Katarzyna Chrzanowska
Fot. Bartosz KRUPA/East News
NIEZWYKŁE HISTORIE

Ich małżeństwo przerwał tragiczny wypadek. Oto historia miłości Katarzyny Chrzanowskiej i Piotra Niemkiewicza

Po tym wydarzeniu aktorka zupełnie wycofała się z branży filmowej

Rafał Kowalski 3 czerwca 2023 15:50
Katarzyna Chrzanowska
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Katarzyna Chrzanowska jeszcze dwie dekady temu była jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. Wszystko za sprawą serialu Adam i Ewa, w którym grała główną postać. Ogromną karierę, sławę i kolejne intratne role przerwała jednak tragiczna chwila w życiu prywatnym gwiazdy. Nagle, podczas rajskich wakacji, zmarł jej mąż, Piotr Niemkiewicz. Po jego śmierci ulubienica widzów usunęła się w cień. Co dziś robi?

Historia miłości Piotra Niemkiewicza i Katarzyny Chrzanowskiej

Urodzona w 1963 roku aktorka szybko pokochała Paryż. Z wzajemnością. Katarzyna Chrzanowska najpierw ukończyła w 1986 roku studia na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej i Filmowej w Warszawie a dwa lata później była już stypendystką Konserwatorium Teatralnego Conservatoire National Superieur d’Art Dramatique w stolicy Francji. I to właśnie tam poznała pod koniec lat 80. mężczyznę, który był największą miłością jej życia.

CZYTAJ TAKŻE: Elżbieta Zającówna i Krzysztof Jaroszyński wspólnie pokonywali życiowe zakręty. Są razem blisko 40 lat 

Mowa o Piotrze Niemkiewiczu, który był we Francji właścicielem firmy zajmującej się konserwacją paryskich zabytków. Zakochani wzięli ślub i już w 1991 roku powitali na świecie dwie córki. Bliźniaczki Stefania i Celina szybko stały się oczkiem w głowie dla obojga zapracowanych rodziców. Cała czwórka mieszkała w Paryżu, ale Katarzyna Chrzanowska przylatywała do Polski grać w kolejnych projektach, w tym w hitowym serialu Polsatu Adam i Ewa.

Katarzyna Chrzanowska, 22.12.2003 rok

Katarzyna Chrzanowska, 22.12.2003 rok
Fot. TRICOLORS/East News

Katarzyna Chrzanowska w swoim domu z córkami, Warszawa, 2002 rok

Katarzyna Chrzanowska z córkami, 2002
Fot. MICHAL KULAKOWSKI/REPORTER

Po wielu miesiącach pracy na planie, w okresie największej popularności artystki, postanowiła trochę odpocząć z najbliższymi. To miał być wspaniały rodzinny urlop na Krecie, ale kilka niefortunnych ruchów zamieniły go w koszmar. Piotr Niemkiewicz, który nurkował od lat, podjął podczas wakacji kolejne wyzwanie. Niestety…  Ostatniego dnia sierpnia 2002 roku nie wypłynął już na powierzchnię wody.

Jak ten smutny dzień tragicznej śmierci partnera zapamiętała aktorka? „Piotr nurkował, to jest bardzo niebezpieczny sport. Były takie znaki wcześniej, że trzeba uważać. Powiem tylko tyle: to był wypadek. [...] On kochał to miejsce. Tam się czuł najszczęśliwszy. I tam został. Z widokiem na swoją górę, na swoją plażę i morze”, mówiła 59-latka kilka lat temu w Gali.

ZOBACZ TAKŻE: Sześć lat temu pożegnała starszą córkę. Ewa Bem wspomina ją w poruszających słowach

W tym roku para świętowałaby 36. rocznicę wypowiedzenia słów przysięgi małżeńskiej. „Wyszłam za mąż z wielkiej miłości, bez cienia wątpliwości, że przed nami długa droga razem. Los chciał inaczej, dobrnęliśmy do 14. rocznicy i potem nastała ciemność, która trwała długo, bardzo długo. Powoli rozjaśniał się obraz świata, zaczęłam zauważać kontury, powoli wyłaniały się kształty. Teraz widzę Piotra w Celinie i Stefanii. Czas pomógł przeżyć stratę, ale nie uleczył z tęsknoty, z braku, z żalu...”, pisała gwiazda na swoim profilu na Facebooku. Dodawała, że mąż odwiedza ją czasem w snach…

Jak dziś wygląda życie Kasi Chrzanowskiej?

Kilka lat po śmierci biznesmena, Katarzyna Chrzanowska znalazła we Francji kolejnego partnera – Jacka Szafiro. Gwiazda i neurochirurg przeprowadzili się w 2014 roku do Hiszpanii. Dlaczego? „Wiedziałam, że nie chcę już żyć we Francji. Za dużo miałam wspomnień. Życie w Paryżu, który będzie mi bliski zawsze, stało się dla mnie za trudne. Kocham to miasto, tam poznałam miłość życia, Piotra, dostałam pierwszą filmową propozycję, urodziły się moje bliźniaczki. Z przyjemnością tam wracam, ale paryski etap mam za sobą”, tłumaczyła w rozmowie z Interią.

Od tamtej pory 59-letnia ulubienica publiczności wiedzie spokojnie życie w Andaluzji. Dni mijają jej na rozmowach z córką (Celina mieszka z mamą), wynajmowaniu turystom pokoi i prowadzeniu niemal codziennych zapisków na swoim Facebooku. To dzięki nim pozostaje ze swoimi fanami w stałym kontakcie.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Ewa Błaszczyk o najnowszych ustaleniach w leczeniu córki. "Jest światełko w tunelu"

Jednak na początku 2022 roku gwiazda przestała publikować regularne wpisy, a w połowie kwietnia udostępniła niepokojący wpis. Aktorka dała znać, że znajduje się w jednym z hiszpańskich szpitali. „Od stycznia jestem przykuta do łóżka”, pisała, ale wówczas nie zdradziła, co dokładnie jej dolega. Potem przerwała milczenie i wyjaśniła, że w wyniku powikłań po koronawirusie, musiała zostać intubowana.

Czy jest szansa, że gwiazda przyjmie jeszcze propozycję jakiegoś aktorskiego wyzwania? Katarzyna Chrzanowska wyznała kiedyś w jednym z wywiadów, że nie mówi nie. Trzymamy zatem kciuki za jej powrót na ekran!  

Katarzyna Chrzanowska w Dzień Dobry TVN

Katarzyna Chrzanowska historia miłości z mężem
Fot. Jan BIELECKI/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.