Książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis, Trooping the Colour, 2.06.2022
Fot. Samir Hussein/WireImage
Królewskie życie

Wielka Brytania. Nauczyciel z byłej szkoły dzieci księżnej Kate i księcia Williama został aresztowany

Co było powodem?

Marta Nawacka 7 grudnia 2022 18:40
Książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis, Trooping the Colour, 2.06.2022
Fot. Samir Hussein/WireImage

W mediach pojawiła się informacja, która z pewnością zaskoczyła księżną Kate oraz księcia Williama. Okazuje się, że jeden z nauczycieli ze szkoły, do której uczęszczały ich dzieci został został aresztowany. Mężczyzna przyznał się do przestępstw związanych z wykorzystywaniem dzieci...

Nauczyciel z byłej szkoły George'a i Charlotte został aresztowany

Księżna Kate i książę William z pewnością byli zaskoczeni i zaniepokojeni informacją o aresztowaniu nauczyciela ze szkoły Thomas'a Battersea. Jeszcze do niedawna do tej placówki uczęszczały najstarsze pociechy pary: książę George i księżniczka Charlotte. Okazuje się, że mężczyzna przyznał się do przestępstw związanych z wykorzystywaniem dzieci, choć, jak donosi brytyjska prasa, miało nie chodzić o podopiecznych tej szkoły. Oskarżony Matthew Smith odpowiadał za zapewnienie opieki duszpasterskiej. Dołączył do grona pracowników we wrześniu, wtedy też dzieci książęcej pary zostały wypisane, by rozpocząć naukę w Lambrook School.

Czytaj też: Wielka Brytania. Księżna Kate spotkała się w tajemnicy z księciem Harrym. Co było powodem?

Księżna Kate, książę William, książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis, Trooping the Colour, 2.06.2022
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Księżna Kate, książę William, książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis, Trooping the Colour, 2.06.2022

Szkoła wydała oświadczenie

Umowa 34-letniego pracownika została rozwiązana natychmiast, kiedy tylko szkoła dowiedziała się o popełnionym przez niego czynie, jeszcze zanim przyznał się do winy. Mężczyzna miał rozpowszechniać nieprzyzwoite zdjęcia dzieci oraz podżegać do seksualnego wykorzystywania najmłodszych. Do rozpowszechniania materiałów z udziałem najmłodszych miał używać aplikacji Telegram. Dowiadujemy się także, że Matthew Smith miał się przyznać łącznie do sześciu zarzutów, w tym do wykorzystywania seksualnego dziecka w wieku od ośmiu do dziesięciu lat.

Placówka wydała oficjalne oświadczenie. „ Byliśmy zszokowani i zaniepokojeni, gdy dowiedzieliśmy się o tych zarzutach. Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych uczniów jest i zawsze będzie naszym najwyższym priorytetem. Ponieważ toczy się postępowanie karne, niewłaściwe byłoby w tej chwili dalsze komentowanie poza stwierdzeniem, że nie ma sugestii, że przestępstwa odnoszą się do zatrudnienia pana Smitha w Thomas's lub jakichkolwiek obecnych albo byłych uczniów szkoły”. W szkole organizowane są również spotkania dla zaniepokojonych rodziców.  

Zobacz także: Prawda o dokumencie Harry'ego i Meghan wyszła na jaw. W zwiastunie pojawiły się manipulacje

Księżna Kate i książę William z dziećmi: Georgem, Charlotte i Louisem, 7.09.2022
Fot. Jonathan Brady - Pool/Getty Images

Księżna Kate i książę William z dziećmi: Georgem, Charlotte i Louisem, 7.09.2022

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.