tajna posiadłość Kate i Williama w Balmoral
Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images
króLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Tajna rezydencja księcia Williama i księżnej Kate w Balmoral. Niewielu o niej słyszało... 

Dlaczego ukrywają ją przed światem?

Ksenia Krasko 7 sierpnia 2022 19:45
tajna posiadłość Kate i Williama w Balmoral
Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images

Oficjalnie księżna Kate i książę William posiadają dwie rezydencje: główną, którą jest Pałac Kensington oraz znajdującą się na przedmieściach posiadłość Anmer Hall w Norfolk. Okazuje się, że książęca para ma do swojej dyspozycji jeszcze jedno miejsce, o którym mało kto wie. Trzeci dom książąt Cambridge znajduje się nieopodal rezydencji księżnej Camilli i księcia Karola w Balmoral. Według znajomych małżonków, to właśnie w tej posiadłości rozwinęło się ich uczucie...

ZOBACZ TEŻ: Wielka Brytania. Księżna Kate w ulubionym białym garniturze

Rezydencje Kate i Williama 

Na co dzień Kate i William mieszkają w Pałacu Kensington. To jedno z najlepiej strzeżonych przed światem i fanami miejsc. To nie byle jaka rezydencja. Księżna Kate i książę William przeprowadzili się tu po tym, jak ukończono kosztowny remont tej posiadłości. Książęca para Cambridge obecnie zajmuje 20-pokojowy apartament, obejmujący w sumie 4 piętra pałacu. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią Covid-19, Kate i William izolowali się jednak w posiadłości Anmer Hall w Norfolk – para otrzymała ten XVIII-wieczny dom w prezencie ślubnym od królowej Elżbiety II. Spędzali tam mnóstwo czasu z dziećmi, a także zajmowali się codziennymi sprawami, jak porządki w ogrodzie.

Zobacz także: Elżbieta II wraca do posiadłości Balmoral. To pierwsze wakacje królowej bez księcia Filipa...

Posiadłość Kate i Williama w Balmoral
Fot. Heathcliff O'Malley - WPA Pool/Getty Images

Kate i William nie zapominali jednak o obowiązkach, dlatego często uczestniczyli w różnych spotkaniach, organizowanych online. Swego czasu łączyli się z ekspertami z jednego ze szpitali, z którymi porozmawiali o wpływie pandemii na zdrowie psychiczne osób walczących z wirusem na pierwszej linii frontu, oraz o miejscach, do których należy zwrócić się po ewentualne wsparcie. Niewielu jednak wie, że książęca para Cambridge ma jeszcze jedną rezydencję, która skrywana jest przed światem!

Czytaj też: Księżna Kate w kobaltowym swetrze z sieciówki w Ukraińskim Centrum Kultury

tajna posiadłość Kate i Williama w Balmoral
Fot. Ben Stansall - WPA Pool / Getty Images

Tajna rezydencja księżnej Kate i księcia Williama

Tajna rezydencja księżnej Kate i księcia Williama jest tak dobrze ukryta, że paparazzi nigdy nie udało się zrobić żadnych zdjęć. Wiadomo jednak, że dworek Tam-na-Ghar to przestronny i przytulny dom z trzema sypialniami. Posiadłość w Balmoral należy do Williama, i jest prezentem od Królowej Matki – podarowała mu ją tuż przed swoją śmiercią w 2002 roku.

Kate i William często zatrzymywali się w tym miejscu, kiedy jeszcze studiowali na University of St Andrews. Osoby z bliskiego otoczenia pary zdradziły podczas rozmowy z magazynem Hello!, że właśnie w tym domu rozwinął się związek przyszłych małżonków – podobno przeżyli tu najpiękniejsze chwile we dwoje. Teraz często powracają z dziećmi, jak w 2019 roku na rodzinne wakacje. Słyszeliście o niej wcześniej?  

Zobacz także: Tajniki casualowego stylu księżnej Kate

Posiadłość Kate i Williama w Balmoral
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…