O TYM SIĘ MÓWI

Pojawiła się publicznie, wywołała zaniepokojenie. Mowa ciała Williama mówi wszystko o stanie Kate?

A jednak!

Olga Figaszewska 20 czerwca 2024 07:45

Długo nie pojawiała się publicznie. Księżna Kate skupia się na powrocie do zdrowia po tym, jak zdiagnozowano u niej chorobę nowotworową. Niedawno wywołała ogromne poruszenie, uczestnicząc w paradzie Trooping The Colour, która została zorganizowana z okazji urodzin panującego władcy. Wcześniej wydała oświadczenie, z którego wynikało, że powoli wraca do pełnienia obowiązków. Wszystko wskazuje na to, że fani brytyjskiej monarchii nie zobaczą znów zbyt szybko księżnej Kate. A eksperci przeanalizowali mowę ciała księcia Williama. Oto ich wnioski. 

Stan zdrowia księżnej Kate. Jak się czuje?

Kilka miesięcy temu u księżnej Kate zdiagnozowano nowotwór. Ukochana księcia Williama może liczyć na ogromne wsparcie wielbicieli brytyjskiej monarchii, a przede wszystkim najbliższych, którzy są przy niej w tym trudnym momencie. Księżna Kate walczy o powrót do pełni sił. Niedawno wydała oświadczenie, w którym przekazała, że cały czas przechodzi chemioterapię. Nie traci nadziei i stara się myśleć pozytywnie. 

Czytaj też: Księżna Kate i księżniczka Charlotte wybrały pasujące stylizacje. Mama i córka dumnie prezentowały się razem

Wcześniej w mediach pojawiały się sprzeczne informacje na temat zdrowia księżnej. Prasa donosiła, że jej stan ulega pogorszeniu. Inne źródła podawały, że Kate Middleton leczy się w specjalistycznej klinice w USA. Tymczasem główna zainteresowana postanowiła zabrać głos. Na wstępie podziękowała za ogrom miłości i wsparcia.

"Byłam zachwycona wszelkimi komunikatami wsparcia i otuchy przez ostatnie kilka miesięcy. To naprawdę zmieniło świat dla mnie i Williama i pomogło nam obojgu przejść przez trudniejsze chwile. Robię dobre postępy, ale jak każdy, kto przechodzi chemioterapię będzie wiedział, że są dobre i złe dni. W te złe dni czujesz się słaby, zmęczony i musisz oddać się swojemu ciału odpoczywaniu. Ale w dobre dni, kiedy czujesz się silniejszy, chcesz jak najlepiej wykorzystać dobre samopoczucie. Moje leczenie trwa i potrwa jeszcze kilka miesięcy. W dniach, w których czuję się wystarczająco dobrze, to radość angażować się w życie szkolne, poświęcać osobisty czas nad rzeczami, które dodają mi energii i pozytywnego nastawienia, a także zacząć trochę pracy w domu", pisała księżna.

"Nie mogę się doczekać udziału w paradzie urodzinowej Króla w ten weekend z moją rodziną i mam nadzieję dołączyć do kilku publicznych zaręczyn latem, ale wiem, że jeszcze nie wyszłam z lasu. Uczę się jak być cierpliwym, zwłaszcza z niepewnością. Biorę każdy dzień taki, jaki nadchodzi, słucham swojego ciała i pozwalam sobie na czas potrzebny na uzdrowienie. Bardzo dziękuję za dalsze zrozumienie i wszystkim, którzy tak dzielnie dzielili się ze mną swoimi historiami", dodawała księżna w poście z 14 czerwca.

Ku uciesze poddanych Kate pojawiła się podczas uroczystych obchodów Trooping The Colour, wydarzeniu, które odbywa się na cześć urodzin króla Karola III. U boku ukochanego męża, Williama i dzieci – Charotte, George’a i Louisa rozdawała uśmiechy. Kate wyglądała promiennie, zachwycała w białej kreacji. Nie ukrywała swojej radości, a na jej twarzy było wypisane prawdziwe szczęście.

Czytaj też: Mieli się ku sobie i flirtowali ze sobą tuż pod okiem jej męża. Co tak naprawdę łączyło Leszka Teleszyńskiego i Małgorzatę Braunek?

Zachowanie księcia Williama wiele mówi na temat stanu zdrowia Kate. Eksperci przeanalizowali jego mowę ciała

Fani uznali obecność księżnej za dobry znak i mają nadzieję, że ulubienica Brytyjczyków będzie częściej pojawiała się podczas oficjalnych wystąpień! W końcu, gdyby lekarze mieliby jakiekolwiek zastrzeżenia, nie pozwoliliby jej na taki krok, by obciążała swój organizm. Jednak kilka dni później ich optymizm został ugaszony. Ukochanej księcia Williama zabrakło na uroczystości wręczenia Orderów Podwiązki. Z pewnością Kate regenerowała siły po swoim wcześniejszym wystąpieniu. Sama podkreślała, że potrzebuje jeszcze czasu, by dojść do siebie.

Księżna Kate, książę William, Oficjalne urodziny króla Karola III
Fot. Tayfun Salci / Zuma Press / ContactoPhoto / Europa Press / Conta

Księżna Kate, książę William, Oficjalne urodziny króla Karola III

Księżna Kate
Fot. Backgrid/East News

Tymczasem eksperci wzięli pod lupę mowę ciała księcia Williama. Ich zdaniem, zachowanie królewskiego syna mówi wiele o stanie Kate i sytuacji rodziny.  Mąż księżnej wydawał się wyraźnie podbudowany, sporo się uśmiechał. Wszystko wskazuje na to, że ma to związek z lepszym samopoczuciem jego ukochanej.

„Utrzymywał silny kontakt wzrokowy i pokazywał autentyczne uśmiechy, zajmujące całą twarz. Mrugnął też do kamery i szeroko się uśmiechnął, co sugeruje, że jest w dobrym humorze, ale także nie boi się być w zabawnym i psotnym nastroju. To pokazuje, że jest w dobrym miejscu i czuje się bardzo pewny siebie”, oceniał Darren Stanton dla Mirror.

Księżnej Kate życzymy dużo zdrowia i wszystkiego, co najlepsze!  

Książę William, Procesja rycerzy Orderu Podwiązki do kaplicy św. Jerzego w Windsorze, czerwiec 2024

Książę William, Procesja rycerzy Orderu Podwiązki do kaplicy św. Jerzego w Windsorze
Fot. Isabelle Infantes/Press Association/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.