Matka otaczała księcia Harry'ego specjalną troską, on kochał ją bezwarunkowo!

Gabriela Czernecka 6 grudnia 2022 10:15

Synowie byli dla księżnej Diany całym światem. Wybaczała im wszystko i ze wszystkich sił starała się, by mieli normalne dzieciństwo. Szczególną troską otaczała szczególnie księcia Harry'ego - nie chciała, by boleśnie odczuwał swoją rolę młodszego brata następcy tronu. Dzięki niej mały książę wyrobił sobie ogromną wrażliwość. Kochał ją bezwarunkowo i często powtarzał, że zostanie żołnierzem bądź policjantem, by „bronić mamusi”. Nie dziwi więc, że niespodziewana śmierć Lady Di odcisnęła na nim bolesne piętno...

Więź Harry'ego z matką. Archiwalne zdjęcia księcia z Dianą 

„Kiedy żyła, jej niebywałe umiłowanie i radość życia były dla nas czymś oczywistym. Czuwała nad nami i zawsze mogliśmy na nią liczyć. Była po prostu najlepszą matką na świecie”, tak książę Harry zapamiętał matkę. Diana faktycznie dla synów była gotowa na wszystko. Wspierała ich w rozwijaniu pasji - książę Harry od małego fascynował się wojskiem.

Diana pozwalała mu więc wchodzić na dziesięciotonowy czołg rozpoznawczy, chłopiec utrzymał specjalnie uszyty dla niego mundur czy hełm. Choć książęta mogli mieć wszystko, księżna Diana zachęcała ich do tego, by przede wszystkim bez względu na swoją pozycję czy status społeczny każdego traktowali z szacunkiem. „Moi synowie są w wieku, gdy słyszą od rodziców, żeby nie rozmawiać z obcymi, a ja muszę mówić moim dzieciom, aby robiły to bez przerwy. Do końca życia nie pozostanie im nic innego”, mawiała.

Książę Harry bez wątpienia odziedziczył po matce wrażliwość na drugiego człowieka. Tak jak ona umie zjednywać sobie ludzi, zaraża optymizmem. Podobnie jak ona, choć zdecydowanie w innych okolicznościach, wyrwał się z życia według określonych zasad w rodzinie królewskiej. Wszystko wskazuje na to, że w końcu wiedzie życie, o jakim marzył. I właśnie tego życzyłaby sobie jego matka. Zobaczcie najpiękniejsze archiwalne zdjęcia księcia Harry'ego z Dianą.  

Zobacz także: Wielka Brytania. Król Karol III może mieć powody do radości. Dokument Harry'ego i Meghan w ogniu krytyki

1/9
książę Harry z matką
Copyright @Tim Graham Photo Library via Getty Images)
1/9

Księżna Diana i dwuletni książę Harry

2/9
Książę Harry i Diana
Copyright @Tim Graham Photo Library via Getty Images)
2/9

Diana chętnie wspierała synуw w ich pasjach. Harry od małego uwielbiał bawić na podwуrku i przebierać za wojskowego. Na zdjęciu książę w wieku dwуch lat.

3/9
Książę Harry i Diana
Copyright @ John Shelley Collection/Avalon/Getty Images
3/9

Książę Harry i księżna Diana w 1988 roku. Młodszy syn księżnej miał wówczas cztery latka. 

4/9
Książę Harry i Diana
Copyright @Tim Graham Photo Library via Getty Images)
4/9

Książę Harry i księżna Diana podczas wakacji w Hiszpanii w 1987 roku.

5/9
Książę Harry i Diana
Copyright @Mirrorpix via Getty Images
5/9

Książę Harry i księżna Diana w 1986 roku.

6/9
Książę Harry i Diana
Copyright @Tim Graham Photo Library via Getty Images
6/9

Książę Harry i księżna Diana w ogrodach Highgrove w 1986 roku. 

7/9
Książę Harry i Diana
Copyright @ Jayne Fincher/Princess Diana Archive/Getty Images
7/9

Księżna Diana z synami w 1990 roku. Harry miał wówczas sześć lat. Nie odstępował matki na krok i zawsze trzymał ją kurczowo za rękę. 

8/9
książę Harry z matką Dianą
Copyright @Tim Graham Photo Library via Getty Images
8/9

Książę Harry i księżna Diana w 1995 roku, zaledwie dwa lata przed śmiercią księżnej. Harry miał wówczas 11 lat. 

9/9
książę Harry w dzieciństwie
Copyright @Tim Graham Photo Library via Getty Images
9/9

Książę Harry zawsze patrzył na matkę z uwielbieniem. Wraz z upływem lat się to nie zmieniło - w przeciwieństwie do Williama, który im był starszy tym bardziej dostrzegał wady w zachowaniuz zarówno matki, jak i ojca. 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.