linda i popiel sa razem
Fot. VIPHOTO/East News
HISTORIA MIŁOŚCI

Historia miłości Bogusława Lindy i Lidii Popiel. Walczyli by być razem...

„Kobieta mojego życia”

Aleksandra Andrzejak 23 kwietnia 2021 18:57
linda i popiel sa razem
Fot. VIPHOTO/East News

Gdy zaczęli się spotykać, Lidia była zamężna. Uchodzą za najbardziej tajemniczą parę polskiego show-biznesu. Są razem już 30 lat, swoją relację trzymają z dala od blasku fleszy. Niechętnie dzielą się szczegółami z prywatnego życia, ale łączy ich płomienne uczucie. 

Lidia Popiel: kariera

Lidia Popiel została zauważona przez jednego z fotografów w 1986 roku, a następnie zaproszona na sesję zdjęciową do Centrum Wzornictwa Przemysłowego. Nawiązała współpracę z Modą Polską. Od 1985 zajmuje się tylko fotografią. „Uczestniczyłam w życiu modowym i fotograficznym od siedemnastego roku życia. Kiedy parę lat później wzięłam do ręki aparat, to było dla mnie dość naturalne, po prostu tego zapragnęłam. Projektowałam jakieś tam ciuchy, zaczęłam je fotografować i nagle okazało się, że jeden kadr z mojego pierwszego filmu został opublikowany jako plakat. Zaczęłam uczyć się robić zdjęcia” – powiedziała w wywiadzie dla Fotopolis.pl.

Lidia wyszła za malarza Witolda Popiela. Mówił jej jak patrzeć na sztukę. Byli zakochani. Choć początkowo zareagował spokojnie, to później nie chciał dać jej rozwodu. Zmienił zdanie, gdy dowiedział się, że Lidia jest w ciąży.

Zobacz także: Pola Raksa i Bogusław Linda: dzieliła ich różnica wieku, połączyło płomienne uczucie...

linda i popiel slub
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Bogusław Linda i Lidia Popiel, 2014

Lidia Popiel i Bogusław Linda: jak się poznali?

Lidia Popiel i Bogusław Linda poznali się w 1991 roku na planie filmu Kroll. Bogusław Linda zagrał w nim jedną z głównych ról, Lidia wystąpiła jako drugoplanowa postać - Angela, żona Melesa. To spotkanie całkowicie odmieniło ich życie...

W 2017 roku, na łamach Vivy! Lidia wyznał czym urzekł ją Bogusław: „Nie zainteresowałam się nim dlatego, że był moim przedmiotem marzeń. Nie zamotała mi w głowie jego sława. Bogusław ma w sobie ogromny urok, coś tak magnetycznego, że nawet gdyby zamiatał ulice, dużo kobiet by się w nim kochało. A ja uwielbiam, kiedy kobiety interesują się moim facetem” - powiedziała.

Bogusław od lat uchodził za amanta. Jednak ustatkował się kiedy poznał Lidię. „Marzyłem zawsze o wielkiej miłości. I jak spotkałem Lidkę, kobietę mojego życia, to odtąd ona już była najważniejsza” - wyznał Magdzie Umer w wywiadzie-rzece, który ukazał się w 2015 roku jako książka Zły chłopiec.

Zobacz także: Córka Bogusława Lindy wkracza do show-biznesu!

linda i popiel dzieci
Fot. TRICOLORS/East News

Bogusław Linda i Lidia Popiel, 2015

Lidia Popiel i Bogusław Linda: ślub i dzieci

Bogusław Linda i Lidia Popiel wzięli ślub w 2000 roku. W odróżnieniu do innych par show-biznesu ceremonię zachowali dla siebie. Cztery lata później w wywiadzie dla Gali Linda odniósł się do swoich wcześniejszych słów: „Kobieta nie musi decydować, co robi, w odróżnieniu od faceta, który powinien”. 

„Kobieta może sobie pozwolić na niezdecydowanie, bo - dajmy na to - zakochuje się w jakimś bogatym gościu i spędza przy nim życie. Natomiast mężczyzna nie może być mężem swojej żony. To sprzeczne z naturą. (...) Nie [chciałbym tak], ale chciałbym tego spróbować. Fajnie bym się sprawdził w roli męża swojej żony” - wyjaśnił.

Zobacz także: Bogusław Linda ma kłopoty ze zdrowiem? Lidia Popiel komentuje doniesienia mediów

linda i popiel razem
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Bogusław Linda i Lidia Popiel, 2017

Za to Lidia została zapytana jak to jest żyć z osobą, która w polskiej kinematografii uchodzi za kultową: „Przede wszystkim nie żyję z postacią filmową ani aktorem, tylko z człowiekiem. Czy przenosi swoje postaci na teren tarasu, ogródka, kuchni? Nie. Chociaż przypuszczam, że aby stworzyć jakąś rolę, wykorzystuje swoje prawdziwe emocje, doświadczenia. Bogusław Linda prywatnie i Bogusław Linda w kinie to wprawdzie nie są dwie różne osoby, ale w domu nie ma odgrywania ról” - powiedziała Onetowi. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.