Katarzyna Chrzanowska
Fot. FORUM
Z ŻYCIA GWIAZD

Widzowie pokochali ją za rolę w serialu Adam i Ewa. Co dziś robi Katarzyna Chrzanowska?

Aktorka nie mieszka już w Polsce i walczy o swoje zdrowie...

Rafał Kowalski 20 czerwca 2020 17:01
Katarzyna Chrzanowska
Fot. FORUM

Choć pierwszą rolę w telewizji dostała już w wieku 22 lat, to największą sławę Katarzynie Chrzanowskiej przyniósł udział w serialu Adam i Ewa emitowanym w telewizji Polsat od 2000 roku. Tylko 187 odcinków produkcji wystarczyło, by polska publiczność pokochała zarówno ją, jak i Waldemara Goszcza, z którym 56-latka tworzyła na ekranie romantyczny duet. Co dziś robi aktorka, gdzie mieszka i jak wygląda? Ostatnie informacje nie ucieszą wielbicieli gwiazdy…

Katarzyna Chrzanowska – życie po serialu Adam i Ewa, śmierć męża, dom w Hiszpanii, choroba

Historię romansu 40-letniej urzędniczki i 30-letniego modela reklamowego w latach 2000-2002 śledziły miliony widzów. Niestety, ogromną radość z sukcesu serialu Adam i Ewa przerwała aktorce nagła śmierć męża. Piotr Niemkiewicz był właściciel firmy zajmującej się konserwacją zabytków w Paryżu, gdzie on, aktorka i ich dwie córki Stefania i Celina mieszkali od lat 90-tych. Tragiczny wypadek wydarzył się podczas rodzinnych wakacji na Krecie. Biznesmen nurkował od lat, ale to właśnie w 2002 roku nie wypłynął już na powierzchnię wody. „Piotr nurkował, to jest bardzo niebezpieczny sport. Były takie znaki wcześniej, że trzeba uważać. Powiem tylko tyle: to był wypadek. […] On kochał to miejsce. Tam się czuł najszczęśliwszy. I tam został. Z widokiem na swoją górę, na swoją plażę i morze”, mówiła Katarzyna Chrzanowska Gali.

Katarzyna Chrzanowska, Waldemar Goszcz z Adama i Ewy
Fot. AKPA

Niestety, tragedię goniła tragedia. W styczniu 2003 roku pod Ostródą w wypadku samochodowym zginął serialowy partner Katarzyny Chrzanowskiej, a prywatnie przyjaciel – Waldemar Goszcz. Cztery dni przed tym wstrząsającym momentem dobrzy znajomi widzieli się w Warszawie, gdzie ulubienica publiczności przyjechała tylko na chwilę. Aktor zaskoczył ją, podjeżdżając pod okno. Znajomi z planu Adama i Ewy przegadali długie godziny… O śmierci przyjaciela Katarzyna Chrzanowska dowiedziała się, gdy wróciła do Francji. Właśnie robiła zakupy, gdy smutną wiadomość przekazała jej telefonicznie dziennikarka.

Wkrótce los aktorki odmienił się i wydarzyło się w jej życiu coś dobrego. Mama dwóch dziewczynek poznała Jacka Szafiro, który pracował we Francji jako neurochirurg. „Śmierć mojego męża pozostała tragedią i będę żyła z tym do końca. To, że pojawiła się nowa osoba w moim życiu jest absolutnym cudem, bo wydawało się, że żaden mężczyzna nie jest w stanie zająć miejsca Piotra. Miłość potrafi jednak przyjść w najmniej oczekiwanym momencie”, mówiła gwiazda tygodnikowi Świat&Ludzie. W 2014 roku para przeprowadziła się do Hiszpanii. Aktorka nie mogła znieść poczucia niebezpieczeństwa i bojaźni o córki, które towarzyszyły jej z powodu licznych zamachów, do których dochodziło we Francji.

Katarzyna Chrzanowska, Waldemar Goszcz z Adama i Ewy
Fot. AKPA

Katarzyna Chrzanowska walczy z rakiem. Tak wygląda jej życie

Obecnie gwiazda Adama i Ewy mieszka z całą rodziną w hiszpańskiej miejscowości Mijas Pueblo obok Malagi. Aktorka została w marcu zaskoczona informacją o pojawieniu się w jej rejonie koronawirusa. „Od 14 marca jest nakaz pozostania w domu. Mieszkam z córką Celiną na peryferiach Santa Rosa. Mam cztery koty i cztery psy. Dwa z nich przygarnęłam po zmarłym sąsiedzie. W niedzielę ludzie poszli na plażę i do parku. Jeździły radiowozy i przez megafon kazali wracać do domów pod groźbą mandatu od 500 do 1000 euro. Można wyjść tylko po żywność i do apteki, a także z psem. Dlatego pomysłowi Hiszpanie wypożyczają psy od właścicieli za pieniądze, żeby tylko wyjść z domu”, opowiadała Chrzanowska Katarzyna Życiu na gorąco.

Przy okazji pandemii wyszło na jaw, że aktorka cierpi na nowotwór. Okres izolacji niestety utrudnił kolejne badania. „Ja muszę wyjątkowo uważać, bo jestem obciążona chorobą nowotworową, którą leczę od roku. Miałam chemioterapię, a teraz mam immunoterapię, ale w szpitalu onkologicznym, w którym się leczę, na koronawirusa zmarły już trzy osoby”, mówiła 56-latka. Koronawirus oznacza też dla gwiazdy tęsknotę za jedną z córek. „Drugą córkę epidemia zastała już w Polsce. Zdecydowała, że zostanie z dziadkami. Bardzo za nią tęsknię. Mieliśmy spędzić Wielkanoc z rodziną w Hiszpanii, ale w tej sytuacji wszyscy zostaną u siebie. Nie można niczego lekceważyć”, mówiła jeszcze w kwietniu serialowa Ewa.

Mamy nadzieję, że wkrótce obie panie się spotkają, a wygrana z chorobą nowotworową będzie tylko kwestią czasu… 

Opublikowany przez Kasię Chrzanowską Poniedziałek, 1 czerwca 2020

Moja ukochana plaza Casares

Opublikowany przez Kasię Chrzanowską Piątek, 24 sierpnia 2018

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.