Pippa Middleton, ślub
Fot. Getty Images
śluby gwiazd

Wiemy, ile kosztował ślub Pippy Middleton!

Czy udało się przebić królewski ślub księżnej Kate?

DD 22 maja 2017 15:00
Pippa Middleton, ślub
Fot. Getty Images

Ślub księżnej Kate i księcia Williama był jednym z największych widowisk w historii! Przy trasie przejazdu młodej pary zgromadziło się około 500 tys. obserwatorów, a transmisję ceremonii obejrzały dwa miliardy widzów na całym świecie! Nic dziwnego, że ślub syna księcia Karola i księżnej Diany nazywany jest „ślubem stulecia’’.

Ślub Kate vs ślub Pippy Middleton

W sobotę, 20 maja, odbył się długo oczekiwany ślub siostry księżnej Cambridge, Pippy. Wiele osób porównywało tę uroczystość do tej sprzed pięciu lat, kiedy książę William i Kate Middleton złożyli przysięgę. Wszyscy są zgodni w jednym — ślub następcy tronu był bardziej spektakularny, co z całą pewnością przełożyło się na koszta.

Zdaniem osób, które na co dzień zajmują się życiem rodziny królewskiej, ślub Pippy Middleton kosztował bagatela 250 tys. funtów (!), czyli około 1,2 mln złotych. Ta kwota robi wrażenie! Jednak dla siostry księżnej Kate oraz jej męża, Jamesa Matthewsa, 250 tys. funtów wydaje się być kwotą „symboliczną’’. Majątek 41-latka szacowany jest na 2 mld funtów!

Ceremonia miała miejsce w kościele świętego Marka w miejscowości Englefield, nieopodal rodzinnej rezydencji Middletonów. Tam również odbyło się wesele, na które zaproszono 350 gości — wśród zaproszonych osób nie mogło zabraknąć księcia Williama oraz księżnej Kate z dziećmi.

250 tysięcy funtów również blado wypada przy 20 mln funtów, które miał kosztować ślub Kate i Williama, za  który zgodnie z tradycją zapłaciła rodzina królewska oraz budżet państwa. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.