Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

Michał Piróg, VIVA! czerwiec 2019, VIVA! 13/2019
Fot. Bart Pogoda/Warsaw Creatives
O TYM SIĘ MÓWI

Michał Piróg wystąpił zupełnie nago w kalendarzu LGBT na 2020 rok!

To nie jedyny gwiazdor, który pozował do męskiego aktu...

Redakcja VIVA! 8 grudnia 2019 17:03
Michał Piróg, VIVA! czerwiec 2019, VIVA! 13/2019
Fot. Bart Pogoda/Warsaw Creatives

Temat osób znanych i nieznanych, które pozują przed aparatami fotografów nago, od lat budzi kontrowersje, ale dziennikarze magazynu Replika postanowili pójść o krok dalej i stworzyć kalendarz z męskimi aktami, którego bohaterami są znani geje. Każdy z panów zapozował zupełnie nago, by – jak tłumaczą pomysłodawcy inicjatywy – pokazać, jak różnorodni i często dalecy od stereotypów są homoseksualiści i biseksualiści.

Michał Piróg i inne gwiazdy LGBT w kalendarzu Repliki

Dziennikarze dwumiesięcznika Replika kierowanego do społeczności LGBT wyjaśnili na swoim Facebooku, skąd pomysł na tak odważny kalendarz. „Piękne ciała? Tak. Bez cenzury? Tak. Ale w kalendarzu „Nie wstydź się” nie chodzi tylko o to. Naszych bohaterów łączy nie tylko to, że są mężczyznami, którzy zakochują się w innych mężczyznach, ale także to, że się tego nie wstydzą i mówią o tym głośno, walcząc o równość dla nas wszystkich. Spójrzcie tym nagim mężczyznom prosto w oczy – nie zobaczycie w nich strachu”, czytamy w sieci.

Michał Piróg, który jest jednym z bohaterów akcji wyjaśnił, dlaczego wziął w nim udział. Przy okazji pokazał jedną z fotografii, która powstała na planie – choć widać na niej pośladki tancerza, nie jest to zdjęcie, które trafiło do oficjalnego kalendarza na 2020 rok. „To jedno ze zdjęć które powstało do kalendarza „nie wstydź się” dla @magazynreplika . Nagie sesje i temat cielesności zawsze nas krępują są tematami tabu. Ja podczas programu @topmodelpolskatvn zawsze się zastanawiałem czy faktycznie to taki problem rozebrać się przed innymi. Powiem tak jest jakiś w tym stres ale ja się pytam czemu? W czasach kiedy kreowany jest model idealnego wzorca sami wpadamy w kompleksy z kolejnych powodów. Czas się chyba wyzwolić”, napisał Michał Piróg na Instagramie.

A jak powstało samo zdjęcie? „Z prośbą o udział w kalendarzu zwróciliśmy się do Michała już w czerwcu. Napisaliśmy do niego dłuuugą wiadomość, odpowiedź nadeszła błyskawicznie i była krótka: „Pytanie tylko kiedy?” [...] Michał pojawił się na sesji uśmiechnięty, zrelaksowany i gotowy do pracy. Miał dla nas 2 godziny, sesja trwała jakieś 50 minut. Na widok różowego tutu (spódniczka baletowa – przyp. red.) czekającego na niego, Michał tylko uśmiechnął się jeszcze bardziej. Gdy rozebrał się i założył tę spódniczkę, jakoś tak naturalnie… przemienił się w baletnicę – nie tyle pozował, co raczej, śmiejąc się, kręcił piruety – a tutu ""strategicznie"wywinęło się do góry (pilnowaliśmy, by się wywinęło! :-)) […] Efekt wyszedł rewelacyjny – ale musicie zobaczyć sami w kalendarzu”, zachęcają dziennikarze Repliki na swoim Facebooku.

Poza tancerzem, w kalendarzu zapolowali do męskich aktów między innymi: aktor Jacek Poniedziałek, model Radek Pestka ze swoim chłopakiem, aktywista Arek Kluk czy Mister Gay Poland Łukasz Sabat. Kalendarze otrzymają jedynie Ci, którzy za 99zł zamówią dwuletnią prenumeratę magazynu. Co uważacie o pomyśle zrealizowania takiego kalendarza? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Magazyn LGBTQI Replika (@magazynreplika)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Michal Pirog (@michalpirog)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.