EN_01371083_0009,Książę Karol, książę Harry
Fot. Tim Rooke/REX/Shutterstock/Rex Features/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Książę Harry nie naprawi relacji z ojcem? „Cierpliwość księcia Karola wyraźnie się wyczerpała”

Jego zachowanie nie pozostawiają wątpliwości

Olga Figaszewska 21 kwietnia 2022 17:09
EN_01371083_0009,Książę Karol, książę Harry
Fot. Tim Rooke/REX/Shutterstock/Rex Features/East News

Relacje księcia Harry’ego z ojcem nie należą do najlepszych. Decyzja o odejściu z brytyjskiej rodziny królewskiej dodatkowo wpłynęła negatywnie na ich kontakty. Nie mówiąc już o ostatnim wywiadzie u Oprah Winfrey, w którym wnuk Elżbiety II i jego małżonka opowiedzieli o życiu w pałacu. Książę Harry wyznał też wtedy, że praktycznie nie utrzymuje kontaktu z ojcem. Rozmawiali ze sobą zaledwie kilka razy. Niedawno zachodnia prasa mówiła o przełomie i spotkaniu. Książę Harry wraz z małżonką przebywają w Europie. To ich pierwsza wizyta od czasu wyjścia z brytyjskiej rodziny królewskiej. Podróż była idealną okazją do spotkania z royalsami. Jak wpłynęło to na relacje Harry'ego z ojcem i babcią?

Książę Harry o relacjach z ojcem

Księcia Harry’ego i księcia Karola czeka długa droga, by naprawić rodzinne relacje. Kiedy dwa lata temu Sussexowie podjęli decyzję o wyjeździe do USA, zdawali sobie sprawę, że będzie ona szokiem dla bliskich. Książę Karol poczuł się urażony wyprowadzką syna i długo nie mógł tego zrozumieć. Nie próbował nawet nawiązać kontaktu z młodszą pociechą.

„Gdy byliśmy w Kanadzie, odbyłem trzy rozmowy ze swoją babcią i dwie ze swoim ojcem... jeszcze przed tym jak przestał odbierać ode mnie telefony”, mówił książę Sussex w rozmowie z Oprah. Zdradził też, że w tamtym momencie myślał przede wszystkim o szczęściu swojej żony i dziecka. Nie żałuje odejścia z brytyjskiej rodziny królewskiej.

„Musiałem to zrobić dla dobra własnej rodziny. To nie powinno być dla nikogo żadnym zaskoczeniem. Smutne jest to, że to zaszło tak daleko, ale musiałem to zrobić dla zdrowia psychicznego mojej żony, Archiego i mojego, bo widziałem, dokąd to wszystko zmierza”, dodawał.

Zobacz też: Książę Karol podjął przełomową decyzję - poleci do USA? Naprawi relacje z synem?

Książę Karol, ksiażę Harry
Fot. Keith Mayhew/SOPA Images/REX/Shutterstock/Rex Features/East News

Harry podkreślał, że ojciec jest dla niego bardzo ważną osobą i miał nadzieję, że uda im się naprawić kontakty. „Musimy jeszcze sporo popracować nad tą relacją. Czuję się zawiedziony, ponieważ wiem, że przechodził przez coś podobnego (...). Zawsze będę go kochał, a uzdrowienie naszej relacji jest moim priorytetem”, wspominał książę.

Harry widział się z ojcem na pogrzebie księcia Filipa i uroczystym odsłonięciu pomnika księżnej Diany. I wszystko wskazuje na to, że tata i syn powoli zaczynają pracować nad swoją relacją. Zachodnia prasa nie miała wątpliwości, że to przełom.

W tekście, jaki niedawno ukazał się na łamach Newsweeka, książę Karol podkreślił, że jest bardzo dumny z działalności Harry’ego w kwestii ekologii. „Mój młodszy syn, Harry, z pasją podkreślał wpływ zmian klimatycznych, zwłaszcza w odniesieniu do Afryki, i zobowiązał swoją działalność charytatywną do zerowej wartości netto", czytaliśmy. Teraz panowie mieli okazję do ponownego spotkania. Jednak jego kulisy pozostają tajemnicą, a brytyjska prasa podkreśla, że w relacjach między ojcem i synem nastąpiło wyraźne ochłodzenie. 

Książę Harry spotkał się z królową Elżbietą II

Książę Harry od pewnego czasu przebywa w Europie. W podróży towarzyszyła mu ukochana żona. Wnuk Elżbiety II przybył do Holandii, gdzie odbywają się Invictus Games, igrzyska organizowane dla wojskowych i weteranów rannych podczas misji. Książę Harry spotkał się w ostatnich dniach z Elżbietą II. W jednej z ostatnich rozmów opowiedział o przebiegu rozmowy z monarchinią. Do końca to wydarzenie było utrzymane w tajemnicy. Dopiero w komentarzu dla stacji NBC zdecydował się powiedzieć nieco więcej.

„Spotkania z nią są wspaniałe. Tak miło było ją zobaczyć, jest w świetnej formie. Zawsze tryska humorem i upewniam się, że ma odpowiednią ochronę i ma wokół siebie odpowiednich ludzi. Razem z Meghan napiliśmy się z nią herbaty, miło było nadrobić cały ten czas”, mówił.  

Jak podawały media, książę spotkał się także z ojcem. Panowie wciąż pracują nad relacjami, które zostały nadszarpnięte przez wyprowadzkę Harry’ego z Wielkiej Brytanii. The Sun informowało, że panowie mogli ze sobą w końcu porozmawiać. Spotkanie trwało zaledwie 15 minut. Podobno jego inicjatorką była sama królowa. „Książę Karol chce naprawić relacje ze swoim synem i synową oraz mieć kontakt z wnukami”, cytowano bliską osobę z otoczenia rodziny.

W rozmowie z Hodą Kotb dla NBC wyznał, że odwiedzi rodzinę królewską i będzie uczestniczył w jubileuszu babci, jeśli zostanie wyjaśniona kwestia związana z bezpieczeństwem. Przypomnijmy, że książę Harry ubiegał się ochronę dla siebie i dla jego bliskich. „Jeszcze nie wiem. Jest wiele rzeczy: problemy z bezpieczeństwem i wszystko inne”, dodał. Harry’emu zależy na tym, by babcia poznała jego najmłodszą pociechę. Elżbieta II nie spotkała się jeszcze z Lilibet i nie może się doczekać, kiedy zobaczy dziewczynkę.

książę Harry, królowa Elżbieta II, 2019
Fot. George Rogers/SIPA/SIPA/East News

książę Harry i królowa Elżbieta II w 2019 roku

Książę Harry o relacji z ojcem i bratem

Nie mogło zabraknąć pytań o relację Harry’ego z księciem Karolem i księciem Williamem. Łączy ich dość trudna więź. Wnuk Elżbiety II nie chciał jednak zdradzić, jak obecnie wyglądają ich stosunki. Próbował unikać rozmowy na ten temat i podkreślił, że woli skupić się na rodzinie,  a także trwającym wydarzeniu – Invictus Games. „W tym momencie najistotniejsi są dla mnie uczestnicy Invictus Games i ich rodziny, poświęcam im 100 procent swojej uwagi i chcę, aby to była dla nich przygoda życia. Na tym się skupiam. A kiedy wyjadę, zamierzam skoncentrować się na własnej rodzinie, za którą bardzo tęsknię”, zaznaczył.

Jak podają zachodnie media, syn Elżbiety II usłyszał już o wywiadzie, którego udzielił książę Harry. To, czego się dowiedział bardzo go zdenerwowało. Robert Jobson, królewski korespondent miał wyznać, że książę Karol nie pochwala wylewności Sussexa.

„Cierpliwość księcia Karola wyraźnie się wyczerpała. Nie mają ze sobą kontaktu, a dalsze dyskusje mogłyby tylko pogorszyć sprawę. Każda rodzina ma swoje problemy, ale w takiej sytuacji nie idziesz przecież do sąsiadów zaraz po spotkaniu, żeby się tym z nimi podzielić. Karol długo dawał mu szansę, ale ich sprawy znów są omawiane w mediach, więc coś w nim po prostu pękło”, dodał. Wywiad Harry’ego rozjuszył także pracowników pałacu. „Twierdzą, że naiwność Harry'ego nie ma granic, a jego arogancja jest wręcz niespotykana. Królowa nie zasłużyła na takie zachowanie”, cytuje GB News.

Źrodło: Na Temat , Plejada, Pudelek

Zobacz też: Czy dzieci księżnej Meghan i księcia Harry'ego mają szansę zasiąść na tronie?

Książę Karol, książę Harry, 2015 rok
Fot. ADEM ALTAN/AFP/EAST NEWS

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Tłum gwiazd, laureaci konkursu i niezwykły muzyczny gość. Tak zapamiętamy VIVA! Photo Awards 2023

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA BOSACKA: opowieść o miłości, rozstaniu, przebaczeniu i nowym początku. ANASTAZJA I TOMEK JAKUBIAK: scenariusz na znalezienie wielkiej miłości. EWA KRAWCZYK: Krzysztof, moja miłość. ROSALYNN I JIMMY CARTER: historia niezwykłego związku. JAN EMIL MŁYNARSKI: muzyka to krok w stronę wolności. WANDA TRACZYK-STAWSKA: o najpiękniejszej Wigilii w obozie jenieckim w 1944 roku.