Carole Middleton, Michael Middleton, Londyn, Anglia, 23.07.2013 rok
Fot. Dave J Hogan/Getty Images
BRYTYJSKA RODZINA KRÓLEWSKA

Połączyła ich miłość do... latania! Co wiemy o rodzicach księżnej Kate?

Carole i Michael Middletonowie są małżeństwem od ponad 40 lat!

Gabriela Czernecka 11 października 2021 07:58
Carole Middleton, Michael Middleton, Londyn, Anglia, 23.07.2013 rok
Fot. Dave J Hogan/Getty Images

Pracownik linii lotniczych i stewardessa… Carole i Michael Middletonowie są razem od ponad 40 lat. Wychowali trójkę wspaniałych dzieci i odnieśli sukces w biznesie. Mimo tego podobno nie cieszą się sympatią królowej Elżbiety II. Dlaczego?

Rodzinna firma Middletonów

W chwili, gdy książę William i Kate Middleton ogłosili zaręczyny, rodzina przyszłej księżnej znalazła się na świeczniku. A społeczny awans Middletonów robi wrażenie! Przeprowadzka z mieszkania babci Dorothy do pałacu Buckingham to nie lada wyczyn i krewni żony Williama doskonale o tym wiedzą. Nikogo nie dziwi zatem, że królewska teściowa Carole ma na tapecie w telefonie... zdjęcie Williama! W końcu ślub ich córki sprawił, że rodzinna firma stała się naprawdę popularna.

„Party Pieces”, bo tak się nazywa się, specjalizuje się w sprzedaży akcesoriów potrzebnych do zorganizowania przyjęcia. Zaczęło się od tego, że Carole Middleton organizowała zabawy urodzinowe dla swoich dzieci, których zazdrościli im rówieśnicy. Najpierw znajomi, a potem także inni ludzie, zaczęli ją prosić o pomoc w organizowaniu tego typu eventów, co pochłaniało jej coraz więcej czasu. W końcu państwo Middleton podjęli decyzję o założeniu własnego biznesu. Zanim to się stało, matka Kate pracowała jako stewardessa w British Airways. Tam poznała Michaela Middletona, najpierw pilota, a później dyspozytora lotów. Pobrali się w 1980 roku.

Dzięki zaradności i zmysłowi marketingowemu państwa Middleton w niedługim czasie ich mały rodzinny biznes stał się liczącą na brytyjskim rynku firmą i z przydomowej komórki przenieśli się do trzech budynków w Berkshire. Jedna z gazet w 2017 roku oszacowała ich majątek na 30 milionów funtów! Mimo togo państwo Middleton nie obnoszą się z pieniędzmi, są skromni, a większość rzeczy... kupują za gotówkę. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa musieli zmierzyć się z poważnymi problemami. Ich firma poniosła straty, szacowane na równowartość co najmniej pięciu milinów złotych.

Czytaj także: Rodzice księżnej Kate stracili ponad 5 milionów złotych! Ich przyszłość wisi na włosku?

Carole Middleton, Michael Middleton, Berkshire, Wielka Brytania, 16.11.2010 rok
Fot. Stefan Rousseau - WPA Pool/Getty Images

Carole Middleton, Michael Middleton, Berkshire, Wielka Brytania, 16.11.2010 rok

Fot. Pinterest

Na zdjęciu Carole Elizabeth Middleton z małą księżną Kate oraz Carole z mężem Michaelem obecnie.

Carole Middleton kontra królowa Elżbieta II

Dziś Carole Middleton zajmuje się przede wszystkim... bawieniem wnuków. Mimo że pałac zatrudnia nianię, Kate bardzo liczy się ze zdaniem mamy. Podobno nie tylko ona. Słowa seniorki rodu Middletonów na temat wychowywania księcia George'a i księżnej Charlotte bierze sobie do serca cały królewski dwór! Nic więc dziwnego, że królowa Elżbieta II nie najlepiej się z nią dogaduje. W końcu pałac Buckhingham to jej królestwo, a brytyjska monarchini słynie z tego, że jest osobą nieznoszącą sprzeciwu. 

Jej więzi z dziećmi są silne. Ma z nimi stały kontakt. Gdy w maju 2020 roku udzielała wywiadu, tuż przed nim otrzymała od księżnej Kate sms o treści „powodzenia”. Latorośle pomagały jej również rozkręcać biznes. „Moje dzieci włożyły wiele serca w rodzinną firmę. Catherine znalazła się na okładce jednego z katalogów. Później zrobiła kilka sesji zdjęciowych i założyła stronę internetową. Pippa zrobiła bloga. Wciąż cenię ich pomysły i opinie”, zdradziła w rozmowie z „The Daily Telegraph”.  

W tej rozmowie szczerze przyznała, że gdy jej najstarsza córka zaręczyła się z następcą brytyjskiego tronu drżała, że straci z nią kontakt. Na szczęście tak się nie stało...  

Zobacz także: Kiedyś stewardessa, dziś kobieta, która nie zgadza się z królową. Kim jest mama księżnej Kate?

Carole Middleton, Michael Middleton, Londyn, Anglia, 23.07.2013 rok
Fot. Dave J Hogan/Getty Images

Carole Middleton, Michael Middleton, Londyn, Anglia, 23.07.2013 rok

Carole Middleton, Michael Middleton, Londyn, Anglia, 09.07.2021 rok
Fot. Karwai Tang/WireImage/Getty Images

Carole Middleton, Michael Middleton, Londyn, Anglia, 09.07.2021 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.