Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Viva! 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
HISTORIA MIŁOŚCI

Rozstali się, by po latach do siebie wrócić. Niezwykła historia związku Jurka Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak

Dziś 70. urodziny założyciela WOŚP-u

Gabriela Czernecka 6 października 2023 11:12
Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Viva! 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Poznali się jeszcze w liceum i choć gorące uczucie od razu między nimi zaistniało, potrzebowali czasu, by upewnić się, że są sobie przeznaczeni. Dziś mówią, że nie mogą bez siebie żyć. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jurek Owsiak tworzą jedną z najbardziej zgranych i oddanych sobie popularnych par. Mimo silnego uczucia, które ich łączy, stronią od medialnego zgiełku. Rzadko pokazują się razem publicznie, cenią sobie prywatność i spokój domowego ogniska. On zwraca się do niej „Dzidzia”, ona trzyma w ryzach nie tylko ich fundację, ale i cały dom. Jak się poznali?  Oto niezwykła historia miłości Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak i Jurka Owsiaka!

Jak Jurek Owsiak poznał swoją żonę Lidię? Po liceum na chwilę się rozstali

Chronią prywatność i unikają medialnego szumu, ale kiedy pojawiają się publicznie, szybko gromadzą wokół siebie grono oddanych wielbicieli. W końcu to oni stworzyli WOŚP, czyli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Od niemal trzydziestu lat zmieniają świat, pomagając tym najbardziej potrzebującym. Z kolei od ponad czterdziestu lat tworzą zgrany duet, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Jak się poznali?

Jurek Owsiak poznał przyszłą żonę jeszcze w liceum: „Dzidzię poznałem jeszcze w liceum. Pomyślałem, że trzeba się ustatkować, znaleźć swoje miejsce w życiu, pomyśleć o nim na serio. I ogólnie mamy się dobrze, to znaczy przechodzimy burze i wypływamy na przejrzyste wody oceanu”, mówił w wywiadzie dla VIVY!. To właśnie Dzidzia, jak pieszczotliwie nazywa ukochaną Jurek Owsiak, jest siłą napędową dla niego i fundacji.

Jerzy Owsiak z żoną Lidią
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Początki ich miłości wcale nie były takie kolorowe. Ona po maturze dostała się na studia, on poszedł do wojska. Rozłąka nie pomogła w nawiązaniu bliższych relacji, więc Jurek Owsiak podjął decyzję o rozstaniu. Nie był jednak w stanie powiedzieć o tym ukochanej wprost. „Zerwał ze mną w liście. Dzisiaj nie chce o tym mówić i pamiętać. We mnie to zostało. Leży gdzieś na dnie serca. Nie myślałam, że wróci. Pojawili się jacyś inni chłopcy. Ale niespodziewanie dla mnie zapukał do moich drzwi. Momentalnie wszystko wróciło”, wspominała Lidia Niedźwiedzka-Owsiak w rozmowie z magazynem „Wysokie Obcasy”.

Czytaj też: Mimo rodzinnej tragedii zbudowali siebie na nowo. Dzisiaj łączy ich silna więź. Oto historia Kuby i Dawida Błaszczykowskich

Gdy ponownie spróbowali być razem, również nie było kolorowo. Oboje bowiem mają silne charaktery i potrzebowali czasu, by się wzajemnie zrozumieć: „Ścieraliśmy się bardzo. Dopóki nie pojawiło się dziecko, jakoś w tym funkcjonowałam. Ale kiedy urodziła się Ola, powiedziałam Jurkowi, że musimy się dogadać. Albo każde z nas z czegoś zrezygnuje, albo się pozabijamy. Nie od początku miałam takiego Jurka, jakim jest dzisiaj. Zaczynaliśmy zupełnie inaczej”, wyznała żona Jurka Owsiaka, wspominając czasy młodości.

Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Historia miłości Jurka Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak

Wraz z upływem czasu parze udało się znaleźć złoty środek w ich relacji. Ale nawet najbliżsi wątpili, że im się uda: „Nie umiał się skupić, chciał robić tysiąc rzeczy naraz. Moi rodzice byli przerażeni. Dopytywali, jak mamy zamiar żyć, z czego utrzymamy rodzinę. Mnie to nie zrażało. Było między nami uczucie. Moja decyzja była świadoma, wiedziałam, że chcę być z nim. Mówiłam więc rodzicom: »Nie martwcie się, poukładamy to«”, opowiadała Lidia Niedźwiedzka-Owsiak w rozmowie z „Wysokimi Obcasami”. I jak widać, miała rację.

W ich związku króluje dziś zgoda, miłość, partnerstwo i namiętność. Świetnie radzą sobie w roli rodziców dwóch córek – Aleksandry i Ewy – ale współpracują także na stopie zawodowej.

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak zasiada w zarządzie fundacji i pełni funkcję dyrektora medycznego. I chociaż to Jurek Owsiak jest twarzą WOŚP, to on sam nigdy nie ukrywał, że gdyby nie ukochana żona, to Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie działałaby tak sprawnie. „Nie zgadzam się z tym, że po tylu latach ludzie już nie są dla siebie atrakcyjni, a sprawy intymne przestają się liczyć. Jest wręcz przeciwnie. Ci, którzy nas obserwują, mówią, że ciągle się przytulamy, dotykamy. I bez przerwy rozmawiamy”, wyznał w rozmowie z magazynem VIVA!.

Zobacz takżeJustyna Steczkowska opiekowała się mamą do końca. „Robiłam te wszystkie rzeczy, które robią pielęgniarze”

Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Warszawa 1993 rok

Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Warszawa 1993 rok
Fot. PAP/Afa Pixx/Zenon Żyburtowicz

Żona jest jego ogromnym wsparciem, nieustannie służy mu ramieniem i pomocą. Nic dziwnego, że zawsze mówi o niej w samych superlatywach. „Dzidzia przejmuje się wieloma ludźmi i ich sprawami, co u nich w pracy, jak dzieci, co w szkole. I to też jest temat naszych rozmów. Ostatnio napisał do mnie znajomy: Mijałem cię na Krakowskim, szliśmy z żoną, chcieliśmy się z wami przywitać, ale tak byliście zagadani, że nie mogliśmy wam przeszkadzać”, wyznał przed laty. W wywiadach zawsze mówi o żonie z wielką czułością.

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak rzadko rozmawia z mediami, ale kiedy to się zdarza, również nie kryje, jak wiele miłości i szacunku ma do swojego małżonka. „Jurek zawsze jest na pierwszym miejscu. Jest artystą, lubi się pokazywać. Ja bardziej stoję twardo na ziemi. Ktoś musi to spinać, czasami złapać go za ramię i powiedzieć: zatrzymaj się, przegadajmy to”, mówiła w programie „Kobiecy Punkt Widzenia” na TVN24.

Zgodziła się ze stwierdzeniem Małgorzaty Mielcarek, że „Jurek to serce, a ona to głowa”. „Nie chciałabym, żeby to źle zabrzmiało, ale wiele osób mówi, że nie byłoby Jurka beze mnie”, przyznała w tym wywiadzie.

Jaka jest recepta Owsiaków na tak zgrany związek? Jak się okazuje, bardzo prosta. Jak twierdzi sam Jurek Owsiak – wystarczy chcieć. Uważa, że budowanie udanej relacji nie wymaga wielkich czynów, bo drobne, codzienne gesty są ważniejsze. „Mówię o takich zwykłych codziennych kontaktach, żeby nie chlipać przy jedzeniu, kupować kwiaty i nie puścić bąka. Nie łazić po mieszkaniu w podartych gaciach i w ogóle w majtkach, żeby bycie ze sobą było ciągle odświętne”, żartował w wywiadzie. „Żeby było jasne, tylko z nią mogę być kilkadziesiąt lat i czuć, że cały czas nadajemy na tych samych falach. Nie mógłbym nadużyć jej zaufania, ciągle się boję, żeby czegoś nie schrzanić”, dodał, mówiąc o ukochanej żonie.

Pozostaje nam tylko życzyć małżeństwu dużo miłości i wytrwałości, by wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy grali do końca świata i jeden dzień dłużej! Z kolei panu Jurkowi przy okazji okrągłych 70. urodziny wysyłamy myśli pełne ciepła! 

ZOBACZ TEŻ: Córka Michała Wiśniewskiego dokonała coming outu, może liczyć na wsparcie taty... A co z resztą rodziny?

Jerzy Owsiak, Viva! grudzień 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Jurek Owsiak, VIVA! grudzień 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
-20% na biżuterię i zegarki
-20% na biżuterię i zegarki
Rabat 20% na biżuterię i zegar... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
+
-20% na biżuterię i zegarki
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na biżuterię i zegarki marki Elixa dostępne w salonach i na apart.pl. Oferta nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
Do -40% na ulubione produkty!
Do -40% na ulubione produkty!
Rabat do 40% na wszystkie prod... więcej»
Zobacz
+
Do -40% na ulubione produkty!
Online

Rabat do 40% na wszystkie produkty ze specjalnej zakładki www.pakamera.pl/szalenstwozakupow. Odkryj niepowtarzalne produkty polskich marek w wyjątkowych cenach i ciesz się zakupami. Rabat łączy się z innymi promocjami i kodami. Szczegóły na stronie.  


Najniższa cena bransoletki ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 129 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu – 103 zł.  

Pozostałe produkty widoczne na zdjęciu nie są objęte rabatami

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Zobacz
-20% na zakupy powyżej 100 zł
-20% na zakupy powyżej 100 zł
Rabat -20% na zakupy powyżej 1... więcej»
Kod rabatowy:SZ2024
Zobacz
+
-20% na zakupy powyżej 100 zł
Online
Stacjonarnie

Rabat -20% na zakupy powyżej 100 zł. Promocje nie łączą się. Oferta i szczegóły promocji dostępne w drogeriach stacjonarnych i na zikodermo.pl.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZ2024
Zobacz
-25% na wybrany asortyment MAC
-25% na wybrany asortyment MAC
Rabat na produkty marki MAC -2... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO
Zobacz
+
-25% na wybrany asortyment MAC
Online
Stacjonarnie

Rabat na produkty marki MAC -25% przy zakupach za min. 249 zł. W promocji nie biorą udziału produkty już przecenione, Connect In Colour Eye Shadow Palette, Glitter, Blot Powder/Pressed, Mineralize Skinfinish Natural, Brushes, Accessories, Pro Products, nowości, kolekcje limitowane, MINI MAC oraz produkty z linii MAC VIVA GLAM. Oferty nie łączą się. Oferta dostępna w sklepach stacjonarnych i na maccosmetics.pl. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO
Zobacz
-20% na biżuterię
-20% na biżuterię
Rabat 20% na biżuterię Artelio... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
+
-20% na biżuterię
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na biżuterię Artelioni dostępne w salonach i na apart.pl. Oferta nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
-30% przy zakupach za min. 229zł*
-30% przy zakupach za min. 229zł*
30% rabatu na cały asortyment... więcej»
Kod rabatowy:szalenstwo30
Zobacz
+
-30% przy zakupach za min. 229zł*
Online
Stacjonarnie

30% rabatu na cały asortyment przy zakupach za min. 229zł. Rabat nakłada się w koszyku po wpisaniu kodu oferty i spełnieniu warunków oferty. Nie łączy się z innymi ofertami. Nie dotyczy produktów przecenionych, pomadek Almost Lipstick in Black Honey, miniproduktów, zestawów oraz nowości. Oferta dostępna w salonach firmowych i na clinique.com.pl. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:szalenstwo30
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Maciej Musiał zadzwonił do Dagmary Kaźmierskiej z przeprosinami. Wcześniej zamieścił w sieci niestosowny komentarz

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.