Książę William i księżna Kate, 29.01.2019
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images
Królewskie życie

Królowej Elżbiecie II nie spodobał się dom Williama i Kate. Szczególnie jedno pomieszczenie

Monarchini nie kryła zaskoczenia

Marta Nawacka 9 sierpnia 2022 14:12
Książę William i księżna Kate, 29.01.2019
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Kiedy książę William i księżna Kate otrzymali od królowej w prezencie ślubnym posiadłość Anmer Hall w Norfolk, która dziś stanowi ich wakacyjny azyl. Z czasem małżonkowie odnowili rezydencję, nadając jej nieco bardziej współczesny wygląd. Okazuje się, że takie rozwiązanie nie do końca przypadło do gustu Elżbiecie II... Władczyni nie była zadowolona zwłaszcza z jednego pomieszczenia.

Książę William i księżna Kate odnowili rezydencję Anmer Hall

Posiadłość Anmer Hall w Norfolk była prezentem ślubnym od królowej Elżbiety II dla księcia Williama i jego ukochanej, Kate Middleton. W 2015 roku wprowadzili się do rezydencji. Małżonkowie zdecydowali się jednak ją odnowić i urządzić nieco bardziej po swojemu, w nowoczesnym stylu. Okazuje się jednak, że monarchini nie podzielała ich entuzjazmu i nie bardzo rozumiała, dlaczego jej wnuk i jego ukochana zdecydowali się na niektóre rozwiązania. Relacja książęcej pary Cambridge z władczynią uchodzi za bardzo dobrą, dlatego wszelkie doniesienia o nieporozumieniach na tej linii budzą niemałą sensację. O takiej sytuacji sprzed paru lat przypomniał magazyn People.

Czytaj też: Księżniczka Charlotte kiedyś kochała kucyki, teraz pasjonuje ją sport. Jaka dyscyplina jest jej ulubioną?

Książę William i księżna Kate, 23.06.2022
Fot. Frank Augstein - WPA Pool/Getty Images

Książę William i księżna Kate, 23.06.2022

Królowa Elżbieta II skrytykowała dom księżnej Kate i księcia Williama

Kilka lat temu monarchini zdecydowała się odwiedzić starszego z wnuków i jego żonę. W Anmer Hall książę William i księżna Kate zdecydowali się na popularne i praktyczne rozwiązanie stosowane bardzo często we współczesnych mieszkaniach. Mowa o otwartej na salon kuchni. Jak dowiadujemy się z książki „Królowa Elżbieta: Życie współczesnej monarchini” autorstwa Sally Bedell Smith, taka wizja nie spotkała się ze zrozumieniem królowej Elżbiety II. „Mają jedną z tych dużych kuchni z miejscem do jedzenia. Nie rozumiem, dlaczego wszyscy spędzają czas w kuchni”, miała stwierdzić po wizycie u małżonków.

Książę William i księżna Kate zamieszkali w rezydencji Anmer Hall w 2015 roku. Po dwóch latach przeprowadzili się jednak do pałacu Kensington. Obecnie posiadłość stanowi ich wakacyjny azyl, do którego udają się m.in. w weekendy, by odpocząć od miasta i spędzić dni wolne od szkoły.  

Zobacz także: Księżna Diana padła ofiarą manipulacji i oszustwa. Książę William zabrał głos w tej sprawie

Królowa Elżbieta II, Trooping the Colour, 2021 rok
Fot. Max Mumby/Indigo - Pool/Getty Images

Królowa Elżbieta II, Trooping the Colour, 2021 rok

Rezydencja Anmer Hall w Norfolk, 2013 rok
Fot. Indigo/Getty Images
Rezydencja Anmer Hall w Norfolk, 2013 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…