Wentworth Miller ma autyzm
Fot. Vincent Sandoval/WireImage
Z ŻYCIA GWIAZD

Wentworth Miller cierpi na poważne zaburzenie. Aktor Skazanego na śmierć nie był zdziwiony diagnozą

„Poprzedziła to samodiagnoza”, przyznał w osobistym wpisie

Ksenia Krasko 30 lipca 2021 15:56
Wentworth Miller ma autyzm
Fot. Vincent Sandoval/WireImage

Żyjemy w czasach, kiedy sławne osoby są bardziej otwarte niż kiedykolwiek. Nie chodzi jednak o dziesiątki zdjęć na portalach społecznościowych, ale o problemy, z jakimi się borykają – opowiadają o swoim zdrowiu psychicznym, o tym, że zmagają się z depresją, o swoich chorobach... Do tego grona dołączył Wentworth Miller, znany z serialu „Skazany na śmierć”. 50-letni aktor ujawnił, że lekarze zdiagnozowali u niego autyzm i podzielił się przemyśleniami na ten temat.

Wentworth Miller ujawnił, że ma autyzm

Wentworth Miller w osobistym poście na Instagramie przyznał, że diagnoza lekarzy nie była zaskoczeniem, bo już wcześniej zaobserwował u siebie objawy, typowe dla autyzmu. Nie zwrócił się jednak do specjalistów, aż do zeszłego roku. „Mija rok od czasu, gdy nieformalnie zdiagnozowano u mnie autyzm. Poprzedziła to samodiagnoza. Potem formalna diagnoza. To był długi i czasochłonny proces”, napisał na swoim profilu.

Zobacz też: Depresja, myśli samobójcze, ukrywanie orientacji. Smutne życie bohatera „Skazanego na śmierć”. Czy Wentworth Miller powróci na szczyt?

Aktor przyznał, że pandemia była dla niego wybawieniem, ponieważ mógł zadbać o swoje zdrowie. Dodał, że nie wie o autyzmie tyle, ile by chciał, ale zamierza to zmienić. „Muszę popracować nad zgłębieniem znajomości tematu, ponowne przeanalizować pięć dekad mojego życia. Nie chcę ryzykować, że nagle stanę się niedoinformowanym głosem [...], nie chcę wyrządzić nikomu krzywdy”, podkreślił Miller.

Wentworth Miller. Aktor „Skazanego na śmierć” ma autyzm
Fot. Mark Mainz/Getty Images

Gwiazdy chore na autyzm - Miller, Hopkins, Gates

Fani wspierają Wentwortha Millera w komentarzach i dziękują mu za szczerość, a także zaznaczają, że jego wyznanie może zmienić świat na lepsze, bo o autyzmie u osób dorosłych wciąż mówi się za mało.

Aktor nie jest pierwsza znaną osobą z autyzmem – Anthony Hopkins w 2017 roku potwierdził, że ma zespół Aspergera (zaburzenie ze spektrum autyzmu), a aktorka Daryl Hannah (gwiazda filmu „Kill Bill”) zna swoją diagnozę od dziecka. Miliarder Bill Gates – według ekspertów – ma wszelkie objawy autyzmu wysokofunkcjonującego (HFA). 

Wentworth Miller opowiedział fanom o diagnozie. Wpis na Instagramie
Fot. FOX Image Collection via Getty Images

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?