Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny, MaRina,
Fot. fot: ZUZA KRAJEWSKA, BARTEK WIECZOREK
O TYM SIĘ MÓWI

Ile obecnie zarabiają piłkarze reprezentacji Polski? Te kwoty robią wrażenie...

Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny na szczycie rankingu

Karol Sowa 30 listopada 2022 15:59
Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny, MaRina,
Fot. fot: ZUZA KRAJEWSKA, BARTEK WIECZOREK

Mistrzostwa Świata w Katarze 2022 to idealny moment, aby podyskutować na temat wszystkich piłkarzy na całym świecie. Jak wiadomo, za dobrą grę oraz wytrwałość na boisku sportowcy otrzymują ogromne pieniądze. Jak to wygląda w przypadku reprezentantów Polski?  Jak wyglądają ich zarobki i jaki obecnie mają majątek? Wiemy, że Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak są na czele rankingu. 

Ile zarobili piłkarze za eliminacje na Mundial 2022?

W listopadzie 2022 roku portal sport.pl poinformował, ile zarabiają reprezentanci Polski. Za awans na mundial przeznaczono im aż 11,5 mln złotych. Przypomnijmy, że za minione już Euro 2020 sportowcom przekazano do podziału 12 mln złotych. 

Wyliczenia powstały na podstawie oficjalnych i mniej oficjalnych informacji. Są to tylko szacunkowe wyliczenia. O pensji piłkarzy napisał serwis Sportowe Fakty. Później sprawą zainteresował się też portal sport.pl. Prawie 12 milionów złotych podzielono wówczas na 45 osób. Dlaczego? Ponieważ właśnie tylu graczy brało udział w eliminacjach do Mundialu w Katarze. Najwięcej zarobili zawodnicy, którzy grali w pierwszym składzie, niżej na liście znalazły się osoby, które rzadziej pojawiały się na boisku, a na samym końcu brano pod uwagę piłkarzy, którzy siedzieli na ławce rezerwowych.  

Co więcej, uwzględniono tylko mecze, które wpływały na awans do mundialu. Najprawdopodobniej rozgrywka z Węgrami nie była brana pod uwagę, ponieważ nie miała ona wpływu na awans reprezentacji Polski na Mundial 2022.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Bogumiła Siedlecka-Goślicka po raz kolejny doznała wykluczenia. Okoliczności były niefortunne…

Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Viva! 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Zarobki Roberta Lewandowskiego 

Robert Lewandowski jest pierwszy na liście, jeśli chodzi o zarobki w drużynie biało-czerwonych. Za mecze eliminacyjne otrzymał od Polskiego Związku Piłki Nożnej aż 700 tysięcy złotych. Co więcej, w październiku „Forbes” opublikował listę dziesięciu najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie. Robert Lewandowski znalazł się wówczas na piątym miejscu. Jego majątek oszacowano na 35 milionów dolarów. Z podanych informacji wynika, że Polak z gry na boisku zarabia 27 milionów dolarów, natomiast poza nim napastnik otrzymuje aż 8 milionów dolarów. Sportowiec posiada też posiadłości w Niemczech, Hiszpanii i Polsce. 

Zarobki Wojciecha Szczęsnego 

Wojciech Szczęsny również otrzymał najwyższą stawkę za grę w eliminacjach na Mistrzostwa Świata. Podobnie do Roberta Lewandowskiego, otrzymał wówczas 700 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że za Euro 2020 zarobił mniej, ponieważ musiał dzielić się pozycją na bramce z Łukaszem Fabiańskim.  

Obecnie wartość rynkowa Wojciecha Szczęsnego to 15 milionów euro. Przypomnijmy, że w 2019 roku bramkarz był wart aż 40 milionów euro. A jak obecnie wyglądają jego zarobki? Kontrakt z klubem Juventus zapewnia mu roczny dochód w wysokości 12 milionów euro brutto. Do ręki natomiast dostaje 6,5 miliona euro. Oznacza to, że sportowiec jest w czołówce najlepiej zarabiających piłkarzy klubu turyńskiego.  

Zawodnik obecnie mieszka w Turynie oraz pod Warszawą. Ma posiadłość w Marbelli na południu Półwyspu Iberyjskiego, Hiszpanii, pod Warszawą czy w Zakopanem. To właśnie tam z żoną postanowił wybudować dom w góralskim stylu.  

Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Zarobki Grzegorza Krychowiaka

Popularny piłkarz obecnie gra w klubie Al-Shabab, gdzie zarabia 3,5 miliona euro. Jego majątek szacowany jest na 60 milionów złotych.  

Przypomnijmy, że w rosyjskim klubie FK Krasnodar zarabiał 3 miliony euro rocznie. Podobnie było w Lokomotiw Moskwa. Co więcej, sportowiec postanowił zainwestować 5 milionów złotych w polski startup „SYSTEM 3E”, który zajmuje się budowaniem domów. Dodatkowo jest właścicielem marki o nazwie Balamonte. Siedziby firmy znajdują się w Warszawie i Poznaniu.

W 2020 roku stworzył również markę „BioGol”, produkujący ekologiczną żywność. W 2021 roku poinformowano również, że marka kosmetyczna „Lajuu” rozpoczęła współpracę z gwiazdą futbolu. Co więcej, piłkarz ma też własną linię kosmetyczną „TheMen by Grzegorz Krychowiak” oraz platformę „Podioom”. 

Celia Jaunat, Grzegorz Krychowiak, Viva! czerwiec 2018
Fot. MARCIN KEMPSKI/I LIKE PHOTO

Zarobki Arkadiusza Milika 

Napastnik zarabia 3,5 mln euro rocznie. Obecnie gra na wypożyczeniu w klubie Juventus F.C. Jego majątek szacowany jest na około 70 milionów złotych. Jak niedawno informował francuski dziennik „L’Equipe” sportowiec zarabia 450 tysięcy euro miesięcznie. Jest również właścicielem restauracji „Food&Ball” w Katowicach.  

Zarobki Kamila Glika 

Piłkarz zarabia 3,5 mln rocznie. Swoją karierę sportową rozwija nie tylko w reprezentacji, ale również we włoskim klubie Benevento. Kamil Glik poza boiskiem zarabia też na kontraktach reklamowych czy współpracach. Jego majątek szacowany jest na około 50 milionów złotych.  

Zarobki Piotra Zielińskiego  

28-latek teraz zarabia 6,4 mln euro rocznie w klubie Napoli. Jego majątek jest szacowany na około 45 milionów złotych. Co ciekawe, stworzył dwa domy dziecka. 

Jana Bednarka

Piłkarz obecnie zarabia ponad 1 mln funtów rocznie w klubie Aston Villa. Posiada też majątek szacowany na około 20 milionów złotych.  

Bartosz Bereszyński, Krzysztof Piątek, Kamil Grosicki i Matty Cash — zarobki

Majątek Bartosza Bereszyńskiego szacowany jest na 5 milionów złotych, natomiast Matty Cash posiada 6 milionów funtów. Krzysztof Piątek dorobił się około 20 milionów złotych, a Kamil Grosicki 35 milionów złotych. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Starszy syn Macieja Kurzajewskiego i Pauliny Smaszcz zmienił nazwisko

Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek
Fot. Instagram

Kamil Grosicki

Kamil Grosicki, Dominika Grosicka
Fot. INSTAGRAM.COM/kamilgrosicki10

Piotr Zieliński

Piotr Zieliński podczas meczu polskiej kadry
Fot. Eastnews

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.