Jolanta Kwaśniewska, VIVA! 25/2012
Fot. Robert Wolański
O TYM SIĘ MÓWI

Dziennik podał, jak wysoka jest emerytura Jolanty Kwaśniewskiej. To zasługa jej samej

Pierwsza dama myślała o zabezpieczeniu finansowym zawczasu

Rafał Kowalski 10 marca 2021 15:55
Jolanta Kwaśniewska, VIVA! 25/2012
Fot. Robert Wolański

Ulubiona, według zeszłorocznego sondażu IBRiS, pierwsza dama Polaków nigdy nie ukrywała, że rozważne, ale i perspektywiczne gospodarowanie gotówką jest dla niej bardzo ważne. I choć Jolanta Kwaśniewska nie mogła za prezydentury męża pracować, to sama odkładała sobie składki ZUS. Dzięki temu dziś może cieszyć się emeryturą. Ile wynosi?

Emerytura Jolanty Kwaśniewskiej

Pani Jolanta Kwaśniewska jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Zaraz po zakończonej edukacji wyjechała do Warszawy, gdzie pracowała między innymi jako dyrektor do spraw handlowych w firmie PAAT produkującej biżuterię a także prowadziła własną działalność gospodarczą - agencję nieruchomości Royal Wilanów.

Jolanta Kwaśniewska, sesja świąteczna VIVA!
Fot. Robert Wolański

Sukces męża gdańszczanki, czyli dwukrotne wygranie przez Aleksandra Kwaśniewskiego wyborów prezydenckich sprawił, że Jolanta Kwaśniewska oddała się jako pierwsza dama działalności charytatywnej. Żeby zapewnić sobie spokojną przyszłość, sama płaciła składki w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Do odpowiedzialnego zarządzania pieniędzmi zachęcała też innych. „Odkładajmy, chociaż niewielką część swoich dochodów, żeby mieć nawet skromny kapitał na przyszłość. Racjonalnie nimi gospodarujmy. Jeśli mamy środki, nauczmy się też inwestować. Nikt, tak jak my sami, nie zadba o nasze emerytury”, mówiła pani Jolanta Kwaśniewska w Fakcie.

Jak podał wczoraj Super Express w wirtualnej odsłonie swojego dziennika, pierwsza dama uzyskała swój cel. „Dzięki planowaniu i samodzielnemu zadbaniu o własną przyszłość Jolanta Kwaśniewska może pochwalić się emeryturą o wysokości 2500 złotych”, czytamy na SE.pl.

Jolanta Kwaśniewska, Aleksander Kwaśniewski, VIVA! grudzień 2001
Fot. Jacek Poremba

Emerytury polskich gwiazd

Według informacji, które dziennikarze zbierali w ostatnich latach, większość osób znanych nie ma wysokich emerytur. Alicja Majewska otrzymuje co miesiąc niewiele ponad 1000 złotych, Jerzy Połomski 1500, Krzysztof Cugowski 570, Beata Tyszkiewicz 1080, Ryszard Rynkowski 1160, Maryla Rodowicz 1600, a Rudi Schubert 1200 złotych.

Nieco więcej udało się uzbierać Teresie Lipowskiej. Gwiazda M jak miłość zdradziła, że od ZUS-u dostaje co 30 dni 2200 złotych. „Uważam, że to jest taka średnia emerytura, bo bywają gorsze. To jest tylko i wyłącznie z gaży, czyli z części w teatrze, a nie od żadnych dodatków, filmów czy koncertów. Kiedy poszłam na emeryturę, a namówili mnie, żebym poszła wcześniej, bo będę sobie dorabiała ewentualnie przedstawieniami, a się na to zgodziłam, mając 55 lat, to wtedy ten portfelik był bardzo cieniutki. Nam przepadło, bo żeśmy swego czasu bardzo dużo wpłacali na tzw. dodatek do emerytury i w pewnym momencie to wszystko gdzieś znikło i okazało się, że nic nie mamy”, mówiła aktorka, która jest po 60. latach pracy, Plejadzie. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…