księżna Kate, suknia ślubna księżnej Kate, ślub księżnej Kate
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Jeszcze zanim Kate została żoną księcia miała pokaźny majątek! 

Ta suma przyprawia o zawrót głowy!

Gabriela Czernecka 28 września 2018 12:29
księżna Kate, suknia ślubna księżnej Kate, ślub księżnej Kate
Fot. Getty Images

Księżna Kate ma ogromny majątek! Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałoby życie księżnej Kate gdyby nie poznała księcia Williama? Prawdopodobnie byłaby stylistką, fotografką lub bizneswoman. Jedno jest pewne - nie narzekałaby na brak pieniędzy. Księżna Kate może się bowiem pochwalić naprawdę niezłym majątkiem!

Majątek księżnej Kate

Odkąd Kate Middleton została żoną księcia Williama zyskała dostęp do ogromnego, królewskiego majątku. Może korzystać z tysięcy rezydencji, ekskluzywnej i drogocennej kolekcji biżuterii, do tego dochodzą pojazdy, drogie kreacje… Podsumowując, Kate zyskała dostęp do niewyobrażalnych zasobów finansowych. Nie oznacza to jednak, że księżna Kate wcześniej nie miała pieniędzy.

Choć dla rodziny królewskiej była po prostu zwykłą „dziewczyną z ludu”, Middleton jeszcze zanim została żoną księcia posiadała całkiem pokaźny majątek. W 2011 roku, gdy miała stanąć na ślubnym kobiercu u boku Williama jej majątek wart był od 5 do 8 mln funtów (24-38 mln złotych). Skąd taka kwota?

Majątek księcia Williama

Nie od dziś wiadomo, że jej rodzice mają dobrze prosperujący biznes, który kiedyś odziedziczą Kate, Pippa i ich brat James. Kate zanim została księżną często pomagała rodzicom w ich prowadzeniu. Chodzi o firmę Middletonów Party Pieces, która powstała w 1981 roku. Zajmuje się ona sprzedażą dekoracji, gadżetów, strojów i ozdób na przyjęcia czy bale (również dziecięce).

W tym momencie firma Middletonów warta jest około 30 milionów funtów, czyli prawie 150 milionów złotych. I choć nie jest to kwota, która na rodzinie królewskiej robi jakiekolwiek wrażenie - ich majątek szacuje się na około 67 milionów funtów, czyli ponad 320 milionów złotych, to wciąż jest to całkiem sporo. 

Więcej na temat rodziny królewskiej znajdziecie w naszej grupie na Facebooku: link tutaj>>

Obecnie osobisty majątek księżnej Kate wycenia się na 24 miliony funtów. W porównaniu, majątek księcia Williama szacowany jest na około około 30 mln funtów (to około 144 mln zł). Część tej sumy to spadek po Dianie oraz prababce, tzw. Królowej Matce (zmarła w wieku 102 lat w 2002 roku). Książę przez lata pracował jako pilot śmigłowca RAF Search and Rescue Force, gdzie zarabiał ponad 50 tysięcy funtów rocznie. Jego majątek również robi wrazenie, ale nie zmienia faktu, że Kate na pewno nie wyszła za niego dla pieniędzy... 

Księżna Kate i książę William
Fot. East News/AFP

Oficjalne portrety rodziny królewskiej, oficjalny portret ślubny Kate i Williama
Fot. East News

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.