Rodzice księżnej Kate, Michael Middleton i Carole Middleton
Fot. Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

Połączyła ich miłość do... latania! Co wiemy o Carole i Michaelu Middletonach, rodzicach księżnej Kate?

Gabriela Czernecka 13 sierpnia 2017 10:00
Rodzice księżnej Kate, Michael Middleton i Carole Middleton
Fot. Getty Images

Pracownik linii lotniczych i stewardessa… Carole i Michael Middleton są razem prawie 40 lat. Wychowali trójkę wspaniałych dzieci i odnieśli sukces w biznesie. Mimo to nie cieszą się sympatią królowej Elżbiety II. Dlaczego?

 

Zobacz: Książę George wyglądał w Warszawie jak książę William jako dziecko. Podobieństwo jest uderzające!

 

Rodzinna firma Middletonów

W chwili, gdy książę William i Kate Middleton ogłosili zaręczyny, rodzina przyszłej księżnej znalazła się na świeczniku. A społeczny awans Middletonów robi wrażenie! Przeprowadzka z mieszkania babci Dorothy do pałacu Buckingham to nie lada wyczyn i krewni żony Williama doskonale o tym wiedzą. Nikogo nie dziwi zatem, że królewska teściowa Carole ma na tapecie w telefonie... zdjęcie Williama! W końcu ślub ich córki sprawił, że rodzinna firma stała się naprawdę popularna.

„Party Pieces”, bo tak nazywa się firma rodziców księżnej Kate, specjalizuje się w sprzedaży akcesoriów potrzebnych do zorganizowania przyjęcia.

Zaczęło się od tego, że Carole Middleton organizowała zabawy urodzinowe dla swoich dzieci, których zazdrościli im rówieśnicy. Najpierw znajomi, a potem także inni ludzie, zaczęli ją prosić o pomoc w organizowaniu tego typu eventów, co pochłaniało jej coraz więcej czasu. W końcu państwo Middleton podjęli decyzję o założeniu własnego biznesu. Zanim to się stało, matka Kate pracowała jako stewardessa w British Airways. Tam poznała Michaela Middletona, najpierw pilota, a później dyspozytora lotów. Pobrali się w 1980 roku.

Dzięki zaradności i zmysłowi marketingowemu państwa Middleton w niedługim czasie ich mały rodzinny biznes stał się liczącą na brytyjskim rynku firmą i z przydomowej komórki przenieśli się do trzech budynków w Berkshire. Jedna z gazet niedawno oszacowała ich majątek na 30 milionów funtów! Mimo to państwo Middleton nie obnoszą się z pieniędzmi, są skromni, a większość rzeczy... kupują za gotówkę. 

Fot. Pinterest

Na zdjęciu Carole Elizabeth Middleton z małą księżną Kate oraz Carole z mężem Michaelem obecnie.

Zobacz: Pippa Middleton i James Matthews już się pobrali. Zobacz, jak wyglądała ceremonia!

 

Carole Middleton kontra królowa Elżbieta II

Dziś Carole Middleton zajmuje się przede wszystkim... bawieniem wnuków. Mimo że pałac zatrudnia nianię, Kate bardzo liczy się ze zdaniem mamy. Podobno nie tylko ona. Słowa seniorki rodu Middletonów na temat wychowywania księcia George'a i księżnej Charlotte bierze sobie do serca cały królewski dwór! Nic więc dziwnego, że królowa Elżbieta II nie najlepiej się z nią dogaduje. W końcu pałac Buckhingham to jej królestwo, a brytyjska monarchini słynie z tego, że jest osobą nieznoszącą sprzeciwu. 

 

Zobacz także: Ostre imprezy, związek ze starszą kobietą. Co wiemy o Jamesie, młodszym bracie Kate Middleton?

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.