Alicja Bachleda-Curuś, Magdalena Boczarska, VIVA!
Fot. Marlena Bielinska, Marcin Kempski
O TYM JEST GŁOŚNO

Magdalena Boczarska w ostatniej chwili zastąpiła Alicję Bachledę-Curuś w głównej roli!

Serial „Pod powierzchnią” w TVN od 21 października

Weronika Kostyra 21 października 2018 21:01
Alicja Bachleda-Curuś, Magdalena Boczarska, VIVA!
Fot. Marlena Bielinska, Marcin Kempski

Już 21 października zobaczymy pierwszy odcinek nowego serialu stacji TVN Pod powierzchnią. Produkcja budzi duże zainteresowanie ze względu na intrygujący zwiastun i świetną obsadę, w której zobaczymy między innymi Magdalenę Boczarską. Początkowo główną rolę miała jednak zagrać Alicja Bachleda-Curuś. Dlaczego w ostatniej chwili zmieniono obsadę?

Alicja Bachleda-Curuś nie zagrała w serialu „Pod powierzchnią”

Po sukcesie serialu Pułapka wprowadziła do ramówki nowy, ośmioodcinkowy serial. O czym jest serial Pod powierzchnią? „Jak dobrze znasz tych, których kochasz?” to pytanie, którym zapowiadają go twórcy. Marta (Magdalena Boczarska) i Bartek (Bartłomiej Topa) Gajewscy są małżeństwem nauczycieli, które okrutnie doświadczył los. Dwa lata wcześniej ich dwuletni syn Maks zaginął, ale jego ciało nigdy nie zostało odnalezione.

Małżonkowie pogrążają się w żałobie i coraz bardziej się od siebie oddalają. Marta popada w depresję. Bartek z kolei poznaje Olę (Maria Kowalska), córkę Maćka Kostrzewy (Łukasz Simlat), także nauczyciela. Dziewczyna po latach pobytu za granicą wróciła właśnie do Polski. Losy czwórki bohaterów niespodziewanie splatają się ze sobą, ale okazuje się, że wszyscy wiele przed sobą ukrywają.

Kiedy rozpoczynano produkcję, główną rolę miała w nim zagrać Alicja Bachleda-Curuś. Aktorka w ostatniej chwili zrezygnowała jednak z udziału w Pod powierzchnią z powodów osobistych. Skąd ta zmiana? Alicja Bachleda-Curuś opublikowała specjalne oświadczenie, w którym wytłumaczyła swoją decyzję.

„Niestety z przyczyn osobistych i rodzinnych nie będę mogła wziąć udziału w tej produkcji. Raz jeszcze dziękuję za zaufanie w powierzeniu mi tej roli. Serce boli, ale sami wiecie, że życie pisze czasami różne scenariusze. Ekipa i twórcy tego projektu (wspaniała obsada i reżyser, Borys Lankosz, z którym od momentu naszego pierwszego spotkania filmowego marze o współpracy) wkładają w niego wiele uczucia i pasji, co sprawia, że powstanie coś naprawdę wyjątkowego. Mam nadzieję, że kiedyś znów połączy nas równie ciekawy projekt. Trzymam mocno kciuki za cala ekipę i z niecierpliwością czekam na emisję pierwszego odcinka”, napisała wtedy na Facebooku.

Na jej miejscu obsadzono Magdalenę Boczarską i to ją zobaczymy w serialu. Aktorka jest jedną z najlepszych polskich aktorek. Za rolę w filmie Sztuka kochania. Historia Wisławy Wisłockiej dostała najbardziej prestiżowe wyróżnienie środowiska, czyli Nagrodę Polskiej Akademii Filmowej.

Serial Pod powierzchnią będzie się składał z ośmiu odcinków, emitowanych w niedziele o godzinie 21.30 w stacji TVN. Pierwszy odcinek już 21 października 2018 roku.

Którą z aktorek wolicie? 

Serial Pod powierzchnią
Fot. X-news
Serial Pod powierzchnią
Fot. X-news

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.