Księżna Diana i książę Harry, 12.08.1986 rok
Fot. Mirrorpix via Getty Images
Królewskie życie

Księżna Diana doczekała się dwóch synów. Zawsze jednak marzyła o... córce

Mimo to chłopcy byli dla niej wszystkim

Marta Nawacka 13 kwietnia 2022 13:44
Księżna Diana i książę Harry, 12.08.1986 rok
Fot. Mirrorpix via Getty Images

Mimo że od śmierci księżnej Diany minęło już ćwierć wieku, to większość z nas wciąż pamięta ją jako ciepłą i kochająca mamę, dla której dzieci były całym światem. Lady Di dbała o to, by jej synom, księciu Williamowi i księciu Harry'emu niczego nie zabrakło oraz, by mogli wieść jak najzwyklejsze życie, mimo pochodzenia. Nie każdy jednak wie, że królowa ludzkich serc... zawsze marzyła o córce.

Księżna Diana: synowie byli dla niej wszystkim

W 1981 roku Diana Spencer poślubiła księcia Karola. I choć wydawać by się mogło, że ślub z prawdziwym księciem to spełnienie marzeń młodziutkiej i skromnej dziewczyny, to ich związek od początku nie był udany. W relacji małżonków pełno były wzajemnych pretensji i oskarżeń, zabrakło natomiast zrozumienia, wsparcia i prawdziwego, głębokiego uczucia. Rok po ślubie na świat przyszedł pierwszy syn pary, książę William. Niestety po jego narodzinach świeżo upieczona księżna zmagała się z depresją poporodową.

Dwa lata później, w 1984 roku, księżna Diana urodziła drugie dziecko. Tym razem małżonkowie również doczekali się chłopca, księcia Harry'ego. Z pociechami łączyła ją wyjątkowa, silna więź. Jednak choć Lady Di od początku bardzo kochała swoje dzieci i oddała im całe swoje serce, pojawiły się spekulacje, że posiadanie dwóch synów nie było spełnieniem jej marzeń.

Czytaj też: Ona traktowała go jak ojca, on zadbał o jej dzieci. Oto niezwykła historia relacji Filipa z Dianą

Księżna Diana z księciem Harrym i księciem Williamem, 4.10.1985 rok
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images

Księżna Diana z księciem Harrym i księciem Williamem, 4.10.1985 rok

Księżna Diana marzyła o córce

Księżna Diana robiła wszystko, by jej synowie mieli jak najbardziej normalne dzieciństwo, mimo że urodzili się w rodzinie królewskiej. Nie ma wątpliwości, że bardzo ich kochała, dbała o nich i się troszczyła. Dziś jednak nie brakuje spekulacji, że... Lady Di marzyła o córeczce. Podobno wrażliwa i niepewna siebie młoda kobieta czuła, że dziewczynka byłaby dla niej ogromną radością i spełnieniem. Nawet jeśli rzeczywiście w głębi serca tego właśnie pragnęła, to nigdy nie dała tego odczuć swoim chłopcom.

Jakiś czas temu w tabloidach pojawiła się nawet plotka, że rzekomo księżna Diana... miała córkę. Dziewczynka miała się urodzić jeszcze zanim przyszła księżna Walii związała się z księciem Karolem. Podobno urodziła ją, gdy miała 19 lat, a potem dziecko wysłano do Stanów Zjednoczonych. Oczywiście nie ma żadnego potwierdzenia, że te rzeczywiście tak było.  

Zobacz także: Książę George i księżniczka Charlotte w wyjątkowy sposób uczcili pierwszą rocznicę śmierci księcia Filipa

Księżna Diana z księciem Harrym i księciem Williamem, 18.07.1986 rok
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images

Księżna Diana z księciem Harrym i księciem Williamem, 18.07.1986 rok

Księżna Diana z księciem Harrym i księciem Williamem, 13.04.1993 rok
Fot. Julian Parker/UK Press via Getty Images
Księżna Diana z księciem Harrym i księciem Williamem, 13.04.1993 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.