WSPOMNIENIE

Błyskotliwa kariera, którą przerwał tragiczny wypadek… 

Waldemar Goszcz, polski James Dean, obchodziłby urodziny

Konrad Szczęsny 14 grudnia 2019 13:58

Gdy zginął w tragicznym wypadku, miał niespełna 30 lat i świat u stóp. Waldemar Goszcz podbił serca widzów tytułową rolą w serialu „Adam i Ewa”. Para, którą stworzył na szklanym ekranie z Katarzyną Chrzanowską, była uważana na początku XXI wieku za jedną z najgorętszych w polskim show-biznesie. Niestety, jego kariera skończyła się, zanim na dobre się zaczęła… Dziś obchodziłby 46. urodziny.

Wypadek Waldemara Goszcza, Radosława Pazury i Filipa Siejki

Był zimny styczniowy dzień 2003 roku. Waldemar Goszcz usiadł za kierownicą Lancii Lybry. Na miejscach pasażerów znajdowali się Radosław Pazura, aktor i Filip Siejka, producent muzyczny. Jechali drogą krajową numer 7 relacji Gdańsk - Wrocław. Wypadek wydarzył się na wysokości Ostródy, przed Miłomłynem. Aktor zaczął wyprzedzać i w trakcie wykonywania tego manewru zderzył się z jadącym z naprzeciwka Fordem. Zginął na miejscu, zaś świadkowie zdarzenia i policjanci powtarzali, że przedwczesnej śmierci winna była brawura oraz brak wyobraźni. Gwiazdor odniósł tak poważne obrażenia, że… jego zwłoki było bardzo trudno zidentyfikować! Został pochowany w rodzinnym Wolbórzu.

W tym samym wypadku Radosław Pazura, siedzący z tyłu, doznał złamania lewej nogi. Uważa się, że wydarzenie odmieniło jego życie: to po nim nawrócił się i wziął ślub z długoletnią partnerką, Dorotą Chotecką

Kariera Waldemara Goszcza

Waldemar Goszcz nie był tylko aktorem. Zaczynał na początku lat 90. XX wieku jako model: miał wówczas 20 lat. Brał udział w kampaniach reklamowych, pojawiał się na wybiegach w trakcie pokazów mody, ale jego największą pasją była… muzyka! Przełomowy okazał się rok 1997, gdy wraz z Markiem Sośnickim zdecydował się założyć zespół Hi Street. Gdy wygrał casting do serialu „Adam i Ewa”, emitowanego przez Polsat, w listopadzie 2001 roku wypuścił na rynek krążek „Waldek Goszcz”. 

Był bożyszczem nastolatek, do dziś mówi się, że na przełomie lat 90. i XXI wieku uchodził za symbol seksu, zaś jego uroda porównywana jest do legendarnego Jamesa Deana.

Słynął z tego, że był chłopakiem z sąsiedztwa: nie zadzierał nosa, potrafił dogadać się z każdym, istotne były dla niego wartości rodzinne. W jednym z wywiadów podkreślał, że nie wyobraża sobie spędzania świąt Bożego Narodzenia z dala od bliskich. 

Przyjechałem do Warszawy, aby bić się o swoje. Osiągnąłem wiele, ale nie jestem zepsuty. Może to naiwne, ale wierzę w uczciwość. Jestem ambitny i pazerny na życie”, mówił w jednym z pierwszych wywiadów, których udzielił na początku kariery, a które przytacza „Tele Magazyn”. 

Życie prywatne Waldemara Goszcza

Waldemar Goszcz 24 stycznia 2003 roku osierocił sześcioletnią wówczas córkę Wiktorię. Był żonaty z niejaką Moniką, ale para rozwiodła się. Wielu fanów serialu „Adam i Ewa” łączyło go z Katarzyną Chrzanowską, jednak warto pamięć, że aktorka miała męża.

Katarzyna Chrzanowska o śmierci Waldemara Goszcza

Zmarł on jednak tragicznie w trakcie wakacji w Grecji: utonął. Po tych tragicznych wydarzeniach w jednym z wywiadów aktorka tak wspominała kolegę z planu, z którym prywatnie się przyjaźniła:

Straszne, że odchodzą tacy ludzie. Wciąż mam ich obu przed oczami. Dobrzy i piękni pod każdym względem. Ciągle nie mogę o nich mówić bez wzruszenia, bo zostawili po sobie pustkę. Pamiętam Waldka, kiedy wchodził do nas do domu, rzucał się na moją babcię, która za nim szalała, na moje córki. Był jak rodzina”, zwierzała się wyraźnie wzruszona Katarzyna Chrzanowska.

Dziś Waldemar Goszcz obchodziłby 46. urodziny.

W naszej galerii przypominamy jego zdjęcia: zarówno te, dokumentujące życie prywatne, jak i te z planu serialu „Adam i Ewa”.  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.