Jego odpowiedź robi w sieci furorę!

Gabriela Czernecka 27 czerwca 2019 13:47

Książę William już jakiś czas temu wykazał swoje poparcie dla społeczności LGBT. W czerwcu 2016 roku pojawił się na okładce magazynu dla gejów Attitude, w którym wydał mocne oświadczenie okazujące wsparcie dla wobec poparcia działań osób innej orientacji seksualnej. Jego najnowsze słowa, dotyczące osób LGBT już stały się hitem sieci! Książę odpowiedział na pytanie, co by zrobił, gdyby jego dzieci okazały się homoseksualne. Co powiedział?  

1/7
Książę William, księżna Kate
Copyright @Getty Images
1/7

Kilka dni temu książę pojawił się na otwarciu centrum wspierającego młode osoby LGBT, Albert Kennedy Trust. Właśnie podczas uroczystości zadano mu pytanie na temat jego dzieci i ich orientacji. 

2/7
Książę William z księciem Louisem, książę Louis
Copyright @Instagram @kensingtonroyal
2/7

Co książę William zrobiłby, gdyby jego dzieci okazały się homoseksualne? Co ciekawe, pytanie wcale nie zaskoczyło księcia i nie miał problemu z tym, by na nie odpowiedzieć.

3/7
Książę William, książę George, brytyjska rodzina królewska
Copyright @East News
3/7

„Nie pierwszy raz słyszę to pytanie, ostatnio zadało mi je kilkoro rodziców. Dopóki samemu nie zostanie się rodzicem, tak naprawdę się o tym nie myśli”, zaczął swą wypowiedź.

4/7
książę William, księżna Kate, książę George, księżniczka Charlotte, książę Louis
Copyright @East News
4/7

„Teraz jako ojciec mogę jednak powiedzieć, że nie miałbym z tym absolutnie żadnego problemu i z całego serca wspierałbym moje dzieci”, wyznał William. 

5/7
książę George, księżniczka Charlotte
Copyright @Instagram @theroyalfamily
5/7

Po chwili dodał jednak, że z pewnością nie byłoby im łatwo ze względu na presję związaną z tym, jaką on pełni funkcję: „Bałbym się reakcji innych ludzi i tego, że spoczywałaby na nich ogromna presja”, zaznaczył.

6/7
księżniczka Charlotte, książę George
Copyright @East News
6/7

„Osoby LGBT muszą się zmagać z wieloma przeszkodami, w ich stronę kierowane są nienawistne słowa, w wielu regionach świata homoseksualiści są prześladowani”, dodał książę William.

7/7
Królowa Elżbieta II, książę Karol, książę William, książę George
Copyright @Instagram @theroyalfamily
7/7

Jego podejście spotkało się z ogromną aprobatą. To kolejny członek rodziny, który otwarcie wspiera społeczność LGBT. Wczesniej poparcie wyrazili także Harry i Meghan, a w poprzednich latach to środowisko bardzo aktywnie wspierała Diana. A Wy, co myślicie o słowach Williama?

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.