Książę Andrzej, syn królowej Elżbiety II, Elżbieta II
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Syn królowej zamieszany w aferę pedofilską: „Obmacywał mnie, lizał mi stopy”

Wstrząsające zeznania siedemnastoletniej ofiary

Gabriela Czernecka 14 sierpnia 2019 07:27
Książę Andrzej, syn królowej Elżbiety II, Elżbieta II
Fot. Getty Images

Książę Andrzej zostanie oskarżony o pedofilię? 36-letnia dziś Wirginia Roberts opowiedziała o tym, jak w wieku 17 lat została zmuszona do seksu z synem królowej: „Byliśmy w klubie nocnym, kręcił miednicą pokazywał swoje okropne taneczne ruchy. Wiedział, ile mam lat”, mówi. Czy te zeznania pogrążą syna królowej Elżbiety II?

Książę Andrzej pedofilem? Sprawa Jeffreya Epsteina

Syn Elżbiety II i Filipa mógł dopuścić się przed laty gwałtu, za który teraz może czekać go odpowiedzialność karna. W 2015 roku do dziennikarzy zgłosiła się Amerykanka, która twierdziła, że była wykorzystywana seksualnie przez znanych biznesmenów, polityków i ludzi z tak zwanych wyższych sfer, wśród których znalazł się właśnie książę Andrzej. Virginia Roberts Giuffre miała wyznać, że była zmuszana do seksu z księciem między 1999 a 2001 rokiem. 36-latka związana miała być związana z rodziną amerykańskiego biznesmena Jeffreya Epsteina, który sam wykorzystywał seksualnie nastolatkę oraz zmuszał ją do świadczenia usług swoim przyjaciołom. Jednym z nich miał być właśnie syn królowej.

Virginia zeznała właśnie, że wśród osób, którym służyła jako seksualna niewolnica był książę Andrzej. Ujawniono właśnie zapisy jej zeznań: „Byliśmy w klubie nocnym, kręcił miednicą pokazywał swoje okropne taneczne ruchy. Wiedział, ile mam lat. Obmacywał mi, całował mnie w szyję szeptał mi do ucha. Poszliśmy do domu jego znajomej i kąpaliśmy się razem. Zachwycał się moim młodym ciałem, lizał mi stopy, a potem w sypialni spędziłam najdłuższe 10 minut mojego życia”. Virginia Roberts Giuffre miała spotkać się z nim trzy razy: w Londynie, Miami i Nowym Jorku. Jego przyjaciele mieli kazać jej chodzić z arystokratą do łóżka i robić dokładnie to, czego chciał. Ta nie mogła mu odmawiać. Pałac Buckingham odmówił wówczas wydania komunikatu w tej sprawie, podkreślając, że rzecznicy królowej nigdy nie komentują przebiegu rozpraw sądowych.

Wygląda na to, że rodzina Windsorów znalazła się w samym środku seks-skandalu. Jak na razie pałac odcina się od wszelkich oskarżeń, a członkowie royal family bronią księcia Andrzeja krótkim komunikatem: „Książę Andrzej nie miał jakiejkolwiek formy kontaktu seksualnego lub relacji z Roberts”. Tłumaczeniom dworu nie pomaga jednak informacja, że w dokumentacji znaleziono wspólne zdjęcie księcia z pokrzywdzoną, którą ten trzyma w objęciach.

Książę Andrzej jakiś czas temu został oskarżony w aktach sądowych o molestowanie seksualne młodej kobiety w rezydencji na Manhattanie, należącej do Jeffreya Epsteina. Jak podaje The Guardian, oskarżenia wobec księcia wypłynęły z odtajnionych dokumentów w sprawie o zniesławienie z udziałem Ghislaine Maxwell - to brytyjska spadkobierczyni oskarżonej o pozyskanie nieletnich dziewcząt dla m.in. Jeffreya Epsteina. Jak podaje Daily Mail, w dokumentach sądowych stwierdzono, że książę Andrzej obcował z 17-letnią Virginią Roberts. Najnowsze ustalenia mówią, jakoby syn królowej działał jako wspólnik Epsteina. 

Informacje na ten temat właśnie ujrzały światło dzienne, ponieważ przebywający w areszcie Epstein, który był oskarżony o nakłanianie do prostytucji i wykorzystywanie nieletnich dziewcząt, został w sobotę 10 sierpnia znaleziony martwy w swojej celi. Groziło mu 45 lat więzienia za pedofilię.  

książę Andrzej
Fot. Getty Images

Brytyjska sukcesja tronu, książę Andrzej
Fot. East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.