Jecca Craig, książę William
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images, Stonehouse/Getty Images
króLEWSKIE ŻYCIE

Jecca Craig była pierwszą miłością księcia Williama. Dlaczego im nie wyszło?

To z nią spotykał się zanim związał się z Kate Middleton

Gabriela Czernecka 7 marca 2022 12:48
Jecca Craig, książę William
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images, Stonehouse/Getty Images

Zanim wziął ślub z Kate Middleton, książę William spotykał się z różnymi kobietami. Pierwszą miłością wnuka królowej Elżbiety II była Jecca Craig, choć z pewnością ich związek był wyjątkowo skomplikowany. Dziś wciąż utrzymują przyjacielskie stosunki, a w jednym z wywiadów książę Cambridge wspomniał o ojcu byłej dziewczyny, który miał spory wpływ na jego życie i miał zachęcić go do działania na rzecz ochrony zwierząt. Dlaczego więc związek księcia Williama i Jekki Craig się rozpadł? Co ich łączyło?

Jecca Craig pierwszą miłością księcia Williama

Jecca Craig i książę William poznali się w 2000 roku (choć niektóre źródła podają, że w 1998). Oboje byli wówczas nastolatkami. Jak podaje brytyjska prasa rodzina dziewczyny spędzała wówczas większość czasu w Kenii, gdzie ojciec Jekki założył sanktuarium dla dzikich zwierząt. To właśnie tam zatrzymał się książę William, gdy zdecydował się zrobić sobie rok przerwy od nauki. Parę połączyła miłość do zwierząt i natury. Długie spacery o zachodach słońca czy rozmowy do późnych godzin mocno ich do siebie zbliżyły, a niektóre media podają, że podczas pobytu w Kenii młodzi zakochani zrobili sobie symboliczne zaręczyny. Gdy oboje skończyli wakacje, kontynuowali znajomość w Londynie, gdzie Jecca się uczyła. 

Czytaj też: Przyrodnia siostra Meghan Markle zarzuca jej kłamstwa. Księżna stanie przed sądem?

Jecca Craig pierwsza miłość księcia Williama
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images)

Jecca Craig i książę William - co ich łączyło?

Mówi się, że był to najdłuższy związek księcia przed Kate. Para utrzymywała kontakt nawet, gdy książę powrócił do Anglii. Ponownie z byłą partnerką nawiązał kontakt w wieku 21 lat. Książę zaprosił Jekkę na imprezę z okazji swoich urodzin. Wówczas z Kate łączyła go jedynie zażyła przyjaźń (przynajmniej oficjalnie, choć już wtedy para potajemnie się spotykała). W udzielonym przed urodzinami wywiadzie przyznał, że jest singlem, a podczas imprezy całą swą uwagę poświęcał właśnie Jecce.

Jak pisze Katie Nicholl w książce o księżnej Kate: „Kate nie wiedziała, czy łączyło ich coś romantycznego czy nie, ale zauważyła, że to Jecca siedziała przy głównym stole, tuż obok Williama, podczas gdy ona musiała wznosić toast za księcia z daleka”. Ostatecznie między Jekką a księciem Williamem uczucie wypaliło się. Ona chciała wieść nieco bardziej prywatne życie, wciąż związana była z Kenią, a w rezerwacie ojca chciała spędzić więcej czasu. Byli partnerzy nie urwali jednak kontaktu. Jecca Craig została zaproszona na ślub księcia Williama z Kate Middleton w 2011 roku.

Warto wspomnieć, że to właśnie w Kenii i to najprawdopodobniej właśnie w rezerwacie Craigów William oświadczył się Kate. Choć Jekkę i księcia łączyły wówczas jedynie przyjacielskie relacje, swego czasu w mediach pojawiały się komentarze, mające zniszczyć związek Kate i Williama. „Każdy Windsor ma swoją Camillę” - głosił jeden z nagłówków, co mocno rzutowało na małżeństwo młodej pary. 

Pięć lat później, gdy książę poleciał do Kenii, by być gościem na ślubie Jekki z ekspertem Towarzystwa Zoologicznego, profesorem Jonathanem Baillie, plotki ucichły. Byli partnerzy podtrzymali jednak kontakt. Sama Jecca podziela pasję swojego ojca - dziś jest ekologiem. Przyczyniła się do założenia największej na świecie organizacji, która zajmuje się ochroną dzikich kotów.

Zobacz także: Wielka Brytania. Księżna Kate i książę William podjęli decyzję. Książę George będzie rozdzielony z siostrą

Jecca Craig pierwsza miłość księcia Williama
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Jecca Craig pierwsza miłość księcia Williama
Fot. David M. Benett/Getty Images

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.