ksiaze karol przeprowadzi rewolucje
Fot. Chris Jackson / Staff / Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Jeśli książę Karol zasiądzie na tronie, przeprowadzi rewolucje. Royalsi pójdą do pracy?

Brytyjska rodzina królewska już nigdy nie będzie taka sama!

Aleksandra Andrzejak 26 kwietnia 2021 15:57
ksiaze karol przeprowadzi rewolucje
Fot. Chris Jackson / Staff / Getty Images

Jeśli książę Karol zasiądzie na brytyjskim tronie - przeprowadzi rewolucje. Tak twierdzi autorka książek o royalsach, Angela Levin. Co planuje syn królowej Elżbiety II i księcia Filipa?

Książę Karol zasiądzie na brytyjskim tronie

Książę Karol jest pierwszy do przejęcia tronu po Elżbiecie II. Choć mówi się, że może zrzec się tronu na rzecz syna, księcia Williama. Książę Karol jak do tej pory jest najdłużej czekającym księciem na tron, informacja o jego zrzeczeniu się jest jak najbardziej prawdopodobna. Co jednak jeśli Karol postanowi zasiąść na tronie?

Angela Levin jest autorką książek Harry: A Biography of a Prince oraz Diana's Babies: Kate, William and the Repair of a Broken Family. Pisarka wystąpiła w talkRADIO, w którym opowiedziała o swoich teoriach dotyczących brytyjskiej rodziny królewskiej. Niektóre z nich są zaskakujące!

Zobacz także: Wielka Brytania. To ona odziedziczy wyjątkowy spadek po księciu Filipie

karol karze royalsom isc do pracy
Fot. Chris Jackson / Staff / Getty Images

Książę Karol na pogrzebie swojego ojca księcia Filipa, 17 kwietnia 2021

Co planuje książę Karol?

Według Angeli Levin książę Karol po przejęciu tronu „odchudzi rodzinę królewską”. O swoją pozycję nie będą musieli się obawiać jedynie członkowie rodziny, którzy znajdują się w bezpośredniej linii sukcesji i ich małżonkowie. Dla pozostałych członków rodziny królewskiej oznacza to koniec beztroskiego życia.

Karol prawdopodobnie podejmie decyzje o odcięciu ich od królewskich pieniędzy. Co więcej... każe im iść do pracy! Karol będzie wzorował się na innych europejskich monarchiach, których członkowie pracują jak zwyczajni obywatele. „Książę Karol już od bardzo dawna chciał zredukować monarchię, aby obniżyć koszty” - powiedziała Angela Levin.

Zobacz także: Wielka Brytania. Australijczyk podaje się za syna księcia Karola i księżnej Camilli. Przedstawia dowody

rodzina krolewska pojdzie do pracy
Fot. Pool/Max Mumby / Contributor / Getty Images

Książę Karol na pogrzebie swojego ojca księcia Filipa, 17 kwietnia 2021

Według Levin Karol nie oszczędzi także Meghan i Harry'ego. Mają zostać wyrzuceni z rodziny królewskiej. Nie jest jasne na czym miałoby to polegać, ponieważ Sussexowie i tak od ponad roku nie korzystają z żadnych królewskich przywilejów. Jedyne czego Karol mógłby ich pozbawić to tytuły księżnej i księcia Sussex, które zostały im nadane w prezencie ślubnym. 

Angela Levin nie myliła się co do tego, że książę Karol przejmie więcej obowiązków po śmierci księcia Filipa. Karol ma towarzyszyć Elżbiecie II 11 maja podczas otwarcia Parlamentu. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.