Katarzyna Chrzanowska, romans z Lindą
Fot. Tomek Pisinski / Studio69 / Forum
NIEZWYKŁE HISTORIE

Katarzyna Chrzanowska i Bogusław Linda mieli romans. Na drodze do ślubu stanął im Paryż

Relacja aktorskiej pary niestety zakończyła się równie szybko, jak zaczęła

Rafał Kowalski 11 października 2022 12:15
Katarzyna Chrzanowska, romans z Lindą
Fot. Tomek Pisinski / Studio69 / Forum

Pierwszy raz spotkali się na planie podczas wspólnej pracy nad serialem kostiumowym Crimen. I to wystarczyło, by Bogusław Linda i Katarzyna Chrzanowska zakochali się w sobie. Romans aktorskiej pary niestety zakończył się równie szybko, jak zaczął. Na temat tego uczucia pojawiało się wiele plotek... Poznajcie szczegóły!

Katarzyna Chrzanowska i Bogusław Linda historia romansu. Planowali ślub 

Był rok 1988, kiedy Katarzyna Chrzanowska otrzymała rolę córki podchorążego w serialu Crimen. Zaraz po szkole filmowej ukończonej w Warszawie 25-latka trafiła na plan, który odmienił jej życie prywatne. Główną rolę w produkcji grał tam bowiem Bogusław Linda, który pod koniec lat 80. był jednym z najpopularniejszych i najprzystojniejszych aktorów. Parę czekało do zagrania wiele miłosnych scen, ale to nie okazało się trudnością, a wstępem do romansu…

Amant polskiego kina dbał o to, by Katarzyna Chrzanowska dobrze czuła się na planie i… poza nim. Inni aktorzy grający w serialu plotkowali podobno, że para przyjeżdża razem na każde zdjęcia, bo noce 25-latka spędza w mieszkaniu gwiazdora. Intymne sceny wychodziły im tak dobrze, że jedynie obecna przy nagraniach ekipa mogła się krępować.

Gdy współpracownicy Bogusława Lindy i Katarzyny Chrzanowskiej byli już pewni, że para za chwilę weźmie ślub, aktorka zrobiła coś niespodziewanego. Ogłosiła, że nie chce już mieszkać w Polsce i wyjeżdża do Paryża. Miała tam bowiem otrzymać stypendium w Conservatoire National Superieur d’Art Dramatique. Tam chciała szkolić swój warsztat, bo uważała, że może być jeszcze lepszą aktorką.

Taki obrót spraw nie zniechęcił Bogusława Lindy, który chwilę potem pod pretekstem wycieczki krajoznawczej udał się ze znajomymi do Paryża. Gwiazdor chciał tak naprawdę spotkać się wtedy znów z Kasią i zaplanować wspólne życie. Niestety ulubienica publiczności przedstawiła byłemu ukochanemu nowego partnera. W krótkim czasie po przyjeździe do stolicy Francji aktorce zawrócił w głowie Piotr Niemkiewicz - właściciel firmy renowującej paryskie zabytki.

Czytaj też:  Ich małżeństwo przerwał tragiczny wypadek. Oto historia miłości Katarzyny Chrzanowskiej i Piotra Niemkiewicza

Katarzyna Chrzanowska, romans z Lindą
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Katarzyna Chrzanowska i Bogusław Linda: szybko zakończona relacja

Katarzyna Chrzanowska i Piotr Niemkiewicz wkrótce zdecydowali się na ślub, a już w 1993 roku powitali na świecie dwie córki - bliźniaczki Stefanię i Celinę. Cała czwórka mieszkała wciąż w Paryżu, choć aktorce zdarzało się wyjeżdżać na całe tygodnie do Polski, gdzie czekały na nią kolejne role. M.in. w  serialu Polsatu Adam i Ewa.

Miłość pary przerwał tragiczny wypadek, który miał miejsce w 2002 roku na Krecie. Piotr Niemkiewicz, który nurkował od lat i nigdy nie miał z tą dyscypliną żadnych problemów, pierwszy raz nie wypłynął na powierzchnię wody. Biznesmen utonął niemal na oczach swojej żony, a rajskie wakacje zamieniły się w koszmar.

Z kolei po odrzuceniu przez Katarzynę Chrzanowską, Bogusław Linda związał się z pielęgniarką poznaną w szpitalu. Kobieta urodziła dwóch synów, ale ten związek nie przetrwał. Później, w 2000 roku, amant polskiego kina poślubił Lidię Popiel, z którą ma córkę Aleksandrę. Para obchodziła rok temu 20. rocznicę małżeństwa.

Znaliście tę historię? 

Zobacz także: Córki Katarzyny Chrzanowskiej skończyły 30 lat. Co dziś robią Stefania i Celina?

Bogusław Linda, Lidia Popiel, 2006

Bogusław Linda, Lidia Popiel,  romans z Chrzanowską
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Bogusław Linda, Viva! grudzień 2000
Fot. Jacek Piotrowski

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?