Katarzyna Chrzanowska
Fot. FORUM
Z ŻYCIA GWIAZD

Widzowie pokochali ją za rolę w serialu Adam i Ewa. Co dziś robi Katarzyna Chrzanowska?

Od emisji pierwszego odcinka produkcji mija równo 20 lat!

Rafał Kowalski 1 października 2020 16:09
Katarzyna Chrzanowska
Fot. FORUM

Choć pierwszą rolę w telewizji dostała już w wieku 22 lat, to największą sławę Katarzynie Chrzanowskiej przyniósł udział w serialu Adam i Ewa emitowanym w telewizji Polsat od 30 września 2000 roku. Tylko 187 odcinków produkcji wystarczyło, by polska publiczność pokochała zarówno ją, jak i Waldemara Goszcza, z którym 56-latka tworzyła na ekranie romantyczny duet. Co dziś robi aktorka, gdzie mieszka i jak wygląda? 

Katarzyna Chrzanowska – życie po serialu Adam i Ewa, śmierć męża, dom w Hiszpanii, choroba

Historię romansu 40-letniej urzędniczki i 30-letniego modela reklamowego w latach 2000-2002 śledziły miliony widzów. Niestety, ogromną radość z sukcesu serialu Adam i Ewa przerwała aktorce nagła śmierć męża. Piotr Niemkiewicz był właściciel firmy zajmującej się konserwacją zabytków w Paryżu, gdzie on, aktorka i ich dwie córki Stefania i Celina mieszkali od lat 90-tych. Tragiczny wypadek wydarzył się podczas rodzinnych wakacji na Krecie. Biznesmen nurkował od lat, ale to właśnie w 2002 roku nie wypłynął już na powierzchnię wody. „Piotr nurkował, to jest bardzo niebezpieczny sport. Były takie znaki wcześniej, że trzeba uważać. Powiem tylko tyle: to był wypadek. […] On kochał to miejsce. Tam się czuł najszczęśliwszy. I tam został. Z widokiem na swoją górę, na swoją plażę i morze”, mówiła Katarzyna Chrzanowska Gali.

Katarzyna Chrzanowska, Waldemar Goszcz z Adama i Ewy
Fot. AKPA

Niestety, tragedię goniła tragedia. W styczniu 2003 roku pod Ostródą w wypadku samochodowym zginął serialowy partner Katarzyny Chrzanowskiej, a prywatnie przyjaciel – Waldemar Goszcz. Cztery dni przed tym wstrząsającym momentem dobrzy znajomi widzieli się w Warszawie, gdzie ulubienica publiczności przyjechała tylko na chwilę. Aktor zaskoczył ją, podjeżdżając pod okno. Znajomi z planu Adama i Ewy przegadali długie godziny… O śmierci przyjaciela Katarzyna Chrzanowska dowiedziała się, gdy wróciła do Francji. Właśnie robiła zakupy, gdy smutną wiadomość przekazała jej telefonicznie dziennikarka.

Wkrótce los aktorki odmienił się i wydarzyło się w jej życiu coś dobrego. Mama dwóch dziewczynek poznała Jacka Szafiro, który pracował we Francji jako neurochirurg. „Śmierć mojego męża pozostała tragedią i będę żyła z tym do końca. To, że pojawiła się nowa osoba w moim życiu jest absolutnym cudem, bo wydawało się, że żaden mężczyzna nie jest w stanie zająć miejsca Piotra. Miłość potrafi jednak przyjść w najmniej oczekiwanym momencie”, mówiła gwiazda tygodnikowi Świat&Ludzie. W 2014 roku para przeprowadziła się do Hiszpanii. Aktorka nie mogła znieść poczucia niebezpieczeństwa i bojaźni o córki, które towarzyszyły jej z powodu licznych zamachów, do których dochodziło we Francji.

Katarzyna Chrzanowska, Waldemar Goszcz z Adama i Ewy
Fot. AKPA

Katarzyna Chrzanowska walczy z rakiem. Tak wygląda jej życie

Obecnie gwiazda Adama i Ewy mieszka z całą rodziną w hiszpańskiej miejscowości Mijas Pueblo obok Malagi. Aktorka została w marcu zaskoczona informacją o pojawieniu się w jej rejonie koronawirusa. „Od 14 marca jest nakaz pozostania w domu. Mieszkam z córką Celiną na peryferiach Santa Rosa. Mam cztery koty i cztery psy. Dwa z nich przygarnęłam po zmarłym sąsiedzie. W niedzielę ludzie poszli na plażę i do parku. Jeździły radiowozy i przez megafon kazali wracać do domów pod groźbą mandatu od 500 do 1000 euro. Można wyjść tylko po żywność i do apteki, a także z psem. Dlatego pomysłowi Hiszpanie wypożyczają psy od właścicieli za pieniądze, żeby tylko wyjść z domu”, opowiadała Chrzanowska Katarzyna Życiu na gorąco.

Przy okazji pandemii wyszło na jaw, że aktorka cierpi na nowotwór. Okres izolacji niestety utrudnił kolejne badania. „Ja muszę wyjątkowo uważać, bo jestem obciążona chorobą nowotworową, którą leczę od roku. Miałam chemioterapię, a teraz mam immunoterapię, ale w szpitalu onkologicznym, w którym się leczę, na koronawirusa zmarły już trzy osoby”, mówiła 56-latka. Koronawirus oznacza też dla gwiazdy tęsknotę za jedną z córek. „Drugą córkę epidemia zastała już w Polsce. Zdecydowała, że zostanie z dziadkami. Bardzo za nią tęsknię. Mieliśmy spędzić Wielkanoc z rodziną w Hiszpanii, ale w tej sytuacji wszyscy zostaną u siebie. Nie można niczego lekceważyć”, mówiła jeszcze w kwietniu serialowa Ewa.

Na szczęście odblokowane loty do Polski dały Katarzynie Chrzanowskiej szansę podróży do Polski. Aktorka przebywa w kraju od połowy sierpnia aż do dzisiaj. Z wpisów zamieszczanych przez gwiazdę na Facebooku dowiadujemy się, że 56-latka jest zauroczona Mazurami, które zawsze dają jej szansę na oddech i poczucie równowagi. Niestety, aktorce nie podoba się to jak zmieniła się Warszawa. Aktorka zapamiętała miasto swojego urodzenia jako piękne miejsce z wyjątkowym charakterem. Dziś ocenia je słowami drugi Pekin - każdy skrawek ziemi został według gwiazdy zabetonowany, a tereny ważne dla miasta zamienione na plac budowy kolejnych osiedli.

Jak długo aktorka zostanie w Polsce? I czy ten czas przeznaczy tylko na odpoczynek? A może jest szansa, że 20 lat po Adamie i Ewie zobaczymy ją w jakiejś telewizyjnej produkcji? Czas pokaże... 

Opublikowany przez Kasię Chrzanowską Poniedziałek, 1 czerwca 2020

Moja ukochana plaza Casares

Opublikowany przez Kasię Chrzanowską Piątek, 24 sierpnia 2018
Opublikowany przez Kasię Chrzanowską Niedziela, 16 sierpnia 2020

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.