Księżna Diana i książę Harry, 12.08.1986 rok
Fot. Mirrorpix via Getty Images
Królewskie życie

Księżna Diana doczekała się dwóch synów. Zawsze jednak marzyła o... córce

Mimo to chłopcy byli dla niej wszystkim

Marta Nawacka 26 października 2022 10:31
Księżna Diana i książę Harry, 12.08.1986 rok
Fot. Mirrorpix via Getty Images

Niekwestionowana ikona stylu. Kobieta, która zmieniła oblicze brytyjskiej monarchii. Królowa ludzkich serc... Jednak przede wszystkim troskliwa i kochająca matka. Dla księżnej Diany całym światem byli zawsze synowie: książę William i książę Harry. Lady Di dbała o to, by mogli wieść jak najbardziej normalne życie, mimo swojego pochodzenia, ale nie bała się ich rozpieszczać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że księżna Walii zawsze marzyła... o córce.

Księżna Diana: synowie byli dla niej wszystkim

W 1981 roku Diana Spencer poślubiła księcia Karola. I choć wydawać by się mogło, że ślub z prawdziwym księciem to spełnienie marzeń młodziutkiej i skromnej dziewczyny, to ich związek od początku nie był udany. W relacji małżonków pełno były wzajemnych pretensji i oskarżeń, zabrakło natomiast zrozumienia, wsparcia i prawdziwego, głębokiego uczucia. Rok po ślubie na świat przyszedł pierwszy syn pary, książę William. Niestety po jego narodzinach świeżo upieczona księżna zmagała się z depresją poporodową.

Dwa lata później, w 1984 roku, księżna Diana urodziła drugie dziecko. Tym razem małżonkowie również doczekali się chłopca, księcia Harry'ego. Z pociechami łączyła ją wyjątkowa, silna więź. Jednak choć Lady Di od początku bardzo kochała swoje dzieci i oddała im całe swoje serce, pojawiły się spekulacje, że posiadanie dwóch synów nie było spełnieniem jej marzeń.

Czytaj też: Wielka Brytania. Tak wygląda Halloween u księżnej Kate i księcia Williama

Księżna Diana z księciem Harrym i księciem Williamem, 4.10.1985 rok
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images

Księżna Diana z księciem Harrym i księciem Williamem, 4.10.1985 rok

Księżna Diana marzyła o córce

Księżna Diana robiła wszystko, by jej synowie mieli jak najbardziej normalne dzieciństwo, mimo że urodzili się w rodzinie królewskiej. Nie ma wątpliwości, że bardzo ich kochała, dbała o nich i się troszczyła. Dziś jednak nie brakuje spekulacji, że... Lady Di marzyła o córeczce. Podobno wrażliwa i niepewna siebie młoda kobieta czuła, że dziewczynka byłaby dla niej ogromną radością i spełnieniem. Nawet jeśli rzeczywiście w głębi serca tego właśnie pragnęła, to nigdy nie dała tego odczuć swoim chłopcom.

Jakiś czas temu w tabloidach pojawiła się nawet plotka, że rzekomo księżna Diana... miała córkę. Dziewczynka miała się urodzić jeszcze zanim przyszła księżna Walii związała się z księciem Karolem. Podobno urodziła ją, gdy miała 19 lat, a potem dziecko wysłano do Stanów Zjednoczonych. Oczywiście nie ma żadnego potwierdzenia, że te rzeczywiście tak było.  

Zobacz także: Wielka Brytania. Przyjaciółka księżnej Diany w ostrych słowach o nowym sezonie „The Crown”

Księżna Diana z księciem Harrym i księciem Williamem, 18.07.1986 rok
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images

Księżna Diana z księciem Harrym i księciem Williamem, 18.07.1986 rok

Księżna Diana z księciem Harrym i księciem Williamem, 13.04.1993 rok
Fot. Julian Parker/UK Press via Getty Images
Księżna Diana z księciem Harrym i księciem Williamem, 13.04.1993 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.