Katarzyna Chrzanowska
Fot. FORUM
Z ŻYCIA GWIAZD

Katarzyna Chrzanowska rozkochała w sobie widzów w serialu „Adam i Ewa”. Co dziś robi i jak wygląda aktorka?

Gwiazda od pewnego czasu zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi

Rafał Kowalski 15 kwietnia 2022 13:03
Katarzyna Chrzanowska
Fot. FORUM

Największą sławę Katarzynie Chrzanowskiej przyniósł udział w serialu „Adam i Ewa”. W duecie z Waldemarem Goszczem podbili serca polskiej widowni. Tragiczna śmierć aktora w młodym wieku położyła się cieniem na życiu aktorki. Później los jeszcze kilka razy okrutnie ją doświadczał. Utonięcie męża, walka z rakiem i samotne macierzyństwo sprawiły, że na lata zniknęła z życia publicznego. Co dziś robi serialowa Ewa, gdzie mieszka i jak wygląda? Ostatnio aktorka poinformowała, że od kilku miesięcy leży „przykuta do łóżka”...

Katarzyna Chrzanowska – życie po serialu „Adam i Ewa”, śmierć męża

Choć pierwszą rolę w telewizji dostała już w wieku 22 lat, to największą sławę Katarzynie Chrzanowskiej przyniósł udział w serialu „Adam i Ewa” emitowanym w telewizji Polsat od 30 września 2000 roku. Tylko 187 odcinków produkcji wystarczyło, by polska publiczność pokochała zarówno ją, jak i Waldemara Goszcza, z którym 58-latka tworzyła na ekranie romantyczny duet. Historię romansu 40-letniej urzędniczki i 30-letniego modela reklamowego w latach 2000-2002 śledziły miliony widzów. W czym tkwił fenomen produkcji?

„Od pokoleń mamy zakodowaną miłość do bajek. Lubimy takie historie o Kopciuszku. Historia głównej bohaterki, Ewy, taka była. Wyrzucona z pracy, mąż ją zdradza, na dach samochodu spada balon z obcym mężczyzną. Do tego konflikt z macochą, opieka nad sparaliżowanym ojcem. W ludziach jest współczucie i ciekawość, jak bohater poradzi sobie w konkretnej sytuacji”, podkreślała Katarzyna Chrzanowska w rozmowie z serwisem Aleteia w październiku tego roku.

Niestety, ogromną radość z sukcesu serialu „Adam i Ewa” przerwała aktorce nagła śmierć męża. Piotr Niemkiewicz był właściciel firmy zajmującej się konserwacją zabytków w Paryżu, gdzie on, aktorka i ich dwie córki Stefania i Celina, mieszkali od lat 90-tych. Tragiczny wypadek wydarzył się podczas rodzinnych wakacji na Krecie. Biznesmen nurkował od lat, ale to właśnie w 2002 roku nie wypłynął już na powierzchnię wody. „Piotr nurkował, to jest bardzo niebezpieczny sport. Były takie znaki wcześniej, że trzeba uważać. Powiem tylko tyle: to był wypadek. [...] On kochał to miejsce. Tam się czuł najszczęśliwszy. I tam został. Z widokiem na swoją górę, na swoją plażę i morze”, mówiła Katarzyna Chrzanowska w Gali.

W kwietniu 2021 roku aktorka opublikowała poruszający wpis na swoim Facebooku. Jak podkreśliła, świętowałaby z mężem 33. rocznicę ślubu. „Wyszłam za mąż z wielkiej miłości, bez cienia wątpliwości, że przed nami długa droga razem. Los chciał inaczej, dobrnęliśmy do 14. rocznicy i potem nastała ciemność, która trwała długo, bardzo długo. [...] Czas pomógł przeżyć stratę, ale nie uleczył z tęsknoty, z braku, z żalu...”, czytamy.

Czytaj także: Czym zajmuje się dziś Katarzyna Chrzanowska? Szykują się zmiany: „Muszę ruszyć dalej...”

30.04.21 Dzis bysmy swietowali 33 rocznice slubu!!! Wyszlam za mąż z wielkiej miłości , bez cienia wątpliwości , ze...

Opublikowany przez Kasię Chrzanowską Piątek, 30 kwietnia 2021

Wypadek i śmierć Waldemara Goszcza

Niestety, tragedię goniła tragedia. W styczniu 2003 roku pod Ostródą w wypadku samochodowym zginął serialowy partner Katarzyny Chrzanowskiej, a prywatnie przyjaciel – Waldemar Goszcz. Cztery dni przed tym wstrząsającym momentem dobrzy znajomi widzieli się w Warszawie, gdzie ulubienica publiczności przyjechała tylko na chwilę. Aktor zaskoczył ją, podjeżdżając pod okno. Znajomi z planu Adama i Ewy przegadali długie godziny... O śmierci przyjaciela Katarzyna Chrzanowska dowiedziała się, gdy wróciła do Francji. Właśnie robiła zakupy, gdy smutną wiadomość przekazała jej telefonicznie dziennikarka.

Czytaj także: Waldemar Goszcz miał błyskotliwą karierę, którą przerwał tragiczny wypadek… Jak do niego doszło?

Wkrótce los aktorki odmienił się i wydarzyło się w jej życiu coś dobrego. Mama dwóch dziewczynek poznała Jacka Szafiro, który pracował we Francji jako neurochirurg. „Śmierć mojego męża pozostała tragedią i będę żyła z tym do końca. To, że pojawiła się nowa osoba w moim życiu, jest absolutnym cudem, bo wydawało się, że żaden mężczyzna nie jest w stanie zająć miejsca Piotra. Miłość potrafi jednak przyjść w najmniej oczekiwanym momencie”, mówiła gwiazda tygodnikowi Świat&Ludzie. W 2014 roku para przeprowadziła się do Hiszpanii. Aktorka nie mogła znieść poczucia niebezpieczeństwa i bojaźni o córki, które towarzyszyły jej z powodu licznych zamachów, do których dochodziło we Francji.

Katarzyna Chrzanowska i Waldemar Goszcz

Katarzyna Chrzanowska, Waldemar Goszcz z Adama i Ewy
Fot. AKPA

Katarzyna Chrzanowska i Waldemar Goszcz z serialu „Adam i Ewa”

Katarzyna Chrzanowska, Waldemar Goszcz z Adama i Ewy
Fot. AKPA

Katarzyna Chrzanowska, Waldemar Goszcz, Agnieszka Ciejka, plan serialu „Adam i Ewa”

Katarzyna Chrzanowska, Waldemar Goszcz, Agnieszka Ciejka, plan serialu „Adam i Ewa”
Fot. Niemiec/AKPA

Katarzyna Chrzanowska walczy z rakiem. Tak wygląda jej życie

Obecnie gwiazda Adama i Ewy mieszka z całą rodziną w hiszpańskiej miejscowości Mijas Pueblo obok Malagi. „Mieszkam z córką Celiną na peryferiach Santa Rosa. Mam cztery koty i cztery psy. Dwa z nich przygarnęłam po zmarłym sąsiedzie. W niedzielę ludzie poszli na plażę i do parku. Jeździły radiowozy i przez megafon kazali wracać do domów pod groźbą mandatu od 500 do 1000 euro. Można wyjść tylko po żywność i do apteki, a także z psem. Dlatego pomysłowi Hiszpanie wypożyczają psy od właścicieli za pieniądze, żeby tylko wyjść z domu”, opowiadała aktorka Życiu na gorąco, odnosząc się do warunków pandemicznych w kraju.

Wtedy też wyszło na jaw, że Katarzyna Chrzanowska cierpi na nowotwór. Okres izolacji niestety utrudnił kolejne badania. „Ja muszę wyjątkowo uważać, bo jestem obciążona chorobą nowotworową, którą leczę od roku. Miałam chemioterapię, a teraz mam immunoterapię, ale w szpitalu onkologicznym, w którym się leczę, na koronawirusa zmarły już trzy osoby”, mówiła w 2020 roku.

Czy dzięki chorobie nabrała więcej odwagi? „Choroba sprawia, że człowiek inaczej patrzy na życie, bardziej je docenia. To sygnał wysyłany z organizmu, że zapomnieliśmy o sobie i pozwoliliśmy światu rządzić sobą. Nie można zapominać, że stres jest bardzo istotnym czynnikiem. To on w wielu przypadkach powoduje choroby. W rozwoju choroby nowotworowej nie zawsze chodzi o genetykę. W mojej rodzinie nie było przypadków raka, a mimo to ja zachorowałam. Ten czas pokazał mi, że należy szanować siebie i dbać o swoje zdrowie”, zwierzała się Annie Gębalskiej-Berekets w wywiadzie dla serwisu Aleteia.org.

Po otwarciu granic, aktorka postanowiła przyjechać na wakacje do Polski. Z wpisów zamieszczanych przez gwiazdę na Facebooku dowiedzieliśmy się, że 58-latka była zauroczona Mazurami, które zawsze dają jej szansę na oddech i poczucie równowagi. Nie podoba jej się jednak, jak zmieniła się Warszawa. Zapamiętała miasto swojego urodzenia jako piękne miejsce z wyjątkowym charakterem. Dziś ocenia je słowami drugi Pekin – każdy skrawek ziemi został według gwiazdy zabetonowany, a tereny ważne dla miasta zamienione na plac budowy kolejnych osiedli.

Katarzyna Chrzanowska jest też dość aktywna na Facebooku, często publikuje na swoim profilu zdjęcia swoich czworonogów. One są jej oczkiem w głowie. Aktorka wykorzystuje każdą chwilę, by cieszyć się życiem i tym, co zostało jej dane. Czasami dzieli się też przemyśleniami i opowiada, co dzieje się w jej życiu prywatnym. „Jestem wśród szczęśliwców, którzy doczekali końca 2020 roku, który zapisze się w historii jako początek Nowych Czasów. Lepszych? Gorszych? Nic nie wiemy... Intuicja podpowiada mi: Bądź ostrożna!”, napisała w grudniu 2020 roku.

Czytaj także: Ich małżeństwo przerwał tragiczny wypadek. Oto historia miłości Katarzyny Chrzanowskiej i Piotra Niemkiewicza

Opublikowany przez Kasię Chrzanowską Poniedziałek, 1 czerwca 2020

Moja ukochana plaza Casares

Opublikowany przez Kasię Chrzanowską Piątek, 24 sierpnia 2018
Opublikowany przez Kasię Chrzanowską Niedziela, 16 sierpnia 2020

Katarzyna Chrzanowska od miesięcy poważnie choruje

Jak się okazuje, od kilku miesięcy Katarzyna Chrzanowska zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W efekcie od połowy stycznia jest „przykuta do łóżka”. Lekarze zdiagnozowali u aktorki covidowe zapalenie płuc. O swoich problemach gwiazda poinformowała fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych.  

„Od 17 stycznia jestem przykuta do łóżka. Obustronne covidove zapalenie płuc. Podobno najlepsza klinika w Maladze. Uwaga, nie architektura wnętrz się liczy, liczy się człowiek i kompetencje”, rozpoczęła swój wpis na Facebooku. 

Następnie zaznaczyła, że dostawała tak dużą ilość antybiotyków, że w końcu powiedziała dość. „Dawali mi strasznie dużo antybiotyków. Powiedziałam stop. Pielęgniarki dostały "rozpiskę" i nie myśląc, by mi aplikowały kilogramy antybiotyków i sterydów. Na początku to było piekło. Przywoływałam obrazy z życia Marii Antoniny”, wyznała w poście. 

Swój post podsumowała następującymi słowami: „Jest taki film na podstawie prawdziwej historii: "Motyl i skafander". Jest to historia popularnego dziennikarza, który miał wypadek samochodowy. Jedynym środkiem komunikacji były powieki. Odkrył to z pielęgniarką i napisali książkę. Ja czasem wariuję, że nie mogę znaleźć długopisu, a ten pisze powiekami. Czuję się zawstydzona”.

Życzymy aktorce dużo zdrowia i spokoju.  

Czytaj także: Katarzyna Chrzanowska i Bogusław Linda mieli romans. Na drodze do ślubu stanął im Paryż

 

Katarzyna Chrzanowska, Dzień Dobry TVN, 2010 rok
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Katarzyna Chrzanowska, "Dzień Dobry TVN", 2010 rok

Katarzyna Chrzanowska, plan serialu „Adam i Ewa”, 11 stycznia 2002
Fot. Prończyk/AKPA

Katarzyna Chrzanowska, plan serialu „Adam i Ewa”, 11 stycznia 2002

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…