Mama księżnej Kate, Carole Middleton
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Kiedyś stewardessa, dziś kobieta, która nie zgadza się z królową. Kim jest mama księżnej Kate?

„Bałam się tego, że stracę rodzinę”

Gabriela Czernecka 5 maja 2020 07:45
Mama księżnej Kate, Carole Middleton
Fot. Getty Images

Gdy Kate Middleton zaręczyła się z księciem Williamam, cała jej rodzina musiała  z dnia na dzień nauczyć się, jak to jest żyć na świeczniku. Choć mama księżnej Kate, Carole Middleton, od lat żyje na uboczu, prowadząc własny biznes, to rzadko udziela wywiadów i nie zbyt często pokazuje się publicznie. Choć jest matką przyszłej królowej Wielkiej Brytanii, dziś spełnia się jako troskliwa babcia i ani myśli grać pierwszych skrzypiec. Mimo to królowa Elżbieta II nie pała do niej sympatią...

Carole Middleton - kim jest mama księżnej Kate?

Zanim odnalazła pasję do organizowania przyjęć, chciała zostać nauczycielką. Niestety sytuacja finansowa jej rodziny nie była najlepsza, Carole Middleton, by zarobić na swoje utrzymanie i na studia zatrudniła się w jednej z firm jako sekretarka. Później spróbowała swoich sił jako personel naziemny w brytyjskich liniach lotniczych British Airways. Szybko awansowała na stanowisko stewardessy. Tam poznała Michaela Middletona, najpierw pilota, a później dyspozytora lotów. Pobrali się w 1980 roku.

Gdy Carole Middleton urodziła dzieci - Kate Middleton, Pippę Middleton i Jamesa Middletona - zaczęła organizować zabawy urodzinowe dla nich. Spektakularne imprezy zyskały rozgłos, dzieciom Middletonów szybko zaczęli zazdrościć ich rówieśnicy. Najpierw znajomi, a potem także inni ludzie, zaczęli ją prosić o pomoc w organizowaniu tego typu eventów, co pochłaniało jej coraz więcej czasu. W końcu państwo Middleton podjęli decyzję o założeniu własnego biznesu.  Dzięki zaradności i zmysłowi marketingowemu w niedługim czasie ich mały rodzinny biznes stał się liczącą na brytyjskim rynku firmą i z przydomowej komórki przenieśli się do trzech budynków w Berkshire. Jedna z gazet niedawno oszacowała ich majątek na 30 milionów funtów! Mimo to państwo Middleton nie obnoszą się z pieniędzmi, są skromni, a większość rzeczy... kupują za gotówkę.

I choć mama księżnej Kate stara się trzymać na uboczu, to jakiś czas temu udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o tym, jak to jest być mamą księżnej Cambridge. Był to pierwszy wywiad mamy księżnej Kate. Carole Middleton zdecydowała się odpowiedzieć dziennikarzowi The Daily Telegraph na kilka pytań, dotyczących jej życia z bardzo ważnego powodu: „Party Pieces (firma mamy Kate - przyp. red.), obchodzi w tym roku 30. lecie, więc pomyślałam, że powinnam trochę świętować”, powiedziała. Jak wygląda życie mamy Kate? Jakim zięciem jest książę Wiliam? Dlaczego bała się o utratę córki? Carole Middleton w swoim pierwszym wywiadzie ujawnia szczegóły ze swojego życia!

księżna Diana, Carole Middleton, mama księżnej Kate
Fot. Rupert Hartley / Rex Features/EAST NEWS

Pierwszy wywiad Carole Middleton, mamy księżnej Kate

W rozmowie z dziennikarzem The Daily Telegraph poruszyła wiele tematów, ale rzadko napominała o królewskich członkach swojej rodziny. Czytając wywiad da się odczuć, że mama księżnej robiła częste przerwy i bardzo pilnowała się, by nie zdradzić za wiele. W końcu nie chciałaby zawieść zaufania córki. W trakcie rozmowy o swojej prosperującej firmie, otworzyła się m.in. na temat relacji ze swoim zięciem, księciem Williamem: „Mam dwóch uroczych zięciów i mam nadzieję, że będę miała tak samo uroczą synową”, wyznaje. Przypomnijmy, że Carole ma trójkę dzieci - księżną Kate, Pippę Middleton (teraz Mathews)  i Jamesa Middletona. 

Ze swoimi dziećmi Carole Middleton ma świetny kontakt, nawet z Kate, która teraz wiedzie życie na świeczniku i kiedyś ma szansę zostać królową. Mimo szczegółowej rozmowy na temat swojego życia, Carole starała się poruszać jak najmniej wątków związanych z życiem prywatnym córki. Przyznała jednak, że gdy Kate zaręczyła się z księciem, bała się, że straci z nią kontakt. Na szczęście Kate udało się pogodzić oba światy tak, by wciąż mieć dobre relacje z mamą: „Najbardziej bałam się tego, że stracę rodzinę, ale wciąż jesteśmy blisko”, przyznaje Carole Middleton.

Mimo tego, że Kate jest teraz członkinią rodziny królewskiej to zawsze wspiera mamę dobrym słowem i obie wzajemnie mogą na siebie liczyć. Z pewnością dowodem tego jest fakt, że podczas wywiadu Carole dostała smsa od Kate o treści: „powodzenia”.

Co ciekawe, to właśnie dzieci Carole Middleton zachęciły ją do tego, by rozwijała swoje marzenia i pracowała nad firmą. Same również zaangażowały się w jej firmę Party Pieces: „Moje dzieci włożyły wiele serca w rodzinną firmę. Catherine znalazła się na okładce jednego z katalogów. Później zrobiła kilka sesji zdjęciowych i założyła stronę internetową. Pippa zrobiła bloga. Wciąż cenię ich pomysły i opinie”, mówi.

Co dziś robi mama księżnej Kate?

Dziś firma Carole Middleton świetnie radzi sobie na rynku. Autor artykułu wprost nazywał mamę księżnej Kate milionerką. Jej obawy o utratę kontaktu z córką na szczęście okazały się być bezpodstawne, bowiem choć firma Middletonów świetnie prosperuje, to mama Kate zajmuje się przede wszystkim... bawieniem wnuków. Choć pałac zatrudnia nianię, to Kate bardzo liczy się ze zdaniem mamy. Podobno nie tylko ona. Słowa seniorki rodu Middletonów na temat wychowywania księcia George'a i księżnej Charlotte bierze sobie do serca cały królewski dwór! Nic więc dziwnego, że królowa Elżbieta II nie najlepiej się z nią dogaduje. W końcu pałac Buckingham to jej królestwo, a brytyjska monarchini słynie z tego, że jest osobą nieznoszącą sprzeciwu...   

Rodzice księżnej Kate, Michael Middleton i Carole Middleton
Fot. Getty Images

James Middleton, brat księżnej Kate, rodzina Kate Middleton, Pippa Middleton
Fot. Getty Images

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.