Katarzyna Chrzanowska z córkami Stefanią i Celiną, premiera albumu "Apetyt na kobiety" Sebastiana Skalskiego, 21.11.2011, Warszawa
Fot. VIPHOTO/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Córki Katarzyny Chrzanowskiej skończyły 30 lat. Co dziś robią Stefania i Celina?

Bliźniaczki nie poszły w ślady sławnej mamy...

Rafał Kowalski 9 maja 2022 18:53
Katarzyna Chrzanowska z córkami Stefanią i Celiną, premiera albumu "Apetyt na kobiety" Sebastiana Skalskiego, 21.11.2011, Warszawa
Fot. VIPHOTO/East News

W piękny sierpniowy dzień 2002 roku Katarzyna Chrzanowska wraz z córkami i mężem wypoczywała na Krecie. Rodzinną, wakacyjną sielankę przerwała jednak tragedia... Mąż aktorki znanej z serialu Adam i Ewa utopił się podczas nurkowania. Od czasu tego dramatycznego wydarzenia kobieta musiała uporać się nie tylko z traumą po stracie ukochanego, ale również z samotnym macierzyństwem... Dzisiaj bliźniaczki: Celina i Stefania są już dorosłe, 7 kwietnia skończyły 30 lat. Czym się zajmują?

Córki Katarzyny Chrzanowskiej kiedyś – archiwalne zdjęcia

Katarzyna Chrzanowska zyskała ogromną popularność dzięki roli Ewy w hitowym serialu Polsatu. Od jego emisji mija już 21 lat. Ponad dekadę wcześniej aktorka wyjechała do Paryża i zakochała się w Piotrze Niemkiewiczu, który był we Francji właścicielem firmy zajmującej się konserwacją paryskich zabytków. Para wzięła ślub i już w 1991 roku powitała na świecie dwie córki.

Bliźniaczki Stefania i Celina szybko stały się oczkiem w głowie dla obojga zapracowanych rodziców. Cała czwórka mieszkała w Paryżu, a Katarzyna Chrzanowska tylko od czasu do czasu przylatywała do Polski grać w kolejnych projektach. Po śmierci męża gwiazda w pełni poświęciła się wychowywaniu bliźniaczek.

Po śmierci męża aktorka zmieniła swoje życie

Uwielbiana przez publiczność mama nie ukrywała przed fotoreporterami wizerunku dziewcząt. Córki aktorki ostatni raz publicznie pojawiły się u boku Katarzyny Chrzanowskiej w 2011 podczas premiery albumu i wystawy fotografii Sebastiana Skalskiego.

Czytaj też: Celine Dion pokazała wspólne zdjęcie z synami! Podobni do znanej mamy?

Zdjęcie z 2011 roku

Katarzyna Chrzanowska z córkami, Stefania i Celina 2011
Fot. VIPHOTO/East News

Celina i Stefania Niemkiewicz – czym się dziś zajmują?

W kolejnych latach bliźniaczki musiały wybrać swoją zawodową drogę. Według magazynu Rewia (2012 rok) Celina miała dostała się do 3-letniej Wyższej Szkoły Fotografii w Paryżu, a Stefania wybrała Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki - ten sam, który skończył jej tata. Informacje zawarte dziś w mediach społecznościowych przez same zainteresowane są jednak inne...

Celina informuje w nich, że jest absolwentką: Uniwersytetu Warszawskiego (gdzie obroniła licencjat z języka obcego, francuskiego i angielskiego), warszawskiej Akademii Fotografii, Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie oraz kilku innych zagranicznych szkół. W ostatnich latach 30-latka pracowała jako kurator wystaw, nauczycielka francuskiego i fotografka.

Z kolei Stefania Niemkiewicz może pochwalić się między innymi dyplomem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie studiowała rzeźbę. Po zakończeniu i w trakcie edukacji 30-latka pracowała jako kurator wystaw oraz była asystentką w Pavard Keatinge-Clay Studio.

Dziś, już od dwóch lat – jeśli wierzyć informacjom podanym w serwisie LinkedIn – siostry prowadzą wspólnie galerię sztuki CELSTEF w Warszawie. W miejscu tym sprzedawane są dzieła artystów z całego świata.

Mama, która od lat mieszka w Hiszpanii, i jej córki od lat mają niezmiennie wspaniałą relację. Katarzyna Chrzanowska tak złożyła bliźniaczkom życzenia urodzinowe w kwietniu. Siódmego dnia tego miesiąca Celina i Stefania skończyły 30 lat. „Od 30 lat ta data jest dla mnie najważniejsza w kalendarzu życia!!”, czytamy na Facebooku aktorki.

Córki wspierają Katarzynę Chrzanowską w walce z rakiem

Od kilku miesięcy Katarzyna Chrzanowska zmaga się z nowotworem. „Ja muszę wyjątkowo uważać, bo jestem obciążona chorobą nowotworową, którą leczę od roku. Miałam chemioterapię, a teraz mam immunoterapię, ale w szpitalu onkologicznym, w którym się leczę, na koronawirusa zmarły już trzy osoby”, mówiła w 2020 roku. Od stycznia jest także „przykuta do łóżka”. Lekarze zdiagnozowali u aktorki covidowe zapalenie płuc. O swoich problemach gwiazda poinformowała fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych. „Od 17 stycznia jestem przykuta do łóżka. Obustronne covidove zapalenie płuc. Podobno najlepsza klinika w Maladze. Uwaga, nie architektura wnętrz się liczy, liczy się człowiek i kompetencje”, pisała na Facebooku. 

W kwietniu również za pośrednictwem mediów społecznościowych Katarzyna Chrzanowska wyznała, że była na granicy dwóch światów, a wróciła do życia dzięki ukochanym córkom. Pielęgniarki relacjonowały aktorce, że Stefania i Celina codziennie u niej bywały, mówiły do niej i robiły masaże. Z okazji Dnia Matki, który w Hiszpanii wypadł 1 maja, kobieta opublikowała zdjęcie swoich pociech. Całej rodzinie życzymy dużo wytrwałości i miłości, a pani Katarzynie szybkiego powrotu do zdrowia.  

Zobacz także: Irena Tuwim: pierwszy mąż był gejem, drugi alkoholikiem. Najbardziej kochała swojego brata, w którego cieniu spędziła życie

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…