Książę William i książę Harry, 09.04.2017 rok, Francja
Fot. Samir Hussein/WireImage
Królewskie życie

Ochroniarz księżnej Diany zabrał głos w sprawie konfliktu między księciem Williamem i księciem Harrym

„Jej pragnieniem było polepszenie sytuacji ludzi, którzy potrzebowali pomocy”

Marta Nawacka 11 sierpnia 2022 14:16
Książę William i książę Harry, 09.04.2017 rok, Francja
Fot. Samir Hussein/WireImage

Choć małżeństwo księżnej Diany z księciem Karolem dalekie było od ideału, to wspólni synowie byli dla Lady Di wszystkim. Rozpieszczała ich i uwielbiała spędzać z nimi czas. Fani brytyjskiej rodziny królewskiej nie mają więc wątpliwości, że dzisiejsze relacje między braćmi złamałyby jej serce... Były ochroniarz królowej ludzkich serc postanowił przerwać milczenie i zabrał głos w sprawie konfliktu między księciem Williamem i księciem Harrym.

Synowie byli dla księżnej Diany wszystkim

Księżna Diana i książę Karol wzięli ślub w 1981 roku. Choć wydarzenie to odbiło się szerokim echem i nosiło miano bajkowego, to jednak życie Lady Di u boku męża wcale takie nie było. Szybko okazało się, że małżonków nic nie łączy, a książę Walii zakochany jest w innej kobiecie. Para doczekała się dwóch synów: księcia Williama i księcia Harry'ego, którzy dla Diany byli całym światem. Księżna rozpieszczała ich i spędzała z nimi każdą wolną chwilę, a nawet łamała etykietę, pojawiając się i biorąc czynny udział w szkolnych zawodach dla rodziców. Nic dziwnego, że obecne stosunki panujące między książętami złamałyby jej serce...

Czytaj też: Królowej Elżbiecie II nie spodobał się dom Williama i Kate. Szczególnie jedno pomieszczenie

Księżna Diana, książę William, książę Harry
Fot. Antony Jones/Julian Parker/UK Press via Getty Images

Księżna Diana z synami: księciem Williamem i księciem Harrym, 1995 rok

Były ochroniarz księżnej Diany o konflikcie jej synów

Relacje między braćmi uległy pogorszeniu od kiedy książę Harry związał się z Meghan Markle. Jednak moment krytyczny nastąpił jeszcze zanim Sussexowie zdecydowali się odejść z dworu. W głośnym wywiadzie dla Oprah Winfrey, którego młodszy z braci udzielił wraz z żoną, wyznał, że od dawna nie ma kontaktu z Williamem. Ochroniarz księżnej Diany postanowił zabrać głos w tej sprawie i wyznał, jak najprawdopodobniej zareagowałaby Lady Di na takie przykre doniesienia.

„Jej pragnieniem było polepszenie sytuacji ludzi, którzy potrzebowali pomocy. Jeśli chodzi o rozłam między Williamem a Harrym: kiedy dwoje rodzeństwa się kłóci, zwykle jest bliski krewny, który udzieli rady, a Diana przyjęłaby tę rolę. Zrozumiałaby problemy, które zostały i pomogła swoim chłopcom je rozwiązać, jednocześnie udzielając Harry’emu rad, których wydaje się teraz brakować”, wyznał w rozmowie z Hello! Ken Wharfe.

Mężczyzna wyznał także, że księżna Walii z pewnością byłaby zachwycona wnukami oraz tym, że obaj książęta założyli szczęśliwe rodziny. „Nie ma wątpliwości, że cieszyłaby się z relacji, jakie mają ze swoimi żonami, i uwielbiałaby spędzać czas z pięciorgiem wnucząt”, dodał. Czy Ken Wharfe ma rację i rzeczywiście wsparcie kogoś bliskiego pomogłoby Williamowi i Harry'emu zażegnać konflikt?  

Zobacz także: Wielka Brytania. Jakie hobby mają dzieci księżnej Kate i księcia Williama?

Książę William i książę Harry, odsłonięcie pomnika księżnej Diany, 1.07.2021
Fot. Yui Mok - WPA Pool/Getty Images

Książę William i książę Harry, odsłonięcie pomnika księżnej Diany, 1.07.2021

Księżna Diana, 16.04.1986, Vienna, Austria
Fot. Anwar Hussein/WireImage

Księżna Diana, 16.04.1986, Vienna, Austria

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.