Krzysztof Krawczyk junior wydał oświadczenie ws koncertu TVP
Fot. Reporter Poland / Artur Szczepanski/REPORTER / EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Syn Krzysztofa Krawczyka wydał oświadczenie. Tak komentuje nieobecność na koncercie TVP

Krzysztof Krawczyk junior przyznaje, że chciał zaśpiewać piosenkę ojca

Ksenia Krasko 5 czerwca 2021 08:05
Krzysztof Krawczyk junior wydał oświadczenie ws koncertu TVP
Fot. Reporter Poland / Artur Szczepanski/REPORTER / EAST NEWS

Na koncert poświęcony pamięci Krzysztofa Krawczyka z niecierpliwością czekali wszyscy wielbiciele jego talentu, tym bardziej, że w wydarzeniu zorganizowanym przez Telewizję Polską wzięło udział wiele gwiazd, w tym Natalia Kukulska czy Edyta Górniak. Występy artystów podziwiała Ewa Krawczyk, wdowa po artyście, oraz jego manager i przyjaciel Andrzej Kosmala. Na widowni zabrakło jednak syna wokalisty, Krzysztofa juniora. W odpowiedzi na komentarze widzów i doniesienia mediów na ten temat, stacja oficjalnie oświadczyła, że 47-latek otrzymał zaproszenie na koncert, ale z niego nie skorzystał i nie pojawił się w Opolu w minioną niedzielę. Krzysztof Igor Krawczyk zareagował na te słowa.

Krzysztof Krawczyk junior nie pojawił się na koncercie w Opolu

Wkrótce po transmisji koncertu „Jak przeżyć wszystko jeszcze raz – The Best of Krzysztof Krawczyk” jego syn skomentował fakt, że zabrakło go na wydarzeniu. „Ja nie byłem zaproszony na ten koncert – jedyne dziecko mojego taty. [...] Wydaje mi się, że to normalne, że zaprasza się na taki koncert syna. Jestem załamany. Bardzo mi smutno z tego powodu”, wyznał Krzysztof Krawczyk junior w rozmowie z WP.

Na oburzenie widzów i internautów, którzy śledzą, co dzieje się z bliskimi zmarłego wokalisty, zareagowała Telewizja Polska. „TVP próbowała bezpośrednio skontaktować się z Krzysztofem Igorem Krawczykiem w sprawie zaproszenia”, przekazano w oświadczeniu i dodano, że Telewizja Polska „zaoferowała sfinansowanie i zorganizowanie transportu oraz pobytu” mężczyzny, ale „próby te okazały się bezskuteczne”.

Jak podaje Centrum Informacji TVP, sprawą miał zająć się opiekun artystyczny 47-latka, Krzysztof Cwynar. „Nie wiemy, czy zaproszenie przekazał, czy zachował tę informację dla siebie”, podkreślono.

Zobacz też: Syn Krzysztofa Krawczyka nie został zaproszony na koncert? TVP wydała oświadczenie

Syn Krzysztofa Krawczyka odpowiedział na oświadczenie stacji.

Krzysztof Krawczyk junior wydał oświadczenie ws koncertu TVP
Fot. Artur Szczepanski/REPORTER/EAST NEWS

Syn Krzysztofa Krawczyka wydał oświadczenie ws. koncertu TVP

Krzysztof Igor Krawczyk zamieścił na Facebooku post, w którym zauważa, że nie otrzymał zaproszenia na piśmie. „Oświadczam, że nie otrzymałem oficjalnego zaproszenia na piśmie na opolski koncert pamięci mojego ojca, a jedynie informację telefoniczną, którą otrzymał z TVP Krzysztof Cwynar i przekazał mnie, że mam być tylko gościem na widowni”, tłumaczy, odnosząc się do teorii, że to jego opiekun nie dopilnował sprawy.

Krawczyk junior zaprezentował niedawno talent muzyczny, a na ulicach Łodzi śpiewa piosenki zmarłego ojca. Liczył, że organizatorzy dostrzegą, że powinien pojawić się na scenie. „Bardzo mi smutno z tego powodu, że nie uwzględniono mnie jako wykonawcy w koncercie ku czci mojego ojca. Miałem nadzieję wykonać utwór, który mój ojciec dedykował mnie przed laty”, dodał w oświadczeniu na Facebooku.

Zobacz też: Andrzej Kosmala zapewnia, że chciał pomóc synowi Krzysztofa Krawczyka

Tymczasem konflikt bliskich Krzysztofa Krawczyka nabiera tempa. W ostatnim czasie Krzysztof junior ujawnił, że otrzymał od Ewy Krawczyk propozycję, związaną z podziałem majątku po artyście. Z nagranej przez niego rozmowy wynika, że mogłby otrzymać część spadku, gdyby zrezygnował z pomocy prawników. Trudno przewidzieć, czy – i kiedy – zakończy się ten spór. 

Syn Krzysztofa Krawczyka w sądzie, maj 2021 roku

Krzysztof Krawczyk junior wydał oświadczenie ws koncertu TVP
Fot. Reporter Poland/EAST NEWS

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.