Pippa Middleton, ślub
Fot. Getty Images
śluby gwiazd

Wiemy, ile kosztował ślub Pippy Middleton!

Czy udało się przebić królewski ślub księżnej Kate?

DD 22 maja 2017 15:00
Pippa Middleton, ślub
Fot. Getty Images

Ślub księżnej Kate i księcia Williama był jednym z największych widowisk w historii! Przy trasie przejazdu młodej pary zgromadziło się około 500 tys. obserwatorów, a transmisję ceremonii obejrzały dwa miliardy widzów na całym świecie! Nic dziwnego, że ślub syna księcia Karola i księżnej Diany nazywany jest „ślubem stulecia’’.

Ślub Kate vs ślub Pippy Middleton

W sobotę, 20 maja, odbył się długo oczekiwany ślub siostry księżnej Cambridge, Pippy. Wiele osób porównywało tę uroczystość do tej sprzed pięciu lat, kiedy książę William i Kate Middleton złożyli przysięgę. Wszyscy są zgodni w jednym — ślub następcy tronu był bardziej spektakularny, co z całą pewnością przełożyło się na koszta.

Zdaniem osób, które na co dzień zajmują się życiem rodziny królewskiej, ślub Pippy Middleton kosztował bagatela 250 tys. funtów (!), czyli około 1,2 mln złotych. Ta kwota robi wrażenie! Jednak dla siostry księżnej Kate oraz jej męża, Jamesa Matthewsa, 250 tys. funtów wydaje się być kwotą „symboliczną’’. Majątek 41-latka szacowany jest na 2 mld funtów!

Ceremonia miała miejsce w kościele świętego Marka w miejscowości Englefield, nieopodal rodzinnej rezydencji Middletonów. Tam również odbyło się wesele, na które zaproszono 350 gości — wśród zaproszonych osób nie mogło zabraknąć księcia Williama oraz księżnej Kate z dziećmi.

250 tysięcy funtów również blado wypada przy 20 mln funtów, które miał kosztować ślub Kate i Williama, za  który zgodnie z tradycją zapłaciła rodzina królewska oraz budżet państwa. 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.