VIVA! VIDEO

Łukasz Berezak jako wolontariusz WOŚP wspierał potrzebujących, teraz sam potrzebuje pomocy

Zbierał pieniądze dla innych będąc nieuleczalnie chorym

Aleksandra Andrzejak 21 kwietnia 2021 13:12

Łukasz Berezak jest jednym z najpopularniejszych wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez lata wspierał potrzebujących, mimo że sam zmaga się m.in. z chorobą Leśniowskiego-Crohna, nadciśnieniem i osteoporozą. Teraz sam potrzebuje pomocy w postaci wsparcia w sfinansowaniu jego leczenia.

Łukasz Berezak: wolontariusz WOŚP

Łukasz Berezak w wieku 10 lat powiedział wyjątkowe zdanie: „Dla mnie już nie ma ratunku, więc chciałbym pomagać tym, dla których jest jeszcze nadzieja”. Tak to się zaczęło! Przez 8 lat Łukasz dzielnie chodził z puszką zbierając pieniądze dla potrzebujących. „Mój cel to pomaganie innym. A dzień , gdy gram z WOŚP, jest najważniejszym dniem mojego życia. I choćbym miał się czołgać, będę kwestował do końca świata i jeden dzień dłużej” - powiedział w wywiadzie. 

Zobacz także: Łukasz Berezak: „Wierzę, że opanuję tę chorobę. Najważniejsze to nie tracić ducha”

Łukasz Berezak, Viva! lipiec 2017
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Tak Łukasz pozował dla Vivy! w 2017 roku

Podczas ostatniego finału WOŚP ze względu na swój pogarszający się stan zdrowia kwestował zdalnie. Już kilka tygodni wcześniej ruszyła zbiórka do wirtualnej skarbonki. „W tym roku możecie mi nawrzucać, ale... online”, powiedział Łukasz. Mama Łukasza wyjaśniła, dlaczego podjęli taką decyzję. „Łukasz wciąż walczy ze złamaniem, jest w słabej kondycji. Ale najbardziej boimy się pandemii. Zwłaszcza, że ludzie bywają nieodpowiedzialni. Chodzą bez maseczek. Łukasz już trzy razy właściwie nam umiera, nie zaryzykujemy”, powiedziała Izabel Berezak w rozmowie z Onetem. Łukasz do swojej wirtualnej skarbonki zebrał 225 tysięcy 225 złotych.

Zobacz także: Łukasz Berezak: „Wiem, że przegrałem. Poddałem się. Całymi dniami leżę w łóżku”

Łukasz podczas 29. finału WOŚP, 2021 

Łukasz Berezak: zbiórka na leczenie

Izabela Berezak, mama Łukasza poinformowała, że stan jej syna uległ pogorszeniu. „Stan zdrowia Łukasza od kilku miesięcy pogorszył się znacznie. Generalnie jest leżący”. Łukasz od dzieciństwa zmaga się z nieuleczalnymi chorobami, między innymi Leśniowskiego-Crohna, zespołem Cushinga, nadciśnieniem i osteoporozą. Bardzo często ma ataki bólu. Czasem tak silne, że mdleje.

Łukasz przez lata wspierał potrzebujących, teraz sam potrzebuje pomocy w postaci wsparcia w sfinansowaniu jego leczenia. Zabiegi, leki i rehabilitacja niosą za sobą bardzo wysokie koszty. Chłopcu potrzebny jest też nowy wózek. 

Rodzice Łukasza na portalu zrzutka.pl zorganizowali zbiórkę pieniędzy. Potrzebne jest 150 tysięcy złotych. Zbiórkę znajdziecie tutaj → TUTAJ

Trzymamy kciuki za Łukasza i życzymy mu dużo zdrowia! 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?