Królowa Elżbieta II, księżna Meghan, 10.07.2018
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images
Królewskie życie

Wielka Brytania. Co tak naprawdę królowa Elżbieta II myślała o związku Harry'ego z Meghan?

Jaki był stosunek monarchini do księżnej?

Marta Nawacka 1 grudnia 2022 13:18
Królowa Elżbieta II, księżna Meghan, 10.07.2018
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Związek księcia Harry'ego i Meghan Markle od początku wzbudzał kontrowersje. Nie brakowało spekulacji, że ukochana steruje księciem Sussex i ma na niego zły wpływ, zwłaszcza od kiedy postanowili odsunąć się od brytyjskiej rodziny królewskiej i rozpocząć życie na własny rachunek w Stanach Zjednoczonych. Opinie na temat księżnej Sussex są różne... A jakie zdanie miała o niej królowa Elżbieta II?

Relacje w brytyjskiej rodzinie królewskiej

Choć często słyszymy o tym, jakie rzekomo stosunki łączą poszczególnych członków brytyjskiej rodziny królewskiej, to większość z nich tak naprawdę stanowią domysły lub własne interpretacje. Dwór jest dość powściągliwy i opinii publicznej trudno o pozyskanie prawdziwych informacji. Jednak co jakiś czas możemy dowiedzieć się szczegółów np. od osób, które przebywają bądź przebywały w bliskim otoczeniu royalsów... Jednym z nich jest ujawniony przez Gylesa Brandretha stosunek, jaki miała królowa Elżbieta II do związku swojego wnuka, księcia Harry'ego z Meghan Markle. Co monarchini myślała o księżnej Sussex?

Czytaj też: Wielka Brytania. Pisarz ujawnia, jakie relacje panowały w ostatnich latach między Elżbietą II i jej mężem

Królowa Elżbieta II, Trooping the Colour, 2021 rok
Fot. Max Mumby/Indigo - Pool/Getty Images

Królowa Elżbieta II, Trooping the Colour, 2021 rok

Stosunek królowej Elżbiety II do księżnej Meghan

W swojej nowej biografii przyjaciel księcia Filipa, Gyles Brandreth, zdradza, że królowa Elżbieta II już od pierwszego spotkania z Meghan Markle miała zapałać sympatią do ukochanej wnuka. Jednak mimo że pochwalała jego wybór, to miała jedną, dość istotną uwagę. Jak dowiadujemy się z książki pisarza „Elizabeth. An Intimate Portrait”, według monarchini książę Harry miał być „nieco zbyt mocno zakochany” w swojej wybrance.

Słowa królowej Elżbiety II pokrywają się z opinią komentujących, którzy już od lat snują teorie, że Meghan dominuje nad swoim ukochanym. Dobrym tego przykładem może być okładka magazynu Time z 2021 roku, na której to właśnie księżna Sussex stoi na pierwszym planie, w rozkroku charakterystycznym dla polityków, a jej mąż... stoi za nią. Decyzja o wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych i odcięciu się od rodziny królewskiej również była podyktowana odczuciami księżnej Meghan odnośnie monarchii...  

Zobacz także: Wielka Brytania. List królowej Elżbiety II trafił na aukcję. Monarchini pisała w nim o swojej pasji

Księżna Meghan i książę Harry, Invictus Games Dusseldorf 2023, 6.09.2022
Fot. Karwai Tang/WireImage

Księżna Meghan i książę Harry, Invictus Games Dusseldorf 2023, 6.09.2022

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.