Katarzyna Chrzanowska z córkami Stefanią i Celiną, premiera albumu "Apetyt na kobiety" Sebastiana Skalskiego, 21.11.2011, Warszawa
Fot. VIPHOTO/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Córki Katarzyny Chrzanowskiej skończyły 30 lat. Co dziś robią Stefania i Celina?

Bliźniaczki są już dorosłe

Rafał Kowalski 16 października 2022 13:21
Katarzyna Chrzanowska z córkami Stefanią i Celiną, premiera albumu "Apetyt na kobiety" Sebastiana Skalskiego, 21.11.2011, Warszawa
Fot. VIPHOTO/East News

W piękny sierpniowy dzień 2002 roku Katarzyna Chrzanowska wraz z córkami i mężem wypoczywała na Krecie. Rodzinną, wakacyjną sielankę przerwała jednak tragedia... Mąż aktorki znanej z serialu Adam i Ewa utopił się podczas nurkowania. Od czasu tego dramatycznego wydarzenia kobieta musiała uporać się nie tylko z traumą po stracie ukochanego, ale również z samotnym macierzyństwem... Dzisiaj bliźniaczki: Celina i Stefania są już dorosłe, 7 kwietnia skończyły 30 lat. Czym się zajmują?

Jak wyglądało dzieciństwo córek Katarzyny Chrzanowskiej?

Katarzyna Chrzanowska zyskała ogromną popularność dzięki roli Ewy w hitowym serialu Polsatu. Od jego emisji minęło już 21 lat. Ponad dekadę wcześniej aktorka wyjechała do Paryża i zakochała się w Piotrze Niemkiewiczu, który był we Francji właścicielem firmy zajmującej się konserwacją paryskich zabytków. Para wzięła ślub i już w 1991 roku powitała na świecie dwie córki.

Bliźniaczki Stefania i Celina szybko stały się oczkiem w głowie dla obojga zapracowanych rodziców. Cała czwórka mieszkała w Paryżu, a Katarzyna Chrzanowska tylko od czasu do czasu przylatywała do Polski grać w kolejnych projektach. Po śmierci męża gwiazda w pełni poświęciła się wychowywaniu bliźniaczek.

Po śmierci męża Katarzyna Chrzanowska skupiła się na wychowaniu córek

Uwielbiana przez publiczność mama nie ukrywała przed fotoreporterami wizerunku dziewcząt. Córki aktorki ostatni raz publicznie pojawiły się u boku Katarzyny Chrzanowskiej w 2011 podczas premiery albumu i wystawy fotografii Sebastiana Skalskiego.

Czytaj też: Katarzyna Chrzanowska walczy o zdrowie. Ostatnie dwa miesiące była w śpiączce...

Zdjęcie z 2011 roku

Katarzyna Chrzanowska z córkami, Stefania i Celina 2011
Fot. VIPHOTO/East News

Czym dziś zajmują się córki Katarzyny Chrzanowskiej?

W kolejnych latach bliźniaczki musiały wybrać swoją zawodową drogę. Według magazynu Rewia (2012 rok) Celina miała dostała się do 3-letniej Wyższej Szkoły Fotografii w Paryżu, a Stefania wybrała Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki - ten sam, który skończył jej tata. Informacje zawarte dziś w mediach społecznościowych przez same zainteresowane są jednak inne...

Celina informuje w nich, że jest absolwentką: Uniwersytetu Warszawskiego (gdzie obroniła licencjat z języka obcego, francuskiego i angielskiego), warszawskiej Akademii Fotografii, Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie oraz kilku innych zagranicznych szkół. W ostatnich latach 30-latka pracowała jako kurator wystaw, nauczycielka francuskiego i fotografka.

Z kolei Stefania Niemkiewicz może pochwalić się między innymi dyplomem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie studiowała rzeźbę. Po zakończeniu i w trakcie edukacji 30-latka pracowała jako kurator wystaw oraz była asystentką w Pavard Keatinge-Clay Studio.

Dziś, już od dwóch lat – jeśli wierzyć informacjom podanym w serwisie LinkedIn – siostry prowadzą wspólnie galerię sztuki CELSTEF w Warszawie. W miejscu tym sprzedawane są dzieła artystów z całego świata.

Mama, która od lat mieszka w Hiszpanii, i jej córki mają niezmiennie wspaniałą relację. Katarzyna Chrzanowska tak złożyła bliźniaczkom życzenia urodzinowe w kwietniu. Siódmego dnia tego miesiąca Celina i Stefania skończyły 30 lat. „Od 30 lat ta data jest dla mnie najważniejsza w kalendarzu życia!!”, czytamy na Facebooku aktorki.

Córki wspierają Katarzynę Chrzanowską w walce z chorobą

Od kilku miesięcy Katarzyna Chrzanowska zmaga się z nowotworem. „Ja muszę wyjątkowo uważać, bo jestem obciążona chorobą nowotworową, którą leczę od roku. Miałam chemioterapię, a teraz mam immunoterapię, ale w szpitalu onkologicznym, w którym się leczę, na koronawirusa zmarły już trzy osoby”, mówiła w 2020 roku. Od stycznia jest także „przykuta do łóżka”. Lekarze zdiagnozowali u aktorki covidowe zapalenie płuc. O swoich problemach gwiazda poinformowała fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych. „Od 17 stycznia jestem przykuta do łóżka. Obustronne covidove zapalenie płuc. Podobno najlepsza klinika w Maladze. Uwaga, nie architektura wnętrz się liczy, liczy się człowiek i kompetencje”, pisała na Facebooku. 

W kwietniu również za pośrednictwem mediów społecznościowych Katarzyna Chrzanowska wyznała, że była na granicy dwóch światów, a wróciła do życia dzięki ukochanym córkom. Pielęgniarki relacjonowały aktorce, że Stefania i Celina codziennie u niej bywały, mówiły do niej i robiły masaże. Z okazji Dnia Matki, który w Hiszpanii wypadł 1 maja, kobieta opublikowała zdjęcie swoich pociech. Całej rodzinie życzymy dużo wytrwałości i miłości, a pani Katarzynie szybkiego powrotu do zdrowia.  

Zobacz także: Katarzyna Chrzanowska wyszła ze szpitala. „Mój organizm się broni”

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.