Syn Krzysztofa Krawczyka, Krzysztof Krawczyk Junior UWAGA
Fot. screen z programu Uwaga TVN
O TYM SIĘ MÓWI

Krzysztof Krawczyk Junior otrzymał kolejny cios. Opiekun 47-latka ma poważne problemy zdrowotne

W jakim stanie jest Krzysztof Cwynar?

Olga Figaszewska 29 maja 2021 07:41
Syn Krzysztofa Krawczyka, Krzysztof Krawczyk Junior UWAGA
Fot. screen z programu Uwaga TVN

Na Krzysztofa Krawczyka Juniora spadł kolejny silny cios. Po śmierci matki i ojca zawsze mógł liczyć na pomoc opiekuna, Krzysztofa Cwynara. Mężczyzna jest dla niego niczym najbliższy członek rodziny. Jak podaje jeden z serwisów, wokalista ma poważne problemy zdrowotne. Co mu dolega?

Opiekun Krzysztofa Krawczyka Juniora ma problemy ze zdrowiem

Krzysztof Cwynar jest wokalistą i kompozytorem, który od lat poświęca się prowadzeniu Stowarzyszenia Studio Integracji, zrzeszającemu artystów z niepełnosprawnościami.  ,,Podjął się tej działalności, mimo, że była ona nowatorska i wtedy prowadził ją jako osoba prywatna. Ruszył w Polskę, by odnajdować tych, którym chciał pomagać. Były koncerty, przesłuchania, festiwale i pierwsze nagrania. W końcu w Łodzi zarejestrował Stowarzyszenie „Studio Integracji”, gdzie pracuje po wiele godzin dziennie z ludźmi dotkniętymi przez chorobę, wypadek, uzależnienie, zły los… Terapia poprzez sztukę to Jego równoległa ze śpiewaniem wielka pasja", czytamy na stronie Studio Integracji. 

Tam też uczęszcza Krzysztof Krawczyk Junior, który od lat związany jest z muzyką. Mężczyzna cierpi na padaczkę pourazową. Na szczęście może zawsze liczyć na pomoc swojego opiekuna, który był dla niego wsparciem i służył dobrym słowem, gdy zabrakło przy nim najbliższych.

Krzysztof Cwynar walczył o to, by Junior mógł wieść spokojne życie, pomagał prawnie. Od razu zainterweniował, kiedy okazało się, że 47-latek utrzymuje się z niskiej renty i mieszka w dramatycznych warunkach. Dzięki piosenkarzowi Krzysztof Igor Krawczyk zaczął ubiegać się o mieszkanie komunalne.

„Bardzo o to walczyłem, bo Krzyś powinien mieć swój samodzielny kąt. Jest realna szansa, że wkrótce otrzyma mieszkanie komunalne. Jest na liście oczekujących”, mówił Krzysztof Cwynar w rozmowie z Pomponikiem.

Teraz syn Krzysztofa Krawczyka sądzi się o spadek po ojcu, ponieważ nie został uwzględniony w testamencie. „Chcę tylko, żeby prawda wyszła na jaw. Ja się niczego nie boję, bo niczego nie oczekiwałem”, mówił w Fakcie.

Sprawdź: Krzysztof Krawczyk Junior pogodzi się z macochą? Czy to przełom w ich relacji?

Krzysztof Igor Krawczyk, Krzysztof Krawczyk Junior
Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Krzysztof Krawczyk Junior otrzymał kolejny cios

Niedawno Stowarzyszenie Studio Integracji otworzyło zbiórkę pieniędzy, by wspomóc 47-latka. Zebrane środki będą przeznaczane na leki, ubrania i posiłki.

„Pieniądze będą przeznaczone na bieżące potrzeby Krzysztofa Igora. Na ubrania, leki, żywność, bo przecież on nie ma nic. On nie je nawet ciepłych posiłków. Funkcjonuje, ale to wszystko nie wygląda dobrze. Miał małą lodóweczkę w mieszkaniu po dziadkach, ale teraz tam nie mieszka, bo się boi”, mówił w rozmowie z Faktem Zbigniew Rabiński, współzałożyciel stowarzyszenia i manager Krzysztofa Cwynara.

Opiekun Krzysztofa Krawczyka Juniora jest dla niego jak członek rodziny. Po stracie matki i śmierci ojca został mu tylko kompozytor, Krzysztof Cwynar. Teraz okazuje się, że mężczyzna zmaga się z problemami zdrowotnymi. Kompozytor walczy z nowotworem i ma za sobą kilka operacji.

„Lekarze wykryli zmiany w jego płucach. Wkrótce będzie miał operację. Sprawa jest poważna, bo Krzysztof w ciągu ostatnich trzech lat przeszedł już trzy operacje onkologiczne, ale nie traci nadziei i walczy ”, mówił w rozmowie z Pomponikiem.pl znajomy wokalisty.

Życzymy dużo zdrowia! 

Źródło: Pomponik.pl

Zobacz też: Syn Krzysztofa Krawczyka od 10 lat ma stałe finansowe wsparcie. Zadbała o to jego mama

Krzysztof Cwynar
Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?