Katarzyna Chrzanowska, romans z Lindą
Fot. Tomek Pisinski / Studio69 / Forum
NIEZWYKŁE HISTORIE

Katarzyna Chrzanowska i Bogusław Linda mieli romans. Na drodze do ślubu stanął im Paryż

W mieście zakochanych na aktora czekała niemiła niespodzianka

Rafał Kowalski 17 września 2021 14:16
Katarzyna Chrzanowska, romans z Lindą
Fot. Tomek Pisinski / Studio69 / Forum

Praca nad sześcioma odcinkami serialu kostiumowego Crimen wystarczyła, by pierwszy raz spotykający się na planie Bogusław Linda i Katarzyna Chrzanowska zakochali się w sobie. Romans aktorów niestety równie szybko się skończył. O szczegółach tego uczucia wiele plotkowano, ale temat powrócił na łamach serwisów internetowych dopiero niedawno…

Katarzyna Chrzanowska i Bogusław Linda – romans, plan ślubu, rozstanie

Był rok 1988, kiedy Katarzyna Chrzanowska otrzymała rolę córki podchorążego w serialu Crimen. Zaraz po szkole filmowej ukończonej w Warszawie 25-latka trafiła na plan, który odmienił jej życie prywatne. Główną rolę w produkcji grał tam bowiem Bogusław Linda, który pod koniec lat 80-tych był jednym z najpopularniejszych i najprzystojniejszych aktorów. Parę czekało do zagrania wiele miłosnych scen, ale to nie okazało się trudnością, a wstępem do romansu…

Amant polskiego kina dbał o to, by Katarzyna Chrzanowska dobrze czuła się na planie i… poza nim. Inni aktorzy grający w serialu plotkowali podobno, że para przyjeżdża razem na każde zdjęcia, bo noce 25-latka spędza w mieszkaniu gwiazdora. Intymne sceny wychodziły im tak dobrze, że jedynie obecna przy nagraniach ekipa mogła się krępować.

Gdy współpracownicy Bogusława Lindy i Katarzyny Chrzanowskiej byli już pewni, że para za chwilę weźmie ślub, aktorka zrobiła coś niespodziewanego. Ogłosiła, że nie chce już mieszkać w Polsce i wyjeżdża do Paryża. Miała tam bowiem otrzymać stypendium w Conservatoire National Superieur d’Art Dramatique. Tam chciała szkolić swój warsztat, bo uważała, że może być jeszcze lepszą aktorką.

Taki obrót spraw nie zniechęcił Bogusława Lindy, który chwilę potem pod pretekstem wycieczki krajoznawczej udał się ze znajomymi do Paryża. Gwiazdor chciał tak naprawdę spotkać się wtedy znów z Kasią i zaplanować wspólne życie. Niestety ulubienica publiczności przedstawiła byłemu ukochanemu nowego partnera. W krótkim czasie po przyjeździe do stolicy Francji aktorce zawrócił w głowie Piotr Niemkiewicz - właściciel firmy renowującej paryskie zabytki.

Katarzyna Chrzanowska, romans z Lindą
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Późniejsze związki Katarzyny Chrzanowskiej i Bogusława Lindy

Pani i Katarzyna i pan Piotr wkrótce zdecydowali się na ślub a już w 1993 roku powitali na świecie dwie córki - bliźniaczki Stefanię i Celinę. Cała czwórka mieszkała wciąż w Paryżu, choć aktorce zdarzało się wyjeżdżać na całe tygodnie do Polski, gdzie czekały na nią kolejne role. M.in. w  serialu Polsatu Adam i Ewa.

Miłość pary przerwał tragiczny wypadek, który miał miejsce w 2002 roku na Krecie. Piotr Niemkiewicz, który nurkował od lat i nigdy nie miał z tą dyscypliną żadnych problemów, pierwszy raz nie wypłynął na powierzchnię wody. Biznesmen utonął niemal na oczach swojej żony, a rajskie wakacje zamieniły się w koszmar.

Z kolei po odrzuceniu przez Katarzynę Chrzanowską, Bogusław Linda związał się z pielęgniarką poznaną w szpitalu. Kobieta urodziła dwóch synów, ale ten związek nie przetrwał. Później, w 2000 roku, amant polskiego kina poślubił Lidię Popiel, z którą ma córkę Aleksandrę. Para obchodziła rok temu 20. rocznicę małżeństwa.

Znaliście tę historię? 

CZYTAJ TEŻ: Katarzyna Chrzanowska 21 lat temu była gwiazdą serialu Adam i Ewa. Tak dziś wygląda! Gwiazdę mieszkającą w Hiszpanii odwiedził inny aktor...

Bogusław Linda, Lidia Popiel, 2006

Bogusław Linda, Lidia Popiel,  romans z Chrzanowską
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Bogusław Linda, Viva! grudzień 2000
Fot. Jacek Piotrowski

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.