Katarzyna Chrzanowska z córkami, 2005
Fot. MICHAL HETMANEK/REPORTER
Z ŻYCIA GWIAZD

Córki Katarzyny Chrzanowskiej skończyły 30 lat. Co dziś robią Stefania i Celina?

Bliźniaczki nie poszły w ślady sławnej mamy...

Rafał Kowalski 24 sierpnia 2021 17:00
Katarzyna Chrzanowska z córkami, 2005
Fot. MICHAL HETMANEK/REPORTER

Był sierpień 2002 roku, gdy Katarzyna Chrzanowska i jej bliscy wypoczywali na Krecie. Niestety wakacyjny spokój przerwała nagła i tragiczna śmierć jej męża. Piotr Niemkiewicz utopił się nurkując. Od tego czasu aktorka znana z serialu Adama i Ewa musiała uporać się z tragedią i samotnym macierzyństwem. Dziś jej córki – bliźniaczki Stefania i Celina – są już dorosłe. 7 kwietnia obchodziły 30. urodziny. Co teraz robią?

Córki Katarzyny Chrzanowskiej kiedyś – archiwalne zdjęcia

Katarzyna Chrzanowska zyskała ogromną popularność dzięki roli Ewy w hitowym serialu Polsatu. Od jego emisji mija już 21 lat. Ponad dekadę wcześniej aktorka wyjechała do Paryża i zakochała się w Piotrze Niemkiewiczu, który był we Francji właścicielem firmy zajmującej się konserwacją paryskich zabytków. Para wzięła ślub i już w 1991 roku powitała na świecie dwie córki.

Bliźniaczki Stefania i Celina szybko stały się oczkiem w głowie dla obojga zapracowanych rodziców. Cała czwórka mieszkała w Paryżu, a Katarzyna Chrzanowska tylko od czasu do czasu przylatywała do Polski grać w kolejnych projektach. Po śmierci męża gwiazda w pełni poświęciła się wychowywaniu bliźniaczek.

Zobacz też: Ich małżeństwo przerwał tragiczny wypadek. Oto historia miłości Katarzyny Chrzanowskiej i Piotra Niemkiewicza

Po śmierci męża aktorka zmieniła swoje życie

Uwielbiana przez publiczność mama nie ukrywała przed fotoreporterami wizerunku dziewcząt. Córki aktorki ostatni raz publicznie pojawiły się u boku Katarzyny Chrzanowskiej w 2011 podczas premiery albumu i wystawy fotografii Sebastiana Skalskiego.

Zdjęcie z 2011 roku

Katarzyna Chrzanowska z córkami, Stefania i Celina 2011
Fot. VIPHOTO/East News

Celina i Stefania Niemkiewicz – czym się dziś zajmują?

W kolejnych latach bliźniaczki musiały wybrać swoją zawodową drogę. Według magazynu Rewia (2012 rok) Celina miała dostała się do 3-letniej Wyższej Szkoły Fotografii w Paryżu, a Stefania wybrała Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki - ten sam, który skończył jej tata. Informacje zawarte dziś w mediach społecznościowych przez same zainteresowane są jednak inne...

Celina informuje w nich, że jest absolwentką: Uniwersytetu Warszawskiego (gdzie obroniła licencjat z języka obcego, francuskiego i angielskiego), warszawskiej Akademii Fotografii, Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie oraz kilku innych zagranicznych szkół. W ostatnich latach 30-latka pracowała jako kurator wystaw, nauczycielka francuskiego i fotografka.

Z kolei Stefania Niemkiewicz może pochwalić się między innymi dyplomem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie studiowała rzeźbę. Po zakończeniu i w trakcie edukacji 30-latka pracowała jako kurator wystaw oraz była asystentką w Pavard Keatinge-Clay Studio.

Dziś, już od dwóch lat – jeśli wierzyć informacjom podanym w serwisie LinkedIn – siostry prowadzą wspólnie galerię sztuki CELSTEF w Warszawie. W miejscu tym sprzedawane są dzieła artystów z całego świata.

Czytaj także: Widzowie pokochali ją za rolę w serialu Adam i Ewa. Co dziś robi Katarzyna Chrzanowska?

Mama, która od lat mieszka w Hiszpanii, i jej córki od lat mają niezmiennie wspaniałą relację. Katarzyna Chrzanowska tak złożyła bliźniaczkom życzenia urodzinowe w kwietniu. Siódmego dnia tego miesiąca Celina i Stefania skończyły 30 lat. „Od 30 lat ta data jest dla mnie najważniejsza w kalendarzu życia!!”, czytamy na Facebooku aktorki.

Całej rodzinie życzymy dużo miłości. Zobaczcie aktualne fotografie Celiny i Stefanii. 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.