Matka otaczała księcia Harry'ego specjalną troską, on kochał ją bezwarunkowo!

Gabriela Czernecka 1 października 2021 13:45

Książę Harry nie bez powodu w swojej żonie, księżnej Meghan, widzi matkę. Diana otaczała syna ogromną troską, nie chciała, by w bolesny sposób odczuwał swoją rolę - młodszego brata nastepcy tronu. Już w wieku czterech lat Harry miał jednak bolesną świadomość swojej pozycji. „Wszystko jedno, William i tak zostanie królem”, mówił, gdy dopuszczał się wybryków. To było jego wytłumaczenie na wszystko, a kochająca matka przygarniała go pod swe ramiona, otaczając wokół niego ochronny pancerz. Mały książę dzięki Dianie wyrobił sobie jednak ogromną wrażliwość. Kochał ją bezwarunkowo i wielokrotnie mówił, że zostanie żołnierzem bądź policjantem, by „bronić mamusi”. Nic dziwnego, że jej nagła i tragiczna śmierć tak mocno nim wstrząsnęła, a wiele wskazuje na to, że książę wciąż się z nią nie pogodził...

Więź Harry'ego z matką. Archiwalne zdjęcia księcia z Dianą 

„Kiedy żyła, jej niebywałe umiłowanie i radość życia były dla nas czymś oczywistym. Czuwała nad nami i zawsze mogliśmy na nią liczyć. Była po prostu najlepszą matką na świecie”, tak książę Harry zapamiętał matkę. Diana faktycznie dla synów była gotowa na wszystko. Wspierała ich w rozwijaniu pasji - książę Harry od małego fascynował się wojskiem.

Zobacz: Córka Meghan i Harry'ego nie jest księżniczką, ale ma szansę zostać królową. Dlaczego? Wyjaśniamy

Diana pozwalała mu więc wchodzić na dziesięciotonowy czołg rozpoznawczy, chłopiec utrzymał specjalnie uszyty dla niego mundur czy hełm. Choć książęta mogli mieć wszystko, księżna Diana zachęcała ich do tego, by przede wszystkim bez względu na swoją pozycję czy status społeczny każdego traktowali z szacunkiem. „Moi synowie są w wieku, gdy słyszą od rodziców, żeby nie rozmawiać z obcymi, a ja muszę mówić moim dzieciom, aby robiły to bez przerwy. Do końca życia nie pozostanie im nic innego”, mawiała.

Zobacz: Książę Harry i księżna Meghan nie będą mieli więcej dzieci. Powód jest dość zaskakujący...

Książę Harry bez wątpienia odziedziczył po matce wrażliwość na drugiego człowieka. Tak jak ona umie zjednywać sobie ludzi, zaraża optymizmem. Podobnie jak ona, choć zdecydowanie w innych okolicznościach, wyrwał się z życia według określonych zasad w rodzinie królewskiej. Wszystko wskazuje na to, że w końcu wiedzie życie, o jakim marzył. I właśnie tego życzyłaby sobie jego matka. Zobaczcie najpiękniejsze archiwalne zdjęcia księcia Harry'ego z Dianą.  

1/9
książę Harry z matką
Copyright @Tim Graham Photo Library via Getty Images)
1/9

Księżna Diana i dwuletni książę Harry

2/9
Książę Harry i Diana
Copyright @Tim Graham Photo Library via Getty Images)
2/9

Diana chętnie wspierała synуw w ich pasjach. Harry od małego uwielbiał bawić na podwуrku i przebierać za wojskowego. Na zdjęciu książę w wieku dwуch lat.

3/9
Książę Harry i Diana
Copyright @ John Shelley Collection/Avalon/Getty Images
3/9

Książę Harry i księżna Diana w 1988 roku. Młodszy syn księżnej miał wówczas cztery latka. 

4/9
Książę Harry i Diana
Copyright @Tim Graham Photo Library via Getty Images)
4/9

Książę Harry i księżna Diana podczas wakacji w Hiszpanii w 1987 roku.

5/9
Książę Harry i Diana
Copyright @Mirrorpix via Getty Images
5/9

Książę Harry i księżna Diana w 1986 roku.

6/9
Książę Harry i Diana
Copyright @Tim Graham Photo Library via Getty Images
6/9

Książę Harry i księżna Diana w ogrodach Highgrove w 1986 roku. 

7/9
Książę Harry i Diana
Copyright @ Jayne Fincher/Princess Diana Archive/Getty Images
7/9

Księżna Diana z synami w 1990 roku. Harry miał wówczas sześć lat. Nie odstępował matki na krok i zawsze trzymał ją kurczowo za rękę. 

8/9
książę Harry z matką Dianą
Copyright @Tim Graham Photo Library via Getty Images
8/9

Książę Harry i księżna Diana w 1995 roku, zaledwie dwa lata przed śmiercią księżnej. Harry miał wówczas 11 lat. 

9/9
książę Harry w dzieciństwie
Copyright @Tim Graham Photo Library via Getty Images
9/9

Książę Harry zawsze patrzył na matkę z uwielbieniem. Wraz z upływem lat się to nie zmieniło - w przeciwieństwie do Williama, który im był starszy tym bardziej dostrzegał wady w zachowaniuz zarówno matki, jak i ojca. 

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.