Książę Harry, księżna Meghan i księżniczka Anna, 5.03.2019
Fot. Dominic Lipinski - WPA Pool/Getty Images
Królewskie życie

Po tej rozmowie Meghan wyszła oszołomiona i już nigdy nie spotkała się z księżniczką Anną

Co takiego usłyszała od córki królowej Elżbiety II?

Maria Elas 3 grudnia 2022 10:13
Książę Harry, księżna Meghan i księżniczka Anna, 5.03.2019
Fot. Dominic Lipinski - WPA Pool/Getty Images

Żona księcia Harry'ego miała nadzieję na otrzymanie prostej rady od księżniczki Anny, ale to, co usłyszała zdecydowanie zbiło ją z tropu. Co takiego przekazała córka królowej Elżbiety II księżnej Meghan, że po tej rozmowie obie panie już więcej się nie spotkały?

Pracowita księżniczka

Księżniczka Anna uważana jest za najbardziej pracowitą członkinię rodziny królewskiej. Wykonuje ona zobowiązania w imieniu swojej matki, a także patronuje ponad trzystu organizacjom, w tym wielu działalnościom charytatywnym, między innymi fundacji Save The Children. Spekulowano, że od ukończenia 18 urodzin Anna pojawiła się na ponad 20,000 spotkaniach! Przez szereg lat brała udział w największej ilości publicznych wystąpień spośród wszystkich członków rodziny królewskiej. Jej ciężka praca zaowocowała nawet nominacją do Pokojowej Nagrody Nobla.

Poznawszy naturę księżniczki Anny, księżna Meghan zwróciła się do niej po radę. Wydawała jej się naturalnie najlepszą mentorką. Jednak to, co od niej usłyszała, raczej nie było bliskie temu, czego oczekiwała: zamiast prostej rady usłyszała coś, co sprawiło, że opuściła spotkanie oszołomiona.

Czytaj też: Zwiastun do dokumentu Harry'ego i Meghan pełny skrajnych emocji. Rodzina królewska ma się czego obawiać?

Książę Harry, księżna Meghan i księżniczka Anna, 12.10.2018
Fot. Danny Lawson - WPA Pool/Getty Images

Książę Harry, księżna Meghan i księżniczka Anna, 12.10.2018

Twarde zasady księżniczki Anny

Jak mówił ekspert do spraw królewskich, Neil Sean: „Ta starsza członkini rodziny królewskiej nie znosi bzdur, zupełnie jak jej ojciec, książę Edynburga”. Opowiedział także bliżej o spotkaniu księżnej Meghan z córką królowej Elżbiety II. Żona księcia Harry'ego zwróciła się do księżniczki Anny o radę dotyczącą wypełniania królewskich obowiązków. Wiedziała bowiem, jak ciężko pracującą jest kobietą. „Ona wykonuje nieskończoną ilość zobowiązań” potwierdził Sean. „Pojawia się, wykonuje swoją pracę, nie szuka uwagi, i reprezentuje królową”.

Najprawdopodobniej właśnie taką radę dostała Meghan. „Księżniczka Anna powtórzyła tę mantrę” powiedział ekspert królewski. „Zjawiasz się na czas, orientujesz się w zasadach i wykonujesz swoje obowiązki”. Księżniczka opowiedziała o rygorze, ciężkiej pracy, patronowaniu organizacjom. Najprawdopodobniej nie takiej odpowiedzi na trapiące ją pytania oczekiwała księżna i przerażona ilością obowiązków, które ją czekają po wstąpieniu do rodziny królewskiej, opuściła spotkanie osłupiała. „Anna próbowała wyjaśnić, że życie królewskie nie jest takie jak w Hollywood. Reprezentuj królową, rób to dobrze, a potem wracaj do domu i prowadź normalne życie”, możemy przeczytać w magazynie New Idea.

Zobacz także: Wielka Brytania. Co tak naprawdę królowa Elżbieta II myślała o związku Harry'ego z Meghan?

Książę Harry, księżna Meghan i księżniczka Anna, 5.03.2019
Fot. Dominic Lipinski - WPA Pool/Getty Images

Książę Harry, księżna Meghan i księżniczka Anna, 5.03.2019

“Nic nie robi się samo”

Ponoć księżniczka Anna od początku była przekonana, że była aktorka nie poradzi sobie w życiu na dworze. Już nieraz wypowiadała się o młodszym pokoleniu, które widzi bycie członkiem rodziny królewskiej zupełnie w innych kolorach. W wywiadzie dla Vanity Fair księżniczka Anna ostrzegała: „Nie zapominajcie o podstawach. Nie sądzę, że to młodsze pokolenie rozumie, co robiłam w przeszłości. W dzisiejszych czasach bardziej myślą „och, zróbmy to w nowy sposób”. Niektóre z tych rzeczy nie działają. Może musicie wrócić do podstaw”. Jedyna córka królowej Elżbiety II znana jest ze swojej nieugiętości i silnego własnego zdania. “Nic dzieje się samo, [bycie członkiem rodziny królewskiej] to praca. Przychodzisz punktualnie, robisz swoje i wykonujesz obowiązki” mówiła.

Wydaje się, że Anna ani myśli o zmienianiu zasad, które dotyczyły jej samej, gdy była w wieku Meghan. Nieprzychylność młodej księżnej do stosowania się do jej rad tylko potwierdziły przypuszczenia 72-letniej księżniczki: księżna Sussex nie będzie reprezentować królowej zbyt długo. I miała rację. Wkrótce później Meghan wraz z mężem, księciem Harrym, zrezygnowali ze swoich królewskich obowiązków i wylecieli z Wielkiej Brytanii, by osiedlić się na stałe w Kalifornii. Mogłoby się wydawać, że znana z nieomylności Anna przewidziała przyszłość księżnej Meghan...  

Czytaj również: Wielka Brytania. Karol III miał surowe zasady w kwestii wychowania synów. Zmuszał ich do jednego

Księżniczka Anna wizytuje akademię wojskową
Fot. i-Images/Eyevine/East News

Księżniczka Anna wizytuje akademię wojskową

Księżna Meghan, Meghan Markle, 2018 rok
Fot. REX/Shutterstock/EAST NEWS

Księżna Meghan, 2018 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.