Avicii, Tim Bergling
Fot. Instagram, Avicii
O TYM SIĘ MÓWI

Osiem miesięcy po śmierci Aviciiego wiadomo, do kogo trafi jego majątek!

Mowa o ogromnej fortunie!

Rafał Kowalski 20 grudnia 2018 16:29
Avicii, Tim Bergling
Fot. Instagram, Avicii

W połowie kwietnia ze stolicy Omanu dobiegła do nas smutna informacja o odejściu DJa Aviciiego. Chwilę później potwierdzono, że szwedzki gwiazdor zmarł w wyniku próby samobójczej. Niepewna pozostawała tylko jedna kwestia – spadku Tima Berglinga. Dziś wiemy już kto przejmie jego fortunę.

Spadek po Aviciim

Szwedzka agencja podatkowa poinformowała, że 28-latek zgromadził na swoim koncie 231 milionów szwedzkich koron, czyli około 100 milionów złotych. Dziennikarze portalu Expressen.se zdradzili dodatkowo, że całą kwotę przejmą rodzice DJa. Stanie się tak, ponieważ artysta nie zostawił po sobie żadnego testamentu oraz nie miał żony ani dzieci. Jego majątek trafi więc w ręce mamy i taty automatycznie.

Co ciekawe, przed przesłaniem pieniędzy rodzicom zostały spłacone długi Aviciiego, który w USA i Kanadzie zaciągnął się na ponad 95 milionów dolarów. Poza kwotą ze spadku, rodzice zmarłego tragicznie DJa będzie tez otrzymywać wszystkie tantiemy pochodzące z utworów syna.

Śmierć Aviciiego - prośba rodziny

Przypomnijmy, że zaraz po śmierci bliscy Tima Berglinga opublikowali w sieci apel do fanów i mediów. „Chcielibyśmy podziękować za wsparcie oraz miłe słowa na temat naszego syna i brata. Jesteśmy naprawdę wdzięczni wszystkim, którzy kochali muzykę Tima i mają bezcenne wspomnienia z jego utworami. Dziękujemy wszystkim za podjęte inicjatywy mające na celu uhonorowanie Tima: publiczne zgromadzenia, dzwony kościelne wybijające jego muzykę, hołdy na Coachelli i momenty ciszy na całym świecie. Jesteśmy wdzięczni za uszanowanie prywatności w trakcie tego trudnego czasu. Chcielibyśmy, aby tak zostało”, mogliśmy przeczytać w kwietniu w sieci.

Minęło już 8 miesięcy, a my wciąż nie możemy uwierzyć, że Tom odebrał sobie życie. Wam też go brakuje? 

Avicii, Dj Avicii, Tim Berling
Fot. Facebook @Avicii

Avicii, Dj Avicii, Tim Berling
Fot. Facebook @Avicii

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.