Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Viva! 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O NICH SIĘ MÓWI

Jurek Owsiak i Lidia Niedźwiecka-Owsiak od lat tworzą zgrany duet. Oto historia ich miłości!

Jak się poznali i dlaczego przed laty zdecydowali się na rozstanie?

Gabriela Czernecka 29 stycznia 2021 06:47
Jerzy Owsiak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, Viva! 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Są razem na dobre i na złe. Jurek Owsiak i Lidia Niedźwiecka-Owsiak tworzą jedną z najbadziej zgranych i oddanych sobie par polskiego show-biznesu. Sami mówią wprost, że są od siebie uzaleznieni. On zwraca się do niej „Dzidzia”, ona trzyma w ryzach nie tylko ich fundację, ale cały dom. Jak poznali się Jurek Owsiak i Lidia Niedźwiecka-Owsiak? W czym tkwi sekret ich związku? Oto niezwykła historia ich miłości! 

Jak Jurek Owsiak poznał swoją żonę?

Chronią swoją prywatność i unikają medialnego szumu. Gdy pojawiają się publicznie szybko gromadzą wokół siebie grono oddanych fanów. W końcu to oni stworzyli WOŚP, czyli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Od 29 lat zmieniają świat, pomagając tym najbardziej potrzebującym. Z kolei od ponad czterdziestu lat tworzą zgrany duet zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Jak się poznali? Jurek Owsiak poznał swoją przyszłą żonę jeszcze w liceum: „Dzidzię poznałem jeszcze w liceum. Pomyślałem, że trzeba się ustatkować, znaleźć swoje miejsce w życiu, pomyśleć o nim na serio. I ogólnie mamy się dobrze, to znaczy przechodzimy burze i wypływamy na przejrzyste wody oceanu”, mówił w wywiadzie dla VIVY! Jurek Owsiak. To właśnie Dzidzia, jak pieszczotliwie nazywa ukochaną żonę Jurek Owsiak, jest siłą napędową dla niego i fundacji. 

Jerzy Owsiak z żoną Lidią
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Ale początki ich miłości wcale nie były takie kolorowe. Ona po maturze dostała się na studia, on poszedł do wojska. Rozłąka nie pomogła w nawiązaniu bliższych relacji, więc Jurek Owsiak podjął decyzję o rozstaniu. Nie był jednak w stanie powiedzieć o tym ukochanej wprost: „Zerwał ze mną w liście. Dzisiaj nie chce o tym mówić i pamiętać. We mnie to zostało. Leży gdzieś na dnie serca. Nie myślałam, że wróci. Pojawili się jacyś inni chłopcy. Ale niespodziewanie dla mnie zapukał do moich drzwi. Momentalnie wszystko wróciło”, mówiła Lidia Niedźwiecka-Owsiak w rozmowie z Wysokimi Obcasami.

Gdy ponownie spróbowali być razem, również nie było kolorowo. Oboje bowiem mają silne charaktery i potrzebowali czasu, by się wzajemnie zrozumieć: „Ścieraliśmy się bardzo. Dopóki nie pojawiło się dziecko, jakoś w tym funkcjonowałam. Ale kiedy urodziła się Ola, powiedziałam Jurkowi, że musimy się dogadać. Albo każde z nas z czegoś zrezygnuje, albo się pozabijamy. Nie od początku miałam takiego Jurka, jakim jest dzisiaj. Zaczynaliśmy zupełnie inaczej”, wyznała żona Jurka Owsiaka wspominając czasy młodości. 

Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Historia miłości Jurka Owsiaka i Lidii Niedźwieckiej-Owsiak

Wraz z upływem czasu parze udało się znaleźć złoty środek w ich relacji. Ale nawet najbliżsi wątpliwi, że im się uda: „Nie umiał się skupić, chciał robić tysiąc rzeczy naraz. Moi rodzice byli przerażeni. Dopytywali, jak mamy zamiar żyć, z czego utrzymamy rodzinę. Mnie to nie zrażało. Było między nami uczucie. Moja decyzja była świadoma, wiedziałam, że chcę być z nim. Mówiłam więc rodzicom: »Nie martwcie się, poukładamy to«”, opowiadała Lidia NIedźwiecka- Owsiak w rozmowie z Wysokimi Obcasami. I jak widać, miała rację. W ich związku króluje dziś zgoda, miłość, partnerstwo i namiętność. Świetnie radzą sobie w roli rodziców dwóch córek - Aleksandry i Ewy, ale współpracują także na stopie zawodowej.

Lidia Niedźwiecka-Owsiak zasiada w zarządzie fundacji i pełni funkcję dyrektora medycznego. Choć to Jurek Owsiak jest twarzą WOŚP, to nigdy nie ukrywał, że gdyby nie jego ukochana żona, to Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie działałaby tak sprawnie. „Nie zgadzam się z tym, że po tylu latach ludzie już nie są dla siebie atrakcyjni, a sprawy intymne przestają się liczyć. Jest wręcz przeciwnie. Ci, którzy nas obserwują, mówią, że ciągle się przytulamy, dotykamy. I bez przerwy rozmawiamy”, wyznał Jurek Owsiak w rozmowie z magazynem VIVA!. 

Żona jest jego ogromnym wsparciem, nieustannie służy mu ramieniem i pomocą. Nic dziwnego, że zawsze mówi o niej w samych superlatywach: „Dzidzia przejmuje się wieloma ludźmi i ich sprawami, co u nich w pracy, jak dzieci, co w szkole. I to też jest temat naszych rozmów. Ostatnio napisał do mnie znajomy: Mijałem cię na Krakowskim, szliśmy z żoną, chcieliśmy się z wami przywitać, ale tak byliście zagadani, że nie mogliśmy wam przeszkadzać”, wyznał w wywiadzie przed laty. Ona nie lubi udzielać wywiadów, a on gdy już ma okazję, zawsze wypowiada się o żonie z wielką czułością.

Jaka jest więc recepta Owsiaków na udany i zgrany związek? Jak się okazuje, bardzo prosta. Dla Jurka Owsiaka wystarczy chcieć, by mieć udaną relację z drugą osobą, najważniejsze bowiem są nie wielkie czyny, ale drobne, codzienne gesty:  „Mówię o takich zwykłych codziennych kontaktach, żeby nie chlipać przy jedzeniu, kupować kwiaty i nie puścić bąka. Nie łazić po mieszkaniu w podartych gaciach i w ogóle w majtkach, żeby bycie ze sobą było ciągle odświętne”, żartuje, po czym dodaje: „Żeby było jasne, tylko z nią mogę być kilkadziesiąt lat i czuć, że cały czas nadajemy na tych samych falach. Nie mógłbym nadużyć jej zaufania, ciągle się boję, żeby czegoś nie schrzanić”. 

Pozostaje nam tylko życzyć małżeństwu dużo miłości i wytrwałości, by wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy grali do końca świata i jeden dzień dłużej!  

Jerzy Owsiak, Viva! grudzień 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Jurek Owsiak, VIVA! grudzień 2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.