Książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis, Trooping the Colour, 2.06.2022
Fot. Samir Hussein/WireImage
Królewskie życie

Dzieci księżnej Kate i księcia Williama będą chodzić do elitarnej szkoły. Czesne przyprawia o zawrót głowy

W placówce znajduje się między innymi... pole golfowe

Marta Nawacka 23 sierpnia 2022 14:21
Książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis, Trooping the Colour, 2.06.2022
Fot. Samir Hussein/WireImage

O przeprowadzce księżnej Kate i księcia Williama do Adelaide Cottage jest w ostatnim czasie głośno. Powodem zmiany miejsca zamieszkania miała być m.in. chęć zapewnienia jak najnormalniejszego dzieciństwa księciu George'owi, księciu Louisowi i księżniczce Charlotte. Okazuje się, że od września pociechy książęcej pary Cambridge będą uczęszczać do elitarnej szkoły, w której czesne wynosi 21 tysięcy funtów rocznie.

Przeprowadzka księżnej Kate i księcia Williama

Książęca para Cambridge od 2017 roku mieszka w Pałacu Kensington, w którym jednak nie czują się zbyt dobrze. Posiadłość znajduje się w samym centrum Londynu, ciężko więc o odrobinę prywatności, a dzieci księżnej Kate i księcia Williama miały czuć się tam jak w więzieniu. „Myślę, że William i Kate potrzebują przestrzeni, aby wychować swoje dzieci. Pałac Kensington to dla nich "chwalebne więzienie" – chcą móc grać w piłkę nożną, nie będąc obserwowanym zza bram. Uważam, że Windsor będzie dla nich idealny, ponieważ będą mieć dużo swobody i wszyscy znajdą się w jednej szkole”, wyznała w rozmowie z The Sun królewska ekspertka, Ingrid Seward.

Decyzja o przeprowadzce miała być podyktowana chęcią zamieszkania bliżej królowej Elżbiety II, a od Adelaide Cottage wystarczy krótki spacer, żeby znaleźć się w Windsorze. Drugim istotnym powodem była chęć zapewnienia dzieciom: księciu George'owi, księżniczce Charlotte i księciu Louisowi możliwie najnormalniejszego dzieciństwa. „To była decyzja dwójki rodziców, którzy chcą zapewnić swoim pociechom, jak najnormalniejszy start, jak to tylko możliwe. Kensington Palace był trochę jak akwarium, ponieważ znajdował się w samym centrum Londynu”, podaje źródło Daily Mail.

Czytaj też: Po tej rozmowie Meghan wyszła oszołomiona i już nigdy nie spotkała się z księżniczką Anną

Książę George i księżniczka Charlotte, pierwszy dzień Charlotte w szkole, 5.09.2019
Fot. GEORGE ROGERS/SIPA/SIPA/East News

Książę George i księżniczka Charlotte, pierwszy dzień Charlotte w szkole, 5.09.2019

Księżna Kate, książę William, książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis, Trooping the Colour, 2.06.2022
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Księżna Kate, książę William, książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis, Trooping the Colour, 2.06.2022

Dzieci księżnej Kate i księcia Williama będą chodzić do elitarnej szkoły

Nowe miejsce zamieszkania to także ogromna zmiana dla dzieci książęcej pary. Książęta rozstaną się ze swoją nianią, która nie będzie już z nimi mieszkać w Adelaide Cottage, a także pójdą do nowej szkoły. Książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis będą od września uczęszczać do elitarnej placówki Lambrook School, w której czesne wynosi około 21 tysięcy funtów, czyli niemal 118 tysięcy złotych rocznie. Na miejscu uczniowie mają do swojej dyspozycji między innymi pole golfowe i 25-metrowy basen.

Informację tę potwierdził dyrektor Lambrook School, który cieszy się, że od września do placówki będą uczęszczać dzieci książęcej pary Cambridge. „Cieszymy się, że książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis dołączą do nas we wrześniu tego roku i z niecierpliwością czekamy na powitanie rodziny, a także wszystkich naszych nowych uczniów”, napisał Jonathan Perry.  

Zobacz także: Król czy książę małżonek? Czym różnią się oba tytuły i kto o nich decyduje?

Książę William, księżna Kate, książę George, księżniczka Charlotte, książę Louis, Platynowy Jubileusz, 5.06.2022
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Książę William, księżna Kate, książę George, księżniczka Charlotte, książę Louis, Platynowy Jubileusz, 5.06.2022

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.