Katarzyna Chrzanowska
Fot. Bartosz KRUPA/East News
NIEZWYKŁE HISTORIE

Ich małżeństwo przerwał tragiczny wypadek. Oto historia miłości Katarzyny Chrzanowskiej i Piotra Niemkiewicza

Po śmierci męża aktorka zmieniła swoje życie

Rafał Kowalski 23 sierpnia 2021 19:56
Katarzyna Chrzanowska
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Katarzyna Chrzanowska była 20 lat temu jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. Wszystko za sprawą serialu Adam i Ewa, w którym grała główną postać. Ogromną karierę, sławę i kolejne intratne role przerwała jednak tragiczna chwila w życiu prywatnym gwiazdy. Nagle, podczas rajskich wakacji, zmarł jej mąż Piotr Niemkiewicz. Po jego śmierci ulubienica widzów usunęła się w cień.

Historia miłości Piotra Niemkiewicza i Katarzyny Chrzanowskiej

Urodzona w 1963 roku aktorka szybko pokochała Paryż. Z wzajemnością. Katarzyna Chrzanowska najpierw ukończyła w 1986 roku studia na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej i Filmowej w Warszawie a dwa lata później była już stypendystką Konserwatorium Teatralnego Conservatoire National Superieur d’Art Dramatique w stolicy Francji. I to właśnie tam poznała pod koniec lat 80-tych mężczyznę, który był największą miłością jej życia.

Mowa o Piotrze Niemkiewiczu, który był we Francji właścicielem firmy zajmującej się konserwacją paryskich zabytków. Zakochani wzięli ślub i już w 1991 roku powitali na świecie dwie córki. Bliźniaczki Stefania i Celina szybko stały się oczkiem w głowie dla obojga zapracowanych rodziców. Cała czwórka mieszkała w Paryżu, ale Katarzyna Chrzanowska przylatywała do Polski grać w kolejnych projektach, w tym w hitowym serialu Polsatu Adam i Ewa.

Czytaj także: Widzowie pokochali ją za rolę w serialu Adam i Ewa. Co dziś robi Katarzyna Chrzanowska?

Katarzyna Chrzanowska, 22.12.2003 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Katarzyna Chrzanowska, 22.12.2003 rok

Katarzyna Chrzanowska z córkami, 2002
Fot. MICHAL KULAKOWSKI/REPORTER

Katarzyna Chrzanowska w swoim domu z córkami, Warszawa, 2002 rok

Po wielu miesiącach pracy na planie, w okresie największej popularności artystki, postanowiła trochę odpocząć z najbliższymi. To miał być wspaniały rodzinny urlop na Krecie, ale kilka niefortunnych ruchów zamieniły go w koszmar. Piotr Niemkiewicz, który nurkował od lat, podjął podczas wakacji kolejne wyzwanie. Niestety…  Ostatniego dnia sierpnia 2002 roku nie wypłynął już na powierzchnię wody.

Jak ten smutny dzień tragicznej śmierci partnera zapamiętała aktorka? „Piotr nurkował, to jest bardzo niebezpieczny sport. Były takie znaki wcześniej, że trzeba uważać. Powiem tylko tyle: to był wypadek. [...] On kochał to miejsce. Tam się czuł najszczęśliwszy. I tam został. Z widokiem na swoją górę, na swoją plażę i morze”, mówiła 57-latka kilka lat temu w Gali.

Pod koniec kwietnia para świętowałaby 33. rocznicę wypowiedzenia słów przysięgi małżeńskiej. „Wyszłam za mąż z wielkiej miłości, bez cienia wątpliwości, że przed nami długa droga razem. Los chciał inaczej, dobrnęliśmy do 14 rocznicy i potem nastała ciemność, która trwała długo, bardzo długo. Powoli rozjaśniał się obraz świata, zaczęłam zauważać kontury, powoli wyłaniały się kształty. Teraz widzę Piotra w Celinie i Stefanii. Czas pomógł przeżyć strat, ale nie uleczył z tęsknoty, z braku, z żalu...”, pisała gwiazda jakiś czas temu na swoim profilu na Facebooku. Dodawała, że mąż odwiedza ją czasem w snach…

30.04.21 Dzis bysmy swietowali 33 rocznice slubu!!! Wyszlam za mąż z wielkiej miłości , bez cienia wątpliwości , ze...

Opublikowany przez Kasię Chrzanowską Piątek, 30 kwietnia 2021

Życie Kasi Chrzanowskiej po śmierci męża 

Kilka lat po śmierci biznesmana, Katarzyna Chrzanowska znalazła we Francji kolejnego partnera – Jacka Szafiro. Gwiazda i neurochirurg przeprowadzili się w 2014 roku do Hiszpanii. Dlaczego? „Wiedziałam, że nie chcę już żyć we Francji. Za dużo miałam wspomnień. Życie w Paryżu, który będzie mi bliski zawsze, stało się dla mnie za trudne. Kocham to miasto, tam poznałam miłość życia, Piotra, dostałam pierwszą filmową propozycję, urodziły się moje bliźniaczki. Z przyjemnością tam wracam, ale paryski etap mam za sobą”, tłumaczyła w rozmowie z Interią.

Dziś 57-letnia ulubienica publiczności wiedzie spokojnie życie w Andaluzji. Dni mijają jej na rozmowach z córką (Celina mieszka z mamą), wynajmowaniu turystom pokoi i prowadzeniu niemal codziennych zapisków na swoim Facebooku.

Czy jest szansa, że gwiazda przyjmie jeszcze propozycję jakiegoś aktorskiego wyzwania? Katarzyna Chrzanowska wyznała niedawno, że nie mówi nie. Trzymamy kciuki za jej powrót na ekran! 

CZYTAJ TEŻ: Waldemar Goszcz miał błyskotliwą karierę, którą przerwał tragiczny wypadek… Jak do niego doszło?

Katarzyna Chrzanowska w Dzień Dobry TVN. Od śmierci jej męża minęło 19 lat

Katarzyna Chrzanowska historia miłości z mężem
Fot. Jan BIELECKI/East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?