Książę William i księżna Kate z dziećmi MT
Fot. Getty Images
BRYTYJSKA RODZINA KRÓLEWSKA

Czy Kate i Williama dopadła miłosna klątwa Windsorów? Poznaj mroczne tajemnice brytyjskiej rodziny królewskiej

Weronika Bruździak-Gębura 20 marca 2017 06:00
Książę William i księżna Kate z dziećmi MT
Fot. Getty Images

Po ostatnich doniesieniach o samotnych imprezach księcia i jego rzekomym romansie pojawiło się pytanie: czy księżną Kate i księcia Williama dotknęła klątwa rodu Windsorów? W końcu pierścionek zaręczynowy z wielkim szafirem, który nosi, należał kiedyś do księżnej Diany, której małżeństwo, podobnie jak w przypadku innych członków brytyjskiej rodziny królewskiej, było pełne skandali.

Polecamy też: Kto chce zniszczyć wizerunek księżnej Kate? Media uderzają w żonę Williama, pisząc o jej romansie ze znanym tenisistą!

Polecamy też: Książę Harry zostanie wydziedziczony przez królową Elżbietę II? Nad synem Diany i Karola zawisła miłosna klątwa Windsorów

Czym jest klątwa rodu Windsorów?

Podobno spadła na brytyjską rodzinę królewską 75 lat temu, gdy król Edward VIII zrezygnował z tronu dla swojej ukochanej, Wallis Simpson, dwukrotnej rozwódki pochodzącej ze Stanów Zjednoczonych. W 1936 roku podczas przemowy abdykacyjnej powiedział: „Uznałem za niemożliwe dźwiganie ciężaru odpowiedzialności bez pomocy i wsparcia kobiety, którą kocham”, po czym zrzekł się korony. Wzięli ślub i wyprowadzili się do Francji, gdzie żyli razem aż do śmierci. Po abdykacji Edwarda VIII na tron wstąpił Jerzy VI, jąkający się ojciec Elżbiety II i Małgorzaty.

Kolejną ofiarą klątwy była księżniczka Małgorzata, młodsza siostra królowej Elżbiety II. Gdy w 1953 roku chciała poślubić bohatera wojennego,  pilota Petera Townsenda, na przeszkodzie ich miłości stanął fakt, że był on rozwodnikiem. Księżniczka, pod naciskami arcybiskupa Canterbury, w końcu odpuściła. Siedem lat później poślubiła Antony’ego Armstronga-Jonesa, brytyjskiego fotografa. Byli parą przez 18 pełnych skandali lat, bowiem Lord Snowdon (taki tytuł otrzymał po ślubie z księżniczką) chętnie wdawał się w romanse, nie tylko z kobietami. Para doczekała się dwójki dzieci: syna Davida i córki Sarah. Ich rozwód w 1978 roku był pierwszym królewskim rozstaniem od 400 lat. Małgorzata wpadła w alkoholizm i wir romansów. Zmarła w 2002 z łątką czarnej owcy, która przynosi rodzinie wstyd.

Wbrew pozorom jej starsza siostra wcale nie miała łatwiej. Przez lata tajemnicą poliszynela był fakt, że książę Filip, mąż Elżbiety II, przez lata regularnie ją zdradzał. Jednak z oczywistych powodów rozwód królowej nigdy nie wchodził w grę.

Polecamy też: Słynny fotograf i były mąż księżniczki Małgorzaty nie żyje. Lord Snowdon miał 86 lat​

Diana i Karol: najgłośniejszy skandal w rodzinie królewskiej

Zdecydowanie najgłośniejszym skandalem w brytyjskiej rodzinie królewskiej był związek rodziców księcia Williama: księżnej Diany i księcia Karola. Młody następca tronu był zakochany na zabój w swojej rówieśnicy, Camilli Parker Bowles. Mimo to, zmuszono go do poślubienia 20-letniej Diany Spencer. Byli małżeństwem w latach 1981-1996, jednak od 1985 ich związek był fikcją. Lady Di przez lata cierpiała z powodu braku miłości i niewierności męża: okaleczała się, wpadła w bulimię, a nawet podjęła próbę samobójczą. W końcu sama zdecydowała się na romans, z Jamesem Hewittem, z którym spotykała się w latach 1986-1991. Po rozwodzie miała wielu partnerów, w tym kardiologa Hasnata Khana i producenta filmowego, Dodiego Al-Fayeda. Z tym ostatnim zginęła dwadzieścia lat temu w wypadku samochodowym w Paryżu, gdy uciekali przed paparazzi. Z kolei romans księcia Karola zakończył się ślubem z Camillą Parker Bowles w 2005 roku.

Polecamy też: Zdrady, próby samobójcze i głośny rozwód. Ten serial odsłoni kulisy małżeństwa księżnej Diany i księcia Karola​

Rodzeństwo Karola wcale nie miało łatwiej…

Rodzeństwo księcia Karola też nie miało łatwo. O najmłodszym bracie, Edwardzie, mówiono, że jest gejem, bo przez lata nie wykazywał zainteresowania płcią przeciwną. W końcu poślubił Sophię Rhys-Jones, z którą jest do dzisiaj i jako jedyny nigdy nie doświadczył rozwodu. Inaczej było w przypadku ich siostry, księżniczki Anny, która w 1973 roku poślubiła porucznika Mara Phillipsa, z którym ma dwójkę dzieci: syna Petera i córkę Zarę. W 1989 roku ogłosili separację, rozwiedli się w kwietniu 1992 roku. Osiem miesięcy później księżniczka poślubiła komandora, Timothy’ego Laurence’a.

W ostatnich latach najwięcej mówiło się o trzecim dziecku królowej Elżbiety II, księciu Andrzeju. Jego małżeństwo z Sarah Ferguson, która dzisiaj nazywana jest czarną owcą, trwało w latach 1986-1996. Para doczekała się dwóch córek: księżniczki Beatrycze i księżniczki Eugenii. 

Czym rodzinie królewskiej podpadła była żona księcia? Między innymi tym, gdy od gazety „Daily Mail” zażądała pieniędzy za wywiad lub wtedy, gdy nie zapłaciła słynnym projektantom za zamówione stroje. Tylko dlatego, bo była żoną księcia. Czarę goryczy przelał romans, w który się wdała z Amerykaninem, Stevem Wayattem. Gdy ich wspólne zdjęcia przedostały się do prasy, książę Andrzej w końcu się z nią rozwiódł. Dziś księżna Yorku dalej sobie grabi: ma wielomilionowe długi, które kilka lat temu próbowała spłacać za pomocą umawiania fikcyjnych spotkań z byłym mężem, za co brała od ludzi pieniądze.

Czy Kate i William powtórzą ten schemat? Mamy nadzieję, że nie.

Polecamy też: „Ta plotka dobrze się sprzedaje”. Kochanek księżnej Diany o tym, czy jest ojcem księcia Harry'ego

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.