Książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis, Trooping the Colour, 2.06.2022
Fot. Samir Hussein/WireImage
Królewskie życie

Prawda o przeprowadzce księcia Williama i księżnej Kate: ich dzieci czuły się jak w więzieniu

Co skłoniło ich do zmiany miejsca zamieszkania?

Marta Nawacka 11 sierpnia 2022 18:22
Książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis, Trooping the Colour, 2.06.2022
Fot. Samir Hussein/WireImage

Od dłuższego czasu głośno jest o przeprowadzce księcia Williama i księżnej Kate do Windsoru. Jednym z powodów była chęć mieszkania bliżej królowej Elżbiety II, jednak okazuje się, że powodów tej decyzji może być więcej. Królewska ekspertka zdradziła, dlaczego Pałac Kensington, w którym mieszkają małżonkowie, nie jest dobrym miejscem dla ich dzieci.

Przeprowadzka księżnej Kate i księcia Williama

O zmianie miejsca zamieszkania książęcej pary Cambridge głośno jest już od kilku miesięcy. Książę William i księżna Kate od 2017 roku mieszkają w Pałacu Kensington, ale należy do nich także posiadłość Anmer Hall w Norfolk, którą otrzymali w prezencie ślubnym od królowej Elżbiety II. Choć niewiele osób o tym wie, małżonkowie mają również do swojej dyspozycji rezydencję w Balmoral. Wnuk monarchini i jego żona jakiś czas temu podjęli decyzję o wyprowadzce z pałacu i zamieszkaniu bliżej Windsoru. Jak donoszą media, Kate i William byli zainteresowani posiadłością Fort Belvedere, później informowano, że para wybrała Adelaide Cottage, skąd wystarczy krótki spacer, by dotrzeć do Zamku Windsor.

Czytaj też: Ochroniarz księżnej Diany zabrał głos w sprawie konfliktu między księciem Williamem i księciem Harrym

Księżna Kate, książę William, książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis, Trooping the Colour, 2.06.2022
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Księżna Kate, książę William, książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis, Trooping the Colour, 2.06.2022

Królewska ekspertka ujawnia prawdę o przeprowadzce Kate i Williama

Jak w rozmowie z The Sun zdradza królewska ekspertka, Ingrid Seward, małżonkowie podjęli decyzję o przeprowadzce głównie ze względu na dzieci: księcia George'a, księżniczkę Charlotte i księcia Louisa. „Myślę, że William i Kate potrzebują przestrzeni, aby wychować swoje dzieci. Pałac Kensington to dla nich "chwalebne więzienie" – chcą móc grać w piłkę nożną, nie będąc obserwowanym zza bram. Uważam, że Windsor będzie dla nich idealny, ponieważ będą mieć dużo swobody i wszyscy znajdą się w jednej szkole”, wyznała.

Podobno samą wyprowadzką najbardziej podekscytowana jest najstarsza z pociech książęcej pary, 9-letni książę George. Chłopiec w nowym miejscu zamieszkania będzie mógł swobodnie korzystać z ulubionych aktywności na świeżym powietrzu, takich jak piłka nożna, tenis czy pływanie.  

Zobacz także: Czy Kate i Williama dopadła miłosna klątwa Windsorów? Poznaj mroczne tajemnice brytyjskiej rodziny królewskiej

Książę William, księżna Kate, książę George, księżniczka Charlotte, książę Louis, Platynowy Jubileusz, 5.06.2022
Fot. Karwai Tang/WireImage

Książę William, księżna Kate, książę George, księżniczka Charlotte, książę Louis, Platynowy Jubileusz, 5.06.2022

Pałac Kensington, 2021 rok, Londyn
Fot. Mike Kemp/In Pictures via Getty Images

Pałac Kensington, 2021 rok, Londyn

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Mają własny sad, kurnik i kaplicę. Tak wygląda wymarzony dom Wojciecha Modesta i Agnieszki Amaro

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.