mówią o rodzicach

Tomasz Szczepanik, The Voice senior 4, 2022
Fot. Jan Bogacz/TVP/East News

Tomasz Szczepanik, The Voice senior 4, 2022

Zespół Pectus, Viva! styczeń 2016
Fot. Zuza Krajewska/ Laf AM

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
Rabat 20% na markę Dr_Irena_Eris
Rabat 20% na markę Dr Irena Eris
Rabat 20% na całą markę Dr Ire... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
+
Rabat 20% na markę Dr Irena Eris
Online

Rabat 20% na całą markę Dr Irena Eris. Oferta dostępna na www.sklep.drirenaeris.com. Nie łączy się z innymi promocjami, nie dotyczy Prosystem Home Care oraz voucherów prezentowych. Szczegóły na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO20
Zobacz
25% przy zakupach za min. 199,99 zł
25% przy zakupach za min. 199,99 zł
Wprowadź kod online lub pokaż... więcej»
Kod rabatowy:GPSZ25
Zobacz
+
25% przy zakupach za min. 199,99 zł
Online
Stacjonarnie

Wprowadź kod online lub pokaż go w jednym z ponad 230 sklepów stacjonarnych i skorzystaj z oferty. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:GPSZ25
Zobacz
-30% na wszystko
-30% na wszystko
Skorzystaj z rabatu na cały as... więcej»
Kod rabatowy:ZAKUPY30
Zobacz
+
-30% na wszystko
Online
Stacjonarnie

Skorzystaj z rabatu na cały asortyment, również na produkty przecenione! Oferta dostępna w butiku przy ul. Kopernika 53a w Łodzi i na fiore.pl. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:ZAKUPY30
Zobacz
20% na cały asortyment
20% na cały asortyment
Rabat 20% na cały asortyment d... więcej»
Kod rabatowy:ZAKUPY20
Zobacz
+
20% na cały asortyment
Online

Rabat 20% na cały asortyment dostępny na www.swederm.com. Oferta nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:ZAKUPY20
Zobacz
-30% od AVA
-30% od AVA
AVA- to co najlepsze w naturze... więcej»
Kod rabatowy:AVA30
Zobacz
+
-30% od AVA
Online

AVA- to co najlepsze w naturze połączone z możliwościami współczesnej biotechnologii,  pielęgnacja wszech czasów. Rabat 30% na cały asortyment na ava-kosmetyki.pl. Przy zakupach za min. 150 zł przesyłka gratis. Oferta nie łączy się z innymi promocjami.  

Najniższa cena pianki ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 31,90 zł. 

Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 22,33 zł.  

Najniższa cena dezodorantu ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 32,90 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 23,03 zł.

Najniższa cena kremu ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 44,90 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu – 32,43 zł.


Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:AVA30
Zobacz
-20% na markowe obuwie i akcesoria!
-20% na markowe obuwie i akcesoria!
Specjalnie dla Was przygotowal... więcej»
Kod rabatowy:ZAKUPY
Zobacz
+
-20% na markowe obuwie i akcesoria!
Online
Stacjonarnie
Specjalnie dla Was przygotowaliśmy niespodziankę w postaci 20% rabatu! Promocja obejmuje cały asortyment z wyłączaniem przecenionych produktów. Niektóre marki mogą być wyłączone a akcji rabatowej. Oferta dostępna na butsklep.pl i w naszym sklepie stacjonarnym. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie.
Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:ZAKUPY
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.