Katarzyna Chrzanowska
Fot. FORUM
Z ŻYCIA GWIAZD

Widzowie pokochali ją za rolę w serialu Adam i Ewa. Co dziś robi Katarzyna Chrzanowska?

Od emisji pierwszego odcinka produkcji minęło ponad 20 lat!

Rafał Kowalski 22 sierpnia 2021 08:27
Katarzyna Chrzanowska
Fot. FORUM

Choć pierwszą rolę w telewizji dostała już w wieku 22 lat, to największą sławę Katarzynie Chrzanowskiej przyniósł udział w serialu Adam i Ewa emitowanym w telewizji Polsat od 30 września 2000 roku. Tylko 187 odcinków produkcji wystarczyło, by polska publiczność pokochała zarówno ją, jak i Waldemara Goszcza, z którym 57-latka tworzyła na ekranie romantyczny duet. Co dziś robi aktorka, gdzie mieszka i jak wygląda?

Katarzyna Chrzanowska – życie po serialu „Adam i Ewa”, śmierć męża

Historię romansu 40-letniej urzędniczki i 30-letniego modela reklamowego w latach 2000-2002 śledziły miliony widzów. Niestety, ogromną radość z sukcesu serialu Adam i Ewa przerwała aktorce nagła śmierć męża. Piotr Niemkiewicz był właściciel firmy zajmującej się konserwacją zabytków w Paryżu, gdzie on, aktorka i ich dwie córki Stefania i Celina, mieszkali od lat 90-tych. Tragiczny wypadek wydarzył się podczas rodzinnych wakacji na Krecie. Biznesmen nurkował od lat, ale to właśnie w 2002 roku nie wypłynął już na powierzchnię wody. „Piotr nurkował, to jest bardzo niebezpieczny sport. Były takie znaki wcześniej, że trzeba uważać. Powiem tylko tyle: to był wypadek. [...] On kochał to miejsce. Tam się czuł najszczęśliwszy. I tam został. Z widokiem na swoją górę, na swoją plażę i morze”, mówiła Katarzyna Chrzanowska Gali.

W kwietniu 2021 roku aktorka opublikowała poruszający wpis na swoim Facebooku. Jak podkreśliła, świętowałaby z mężem 33. rocznicę ślubu. „Wyszłam za mąż z wielkiej miłości, bez cienia wątpliwości, że przed nami długa droga razem. Los chciał inaczej, dobrnęliśmy do 14. rocznicy i potem nastała ciemność, która trwała długo, bardzo długo. [...] Czas pomógł przeżyć stratę, ale nie uleczył z tęsknoty, z braku, z żalu...”, czytamy.

ZOBACZ: Czym zajmuje się dziś Katarzyna Chrzanowska? Szykują się zmiany: „Muszę ruszyć dalej...”

30.04.21 Dzis bysmy swietowali 33 rocznice slubu!!! Wyszlam za mąż z wielkiej miłości , bez cienia wątpliwości , ze...

Opublikowany przez Kasię Chrzanowską Piątek, 30 kwietnia 2021

Wypadek i śmierć Waldemara Goszcza

Niestety, tragedię goniła tragedia. W styczniu 2003 roku pod Ostródą w wypadku samochodowym zginął serialowy partner Katarzyny Chrzanowskiej, a prywatnie przyjaciel – Waldemar Goszcz. Cztery dni przed tym wstrząsającym momentem dobrzy znajomi widzieli się w Warszawie, gdzie ulubienica publiczności przyjechała tylko na chwilę. Aktor zaskoczył ją, podjeżdżając pod okno. Znajomi z planu Adama i Ewy przegadali długie godziny... O śmierci przyjaciela Katarzyna Chrzanowska dowiedziała się, gdy wróciła do Francji. Właśnie robiła zakupy, gdy smutną wiadomość przekazała jej telefonicznie dziennikarka.

ZOBACZ: Waldemar Goszcz miał błyskotliwą karierę, którą przerwał tragiczny wypadek… Jak do niego doszło?

Wkrótce los aktorki odmienił się i wydarzyło się w jej życiu coś dobrego. Mama dwóch dziewczynek poznała Jacka Szafiro, który pracował we Francji jako neurochirurg. „Śmierć mojego męża pozostała tragedią i będę żyła z tym do końca. To, że pojawiła się nowa osoba w moim życiu, jest absolutnym cudem, bo wydawało się, że żaden mężczyzna nie jest w stanie zająć miejsca Piotra. Miłość potrafi jednak przyjść w najmniej oczekiwanym momencie”, mówiła gwiazda tygodnikowi Świat&Ludzie. W 2014 roku para przeprowadziła się do Hiszpanii. Aktorka nie mogła znieść poczucia niebezpieczeństwa i bojaźni o córki, które towarzyszyły jej z powodu licznych zamachów, do których dochodziło we Francji.

Katarzyna Chrzanowska i Waldemar Goszcz

Katarzyna Chrzanowska, Waldemar Goszcz z Adama i Ewy
Fot. AKPA

Katarzyna Chrzanowska i Waldemar Goszcz z serialu „Adam i Ewa”

Katarzyna Chrzanowska, Waldemar Goszcz z Adama i Ewy
Fot. AKPA

Katarzyna Chrzanowska walczy z rakiem. Tak wygląda jej życie

Obecnie gwiazda Adama i Ewy mieszka z całą rodziną w hiszpańskiej miejscowości Mijas Pueblo obok Malagi. „Mieszkam z córką Celiną na peryferiach Santa Rosa. Mam cztery koty i cztery psy. Dwa z nich przygarnęłam po zmarłym sąsiedzie. W niedzielę ludzie poszli na plażę i do parku. Jeździły radiowozy i przez megafon kazali wracać do domów pod groźbą mandatu od 500 do 1000 euro. Można wyjść tylko po żywność i do apteki, a także z psem. Dlatego pomysłowi Hiszpanie wypożyczają psy od właścicieli za pieniądze, żeby tylko wyjść z domu”, opowiadała aktorka Życiu na gorąco, odnosząc się do warunków pandemicznych w kraju.

Wtedy też wyszło na jaw, że Katarzyna Chrzanowska cierpi na nowotwór. Okres izolacji niestety utrudnił kolejne badania. „Ja muszę wyjątkowo uważać, bo jestem obciążona chorobą nowotworową, którą leczę od roku. Miałam chemioterapię, a teraz mam immunoterapię, ale w szpitalu onkologicznym, w którym się leczę, na koronawirusa zmarły już trzy osoby”, mówiła w 2020 roku.

Po otwarciu granic, aktorka postanowiła przyjechać na wakacje do Polski. Z wpisów zamieszczanych przez gwiazdę na Facebooku dowiedzieliśmy się, że 57-latka jest zauroczona Mazurami, które zawsze dają jej szansę na oddech i poczucie równowagi. Nie podoba jej się jednak, jak zmieniła się Warszawa. Zapamiętała miasto swojego urodzenia jako piękne miejsce z wyjątkowym charakterem. Dziś ocenia je słowami drugi Pekin – każdy skrawek ziemi został według gwiazdy zabetonowany, a tereny ważne dla miasta zamienione na plac budowy kolejnych osiedli.

Czytaj także: Ich małżeństwo przerwał tragiczny wypadek. Oto historia miłości Katarzyny Chrzanowskiej i Piotra Niemkiewicza

Katarzyna Chrzanowska - czym się teraz zajmuje?

Katarzyna Chrzanowska jest aktywna na Facebooku, często dodaje zdjęcia swoich czworonogów. Czasami dzieli się też przemyśleniami i opowiada, co dzieje się w jej życiu prywatnym. „Jestem wśród szczęśliwców, którzy doczekali końca 2020 roku, który zapisze się w historii jako początek Nowych Czasów. Lepszych? Gorszych? Nic nie wiemy... Intuicja podpowiada mi: Bądź ostrożna!”, pisała w grudniu zeszłego roku.

Zeszłorocznych świąt nie mogła spędzić z najbliższymi. Serialowa Ewa bardzo to przeżyła. Jednocześnie wyjawiła, że nie wie kiedy i czy w ogóle się zaszczepi przeciw koronawirusowi. Wobec tej inicjatywy jest bowiem dosyć sceptyczna. „Podobno w przyszłości tylko zaszczepieni będą mogli podróżować. Ja już się w życiu napodróżowałam... Jedyne, co chcę, to znów mieć wolność w odwiedzaniu bliskich mi ludzi rozsianych po świecie. Na razie nie pozostaje mi nic innego, jak tylko marzyć o odzyskaniu tej wolności”.

Katarzynie Chrzanowskiej życzymy wszystkiego dobrego. 

Opublikowany przez Kasię Chrzanowską Poniedziałek, 1 czerwca 2020

Moja ukochana plaza Casares

Opublikowany przez Kasię Chrzanowską Piątek, 24 sierpnia 2018
Opublikowany przez Kasię Chrzanowską Niedziela, 16 sierpnia 2020

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?