Książę Harry poruszająco o stracie matki
Fot. Max Mumby/Indigo/ / Georges De Keerle / Getty Images
BRYTYJSKA RODZINA KRÓLEWSKA

Wielka Brytania. Książę Harry wzruszająco o mamie. Taka księżna Diana była dla synów

Czytając te słowa, trudno nie uronić łzy...

Konrad Szczęsny 22 kwietnia 2022 15:46
Książę Harry poruszająco o stracie matki
Fot. Max Mumby/Indigo/ / Georges De Keerle / Getty Images

Gdy odeszła, miał zaledwie dwanaście lat. Tragiczna śmierć księżnej Diany w 1997 roku odcisnęła bolesne piętno na jej młodszym synu. Długo nie mógł poradzić z traumą po tej stracie, miał depresję. W najnowszym wywiadzie książę Harry zdecydował się wspomnieć ukochaną matkę. Wyznał, co jej zawdzięcza.

Taką matką była księżna Diana dla swoich synów. Zdradzili, jak wyglądała ich ostatnia rozmowa

Byli dla niej najważniejsi. Księżna Diana nie ukrywała, że zdarza jej się rozpieszczać synów: czasem zamawiała dla nich potrawy typu fast food czy zabierała do parku rozrywki. Ale przede wszystkim dbała, by czuli się kochani, doceniani i bezpieczni. Książę Harry i książę William wspominają, że ich matka miała niezwykłe poczucie humoru, przytulała ich bardzo często i mówiła o tym, jak bardzo są dla niej ważni. Miała namawiać ich, by byli niegrzeczni i... często częstowała słodyczami! Istotne było, by pokazać im realne życie, nie tylko to pałacowe.

Chwilę przed tragicznym wypadkiem, który był przyczyną jej śmierci, dzwoniła do synów. „Harry i ja chcieliśmy jak najszybciej się pożegnać, wiesz, powiedzieć: do usłyszenia później... gdybym tylko wiedział, co stanie się za chwilę, nie byłbym w tej rozmowie taki chaotyczny”, wspominał w dokumencie „Diana, Our Mother: Her Life and Legacy” książę William. Jego młodszy brat dodał, że do dziś trudno mu mówić o tym, jak przebiegała konwersacja.

„Dzwoniła wtedy z Paryża. Nie do końca pamiętam, co mówiłem, ale do końca życia będę żałował, że ta rozmowa była taka krótka. Przypominam to sobie i jest mi naprawdę ciężko. Będę to przepracowywał sam ze sobą do końca moich dni. Nie wiedziałem, że to będzie moja ostatnia rozmowa z mamą. Przeprowadziłbym ją zupełnie inaczej, gdybym miał choć cień podejrzeń, że jej życie zostanie jej odebrane tej nocy”, powiedział książę.

Czytaj także: Książę Harry o konflikcie z Elżbietą II. Te słowa nie pozostawiają złudzeń!

co sie stanie z kreacja slubna diany
Fot. Anwar Hussein / Contributor / Getty Images

Księżna Diana z synami, 1995 rok

Książę Harry wspomina księżną Dianę. Chciałby, żeby była z niego dumna

W najnowszej rozmowie z magazynem „People” brat księcia Williama wrócił wspomnieniami do osoby matki. Dziennikarze przypomnieli mu, co powiedział w trakcie igrzysk Invictus Games w 2016 roku: że ma nadzieję, że matka będzie z niego dumna. Teraz rozwinął tę kwestię i stwierdził, że oczekiwania te udało mu się spełnić. 

Wierzę, że wszystko, co robię, sprawia, że ​​jest dumna”, stwierdził. 

A co zawdzięcza mamie? Jego słowa są naprawdę wzruszające...

W ciągu 12 lat, które miałem szczęście z nią spędzić, obserwowałem i poczułem energię, jaką dostawała dzięki pomaganiu innym, bez względu na ich pochodzenie, problemy i pozycję”, zwierzył się.

I dodał, że każde działanie, które podejmuje, jest w pewien sposób hołdem złożonym zmarłej w 1997 roku matce.

Upamiętniam moją matkę we wszystkim, co robię. Jestem synem mojej matki”, podkreślił.

Z kolei w innej niedawnej rozmowie, tym razem z dziennikarką Hodą Kotb zaznaczył, że stale odczuwa jej obecność, zwłaszcza odkąd wyprowadził się wraz z żoną i synkiem do USA. Zapewnił również, że bardzo często opowiada Archiemu i Lilibet o księżnej Dianie, pokazując im przy tym archiwalne zdjęcia.  

Czytaj także: Książę Harry nie naprawi relacji z ojcem? „Cierpliwość księcia Karola wyraźnie się wyczerpała”

Książę Harry wspomina zmarłą Dianę Spencer
Fot. Georges De Keerle/Getty Images

Książę Harry, księżna Diana, 1987 rok

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.