Czy Wentworth Miller powróci na szczyt?

Konrad Szczęsny 11 września 2021 16:03

Jego życie pełne było wzlotów i upadków i jest gotowym materiałem na poruszający film. Rola Michaela Scofielda w serialu „Skazany na śmierć” przyniosła mu międzynarodowy rozgłos, pieniądze i miliony fanów. Jednak sukces został w przypadku Wentwortha Millera okupiony ogromnymi problemami psychicznymi. Nie dość, że przez lata ukrywał swoją prawdziwą orientację seksualną, to jeszcze zmagał się z depresją, która w 2010 roku doprowadziła do znacznych wahań jego wagi. Jak życie 49-latka wygląda obecnie?

Wentworth Miller jest gejem: ukrywanie orientacji, walka z depresją, coming out

Zdjęcia aktora, który tył w oczach, obiegły kilka lat temu cały świat. On zaś tłumaczył, że jest to wynik zmagań z samym sobą i ogromnego wysiłku, jaki wkłada w normalne funkcjonowanie na co dzień. Jak dziś radzi sobie brytyjski aktor, który przez lata był obiektem westchnień setek tysięcy kobiet i powodem zazdrości u licznego grona mężczyzn?

O tym, że ma homoseksualną orientację, Wentworth Miller wiedział od czasów młodości. Jednak ukrywał ten fakt latami, szczególnie wtedy, gdy zyskał niewyobrażalną sławę dzięki sukcesowi serialu „Skazany na śmierć” w 2005 roku. Dlaczego? Zapewne ze strachu i presji ze strony otoczenia. Nie od dziś wiadomo, że Hollywood - wbrew pozorom – jest dosyć specyficznym miejscem. Z jednej strony liberalny świat artystów, z drugiej wielkie oczekiwania ze strony fanów i wytwórni filmowych. Trudno być w tym wszystkim sobą...

Udawanie w przypadku Wentwortha Millera wiązało się z ogromną frustracją, która doprowadziła go na skraj załamania nerwowego i dużych wahań wagi. A każdy zbędny kilogram wytykały mu media, dzięki coraz to bardziej śmiałym zdjęciom wykonanym przez paparazzich. W końcu miarka się przebrała: w sierpniu 2013 roku wyjawił światu, że jest gejem i wyznał w wywiadzie, że źródło problemów tkwiło w jego głowie. Do tego koszmarnego okresu swojego życia powrócił w 2016 roku, gdy opublikował na Facebooku wymowny status, dotyczący depresji i myśli samobójczych.

Czytaj także: Richard Chamberlain, ksiądz z Ptaków ciernistych krzewów, przez 70 lat skrywał wielką tajemnicę

Wentworth Miller o depresji i zmaganiach z wagą

„W 2010 r. oddaliłem się od aktorstwa z wielu powodów, ale głównie dlatego, że miałem myśli samobójcze. Od tamtej pory mówiłem o tym, ale wówczas wiedziało o tej sprawie niewielu. Cierpiałem. Wstydziłem się. W mojej głowie były głosy, które ściągały mnie w stronę destrukcji. Nie po raz pierwszy zresztą”, podkreślił poruszony aktor.

I dodał, że dolegliwości psychiczne towarzyszą mu od najmłodszych lat. „Zmagam się z depresją od dzieciństwa. To walka, która kosztowała mnie czas, wiele możliwości, związków i tysiące nieprzespanych nocy”, wyjaśnił fanom.

Stwierdził również z niesmakiem, że nie do końca rozumie zamieszanie związane z jego wagą, które miało miejsce w mediach 11 lat temu.

„W 2010 r., w najgorszym momencie swojego dorosłego życia, wszędzie szukałem ulgi/pocieszenia/oderwania. I znalazłem jedzenie. Mogło to być wszystko. Alkohol. Narkotyki. Seks. Ale jedzenie stało się tym czymś, czego szukałem. I przytyłem. Wielka mi rzecz!”, stwierdził zniesmaczony Wentworth Miller.

Dodał jednak, że obecnie wszystko jest w porządku i może na nowo cieszyć się życiem.

„Dziś, patrząc na te zdjęcia, przypomina mi się piekło, przez które musiałem przejść. Ale najważniejsze, że wygrałem. Jestem tu i teraz, pokonałem swoje demony – te zewnętrzne i wewnętrzne. Teraz uczę się obojętności na takie żarty i pielęgnuję w sobie zdolność wybaczania”, napisał poruszony aktor.

Z kolei w lipcu tego roku ujawnił na Instagramie, że ma autyzm. Diagnoza, którą postawili lekarze, nie była dla niego zaskoczeniem. Wcześniej sam zaobserwował u siebie charakterystyczne objawy. Czas pandemii była dla niego zbawienny, ponieważ mógł zadbać o swoje zdrowie. „Mija rok od czasu, gdy nieformalnie zdiagnozowano u mnie autyzm. Poprzedziła to samodiagnoza. Potem formalna diagnoza. To był długi i czasochłonny proces. Muszę popracować nad zgłębieniem znajomości tematu, ponowne przeanalizować pięć dekad mojego życia. Nie chcę ryzykować, że nagle stanę się niedoinformowanym głosem [...], nie chcę wyrządzić nikomu krzywdy”, podkreślił.

Czytaj także: Emmanuel Macron ukrywa, że jest gejem? Plotka o jego orientacji seksualnej wstrząsnęła Francją

Wentworth Miller - kariera po „Prison Break”. Jak wygląda obecnie?

Wentworth Miller jeszcze do 2019 roku regularnie grywał w serialach. Fani mogli oglądać go m.in. w produkcji „DC’s Legends of Tomorrow”, w której odgrywał rolę Leonarda Snarta oraz w „Madam Secretary”. Ostatni film, w jakim wziął udział, to „Law & Order: Special Victims Unit”. Z kolei w 2013 roku zadebiutowało jako scenarzysta. Stało się to dzięki thrillerowi „Stoker”. 

W naszej galerii możecsz zobaczyć metamorfozę 49-letniego dziś Wentwortha Millera. Jak zmienił się od czasu, gdy nie był jeszcze sławny aż do teraz, gdy jego włosy pokrywa siwizna? Ostatnie oficjalne dostępne zdjęcia gwiazdora pochodzą z 2017 roku.

Oglądałaś piąty sezon „Prison Break”, który powrócił na ekrany wiosną 2017 roku po ośmiu latach przerwy?  Obecnie o życiu aktora wiadomo niewiele. Nadal jak ognia unika bywania na salonach i stroni od błysku fleszy. Czy jest z kimś związany? Tego nie wiadomo... Jedynym źródłem informacji może być konto Wentwortha Millera na Instagramie (obserwuje je ponad 2 miliony osób). Nie dodaje on tam jednak zdjęć ze swoją podobizną.   

1/9
Wentworth Miller, metamorfoza Wentwortha Millera, tak zmienił się bohater Prison Break
Copyright @East News/Getty Images
1/9

Tak Wentworth Miller zmienił się w ciągu zaledwie roku lub dwóch lat (2007/2008 i 2009).

2/9
Wentworth Miller, metamorfoza Wentwortha Millera, tak zmienił się bohater Prison Break
Copyright @East News
2/9

Tak Wentworth Miller wyglądał w 2003 roku, gdy zagrał u boku Nicole Kidman i Anthony’ego Hopkinsa w filmie „Piętno”. 

3/9
Wentworth Miller, metamorfoza Wentwortha Millera, tak zmienił się bohater Prison Break
Copyright @East News
3/9

Wentworth Miller w 2005 roku, gdy odniósł niebywały sukces za sprawą serialu „Skazany na śmierć”. Po ośmiu latach przerwy wznowiono jego emisję wiosną 2017 roku. 

4/9
Wentworth Miller, metamorfoza Wentwortha Millera, tak zmienił się bohater Prison Break
Copyright @Getty Images
4/9

Wentworth Miller w 2007 lub 2008, gdy był u szczytu popularności i stał się obiektem westchnień milionów kobiet na całym świecie. 

5/9
Wentworth Miller, metamorfoza Wentwortha Millera, tak zmienił się bohater Prison Break
Copyright @East News
5/9

Wentworth Miller w 2009 roku, gdy zaczął tyć i mieć poważne problemy z psychiką, w tym nawrót depresji. 

6/9
Wentworth Miller, metamorfoza Wentwortha Millera, tak zmienił się bohater Prison Break
Copyright @East News
6/9

Wentworth Miller w kwietniu 2010 roku, gdy cały świat okrutnie wyśmiewał się z jego wagi.

7/9
Wentworth Miller, metamorfoza Wentwortha Millera, tak zmienił się bohater Prison Break
Copyright @East News
7/9

Wentworth Miller w lipcu 2009 roku, gdy na jakiś czas wycofał się z show-biznesu z powodu powracających myśli samobójczych.

8/9
Wentworth Miller, metamorfoza Wentwortha Millera, tak zmienił się bohater Prison Break
Copyright @East News
8/9

Wentworth Miller w marcu 2017 roku: dzisiaj ma 48 lat i jego włosy zdobi seksowna siwizna. Jak twierdzi, uporał się z problemami i stara się wybaczać to, co złe.

9/9
Wentworth Miller, PRISON BREAK: SEQUEL, 28.03.2017
Copyright @20th Century Fox Licensing/Merchandising / Everett Collection/EA
9/9

Wentworth Miller na planie piątego sezonu „Skazanego na śmierć”,  28.03.2017.

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.