linda i popiel sa razem
Fot. VIPHOTO/East News
HISTORIA MIŁOŚCI

Historia miłości Bogusława Lindy i Lidii Popiel. Walczyli, by być razem...

„Jak spotkałem Lidkę, to odtąd ona już była najważniejsza”, podkreślał aktor

Aleksandra Andrzejak 30 sierpnia 2022 14:46
linda i popiel sa razem
Fot. VIPHOTO/East News

Najbardziej tajemnicza para polskiego show-biznesu? Być może. Gdy rodziło się ich uczucie, ona była zamężna. Z Bogusławem Lindą poznali się ponad 30 lat temu, małżeństwem są już od 22 lat, a swoją relację trzymają z dala od blasku fleszy. Mimi tego - a może właśnie dlatego! – łączące ich uczucie jest naprawdę silne. Doczekali się córki Aleksandry, która dziś jest już dorosła i spełnia marzenia. Jaka jest historia tej miłości? 

Kim jest Lidia Popiel? Kariera modelki i fotografki

Lidia Popiel została zauważona przez jednego z fotografów w 1986 roku, a następnie zaproszona na sesję zdjęciową do Centrum Wzornictwa Przemysłowego. Nawiązała współpracę z Modą Polską. Od 1985 zajmuje się tylko fotografią. „Uczestniczyłam w życiu modowym i fotograficznym od siedemnastego roku życia. Kiedy parę lat później wzięłam do ręki aparat, to było dla mnie dość naturalne, po prostu tego zapragnęłam. Projektowałam jakieś tam ciuchy, zaczęłam je fotografować i nagle okazało się, że jeden kadr z mojego pierwszego filmu został opublikowany jako plakat. Zaczęłam uczyć się robić zdjęcia” – powiedziała w wywiadzie dla Fotopolis.pl.

Lidia wyszła za malarza Witolda Popiela. Mówił jej jak patrzeć na sztukę. Byli zakochani. Choć początkowo zareagował spokojnie, to później nie chciał dać jej rozwodu. Zmienił zdanie, gdy dowiedział się, że Lidia jest w ciąży.

Zobacz także: Pola Raksa i Bogusław Linda: dzieliła ich różnica wieku, połączyło płomienne uczucie...

linda i popiel slub
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Bogusław Linda i Lidia Popiel, 2014

Lidia Popiel i Bogusław Linda: historia miłości. Jak się poznali?

Lidia Popiel i Bogusław Linda poznali się w 1991 roku na planie filmu Kroll. Bogusław Linda zagrał w nim jedną z głównych ról, Lidia wystąpiła jako drugoplanowa postać - Angela, żona Melesa. To spotkanie całkowicie odmieniło ich życie...

W 2017 roku, na łamach Vivy! Lidia wyznała, czym urzekł ją Bogusław: „Nie zainteresowałam się nim dlatego, że był moim przedmiotem marzeń. Nie zamotała mi w głowie jego sława. Bogusław ma w sobie ogromny urok, coś tak magnetycznego, że nawet gdyby zamiatał ulice, dużo kobiet by się w nim kochało. A ja uwielbiam, kiedy kobiety interesują się moim facetem” - powiedziała.

Bogusław od lat uchodził za amanta. Jednak ustatkował się kiedy poznał Lidię. „Marzyłem zawsze o wielkiej miłości. I jak spotkałem Lidkę, kobietę mojego życia, to odtąd ona już była najważniejsza” - wyznał Magdzie Umer w wywiadzie-rzece, który ukazał się w 2015 roku jako książka Zły chłopiec.

Zobacz także: Tajemnica związku Lidii Popiel i Bogusława Lindy wyszła na jaw. Tego nikt nie wiedział!

linda i popiel dzieci
Fot. TRICOLORS/East News

Bogusław Linda i Lidia Popiel, 2015

Lidia Popiel i Bogusław Linda: ślub i dzieci

Bogusław Linda i Lidia Popiel wzięli ślub w 2000 roku. W odróżnieniu do innych par show-biznesu ceremonię zachowali dla siebie. Cztery lata później w wywiadzie dla Gali Linda odniósł się do swoich wcześniejszych słów: „Kobieta nie musi decydować, co robi, w odróżnieniu od faceta, który powinien”. 

„Kobieta może sobie pozwolić na niezdecydowanie, bo - dajmy na to - zakochuje się w jakimś bogatym gościu i spędza przy nim życie. Natomiast mężczyzna nie może być mężem swojej żony. To sprzeczne z naturą. (...) Nie [chciałbym tak], ale chciałbym tego spróbować. Fajnie bym się sprawdził w roli męża swojej żony” - wyjaśnił.

Zobacz także: Bogusław Linda ma kłopoty ze zdrowiem? Lidia Popiel komentuje doniesienia mediów

linda i popiel razem
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Bogusław Linda i Lidia Popiel, 2017

Za to Lidia została zapytana, jak to jest żyć z osobą, która w polskiej kinematografii uchodzi za kultową: „Przede wszystkim nie żyję z postacią filmową ani aktorem, tylko z człowiekiem. Czy przenosi swoje postaci na teren tarasu, ogródka, kuchni? Nie. Chociaż przypuszczam, że aby stworzyć jakąś rolę, wykorzystuje swoje prawdziwe emocje, doświadczenia. Bogusław Linda prywatnie i Bogusław Linda w kinie to wprawdzie nie są dwie różne osoby, ale w domu nie ma odgrywania ról” - powiedziała Onetowi.

Wielką dumą fotografki i aktora od 30 lat jest córka Aleksandra, która poszła w ślady ojca. „Aktorstwo to moja pasja. Chciałam być aktorką, choć długo nie czułam się gotowa, żeby w ten świat wejść. Myślałam, że ludzie zaczną mi zarzucać, że mam łatwiej, bo jestem córką znanych rodziców. Dlatego muszę dawać z siebie więcej”, opowiadała Życiu na gorąco.

Bogusław Linda, Aleksandra Linda, 2020

Bogusław Linda, Aleksandra Linda, 2020
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Panu Bogusławowi życzymy dalszych powodów do dumy i ogromu miłości. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…