Książę Harry i księżna Meghan, 10.09.2022, Windsor
Fot. Chris Jackson/Getty Images
Królewskie życie

Prawda o dokumencie Harry'ego i Meghan wyszła na jaw. W zwiastunie pojawiły się manipulacje

Co donoszą media?

Marta Nawacka 7 grudnia 2022 15:15
Książę Harry i księżna Meghan, 10.09.2022, Windsor
Fot. Chris Jackson/Getty Images

Po głośnym wywiadzie dla Oprah Winfrey i zapowiedziach o wydaniu biografii księcia Harry'ego, Sussexowie wymierzyli kolejny cios w stronę brytyjskiej rodziny królewskiej. We współpracy z Netfliksem nakręcili film dokumentalny ukazujący ich życie na dworze, którego pierwsza część pojawi się na platformie już 8 grudnia. Parę dni temu ukazały się zwiastuny promujące produkcję. Według mediów roi się w nich... od manipulacji. O czym konkretnie mowa?

Dokument o życiu Harry'ego i Meghan

Książęca para Sussex nie przestaje zaskakiwać. W 2020 roku, zaledwie dwa lata po ślubie, zdecydowali się opuścić dwór i rozpocząć życie na własny rachunek w Stanach Zjednoczonych. Następnie royalsów spotkał spory cios z ich strony, kiedy zdecydowali się na głośny wywiad u Oprah Winfrey, w którym oskarżali Windsorów oraz zarzucali im złe traktowanie księżnej Sussex, które miało mieć... podłoże rasistowskie. Później książę Harry zdecydował się na wydanie swojej biografii, którą zatytułował „Spare”, co możemy rozumieć jako „zapasowy”, więc już sam tytuł nie wróży niczego dobrego dla monarchii. Książka ma się ukazać na początku roku.

Teraz małżonkowie zdecydowali się na kolejny krok przeciwko monarchii, który według wielu komentatorów jest wręcz wypowiedzeniem wojny royalsom. Już 8 grudnia na platformie Netflix pojawi się pierwsza część filmu dokumentalnego nakręconego we współpracy z księciem Harrym i księżną Meghan. Produkcja ma być ciosem dla brytyjskiej rodziny królewskiej. Wiadomo, że zobaczymy w niej niepublikowane dotąd, intymne zdjęcia Sussexów oraz, między innymi, płaczącą Meghan.

Czytaj też: Wielka Brytania. Meghan i Harry uderzają w Windsorów w drugim zwiastunie dokumentu Netflixa

Meghan, screen Instagram Netflix
Fot. Screen Instagram/@netflixpl

Księżna Meghan, screen Netflix

Meghan i Harry, screen Instagram Netflix
Fot. Screen Instagram/@netflixpl

Księżna Meghan i książę Harry, screen Netflix

Manipulacje w zwiastunach do filmu o Harrym i Meghan

Pod lupą dziennika The Sun znalazł się w pierwszej kolejności pierwszy zwiastun dokumentu. Jak zauważyła redakcja, w jednym ujęciu pokazany został tłum reporterów, którzy czekali na książęcą parę Sussex. Okazuje się, że było to pierwszą manipulacją, a fragment miał pochodzić z premiery jednego z filmów o Harrym Potterze. Moment ten pochodzi z 2011 roku, czyli z czasu... zanim książę Harry i Meghan Markle w ogóle się poznali.

W kolejnym zwiastunie także dopatrzono się manipulacji. Dwie sceny, w których widzimy dziennikarzy zagadujących książęcą parę mają tak naprawdę pochodzić z konferencji modelki Katie Price, a także ze spotkania przez domem byłego współpracownika Donalda Trumpa. Moment rzekomo ukazujący, że książę Harry i księżna Meghan są prześladowani przez paparazzi także został zmanipulowany. Nagrano go w trakcie wizyty Sussexów w RPA, gdzie towarzyszyło im trzech fotoreporterów, których wcześniej zaakceptowali.

Twórczo przeinaczono również scenę zarejestrowaną na balkonie Pałacu Buckingham w czerwcu 2019 roku. Zwiastun wskazuje nam, że w centrum znaleźli się książę William i księżna Kate, co ma prawdopodobnie sugerować ich dominację. Prawda była jednak zgoła inna – to królowa Elżbieta II była na pierwszym planie. Ten fragment przeanalizowali dziennikarze Daily Telegraph 

Zobacz także: Wielka Brytania. Księżna Kate spotkała się w tajemnicy z księciem Harrym. Co było powodem?

Meghan Markle, screen Netflix
Fot. Screen Netflix/@netflixpl

Księżna Meghan, screen Netflix

Meghan Markle, screen Netflix
Fot. Screen Netflix/@netflixpl

Księżna Meghan, screen Netflix

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.