„Zaiskrzyło” już na pierwszym spotkaniu. Tak rozwinęła się relacja pary

Weronika Kostyra 5 września 2021 17:55

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor tworzą jedną z najpiękniejszych par show-biznesu. Poznali się wiele lat temu na planie serialu „M jak miłość” i od tamtej pory są nierozłączni. Wychowują dwie córki – Janinę i Helenkę, i są bardzo szczęśliwą rodziną. Jak się poznali i jak rozwinął się ich związek? Poznajcie historię ich miłości.

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor - jak się poznali?

Po raz pierwszy spotkali się na planie serialowego hitu, czyli „M jak miłość”. Joanna Koroniewska grała w produkcji jedną z głównych postaci, Małgosię Mostowiak. Maciej Dowbor miał przeprowadzić wywiady z bohaterami popularnej produkcji i zrobić program o kulisach serialu. „Co mnie obchodzi ten serial, to nie jest mój serial, ale zmienił sporo w naszym życiu. Pewnie gdybyśmy się nie poznali na planie, nie mielibyśmy okazji tak rozwinąć tej znajomości”, wspominał Maciej podczas „Domówki u Dowborów”, show, które para wymyśliła w czasie pandemii.

„Pojechałem nagrywać kulisy „M jak miłość”. [...] Powiedzieli, że muszę z tą nagrywać, bo gra jedną z głównych postaci. „Z tą wieśniarą to ja nie chcę”, pomyślałem. Miałaś wsiowe zdjęcie”, żartował dziennikarz.

„Przyjechałem na zdjęcia tak, jak byłem umówiony. Siedziała tam taka naburmuszona blondyna wieśniara, czyli ty. I mówi do mnie: „Spóźniłeś się. Długo musimy tu czekać? Dwie godziny już czekam”, ujawnił kulisy ich pierwszego spotkania. „Jesteś jedynym dziennikarzem, na którego czekałam dwie godziny”, odparła Joanna Koroniewska. „Nie mogliśmy się skupić. Przyznaj, coś zaiskrzyło”, stwierdził Maciej Dowbor.

Zobacz: Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor na zdjęciu z pierwszej randki! Zmienili się?

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor w sesji magazynu VIVA!, 2010 rok

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor - historia miłości

Okazało się, że oboje pochodzą z Torunia. Ale nie było mowy o związku, bo mieli wtedy innych partnerów. „Każde z nas przeżywało wtedy kryzysowe sytuacje. Właściwie powinniśmy się już z tych związków wycofać, ale oboje czuliśmy lęk przed ostatecznymi rozwiązaniami. Może dlatego, że nie mieliśmy zaplecza w dużych rodzinach, które by nas pocieszyły”, tłumaczyła w jednym z wywiadów Joanna Koroniewska.

Zobacz też: Maciej Dowbor: „Mam znaną mamę. W dzieciństwie nie było mi z tego powodu fajnie”

Mieli wtedy po 24 lata i nie mogli o sobie zapomnieć. „Zaimponowałaś mi i spodobałaś mi się fizycznie. Byłaś przebojowa i miałaś cudowny uśmiech z dołeczkami. Ona, jak się uśmiecha, zawsze mnie tym ujmuje. Śmieje się całą sobą. Miałaś taką pozytywną, wiosenną energię”, wyznał Maciej Dowbor w wywiadzie VIVY!. „[...] Nie byłbym sobą, gdybym nie pomyślał o Asi w kontekście erotycznym, chociaż nie miało to żadnego przełożenia na moje zachowanie. Nie lubię określenia „miłość od pierwszego wejrzenia”, ale na pewno był to rodzaj zauroczenia od pierwszego wejrzenia”, dodał.

Ukochana dziennikarza odniosła podobne wrażenie. „Powiedziałam sobie: spotkałam kogoś, kto jest taki sam jak ja. Pewne rzeczy wyczuwa się bardzo szybko. Nie dość, że byliśmy z tego samego miasta, to jeszcze kiedyś mieszkaliśmy obok siebie. Takich wspólnych punktów było dużo więcej”, opowiadała VIVIE! Joanna Koroniewska. Wiedzieli, że nie mogą ignorować swoich uczuć, ale nie chcieli nikogo ranić.

„Kiedy zamknęliśmy już wszystkie poprzednie etapy naszego życia, bardzo szybko zamieszkaliśmy razem”, zdradziła aktorka. Wtedy rozpoczęła się ich wspólna historia. Mimo, że nie zawsze było idealnie, wiedzą, że mogą na siebie liczyć. „Zacząłem zauważać, że związek dwojga ludzi polega na zaspokajaniu potrzeb obu stron. Stałem się mniej egoistyczny”, przyznał Maciej Dowbor.

Zobacz też: Maciej Dowbor szczerze o małżeństwie: „Czasem warto się oddalić”

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor w sesji magazynu VIVA!, 2010 rok

Ślub Joanny Koroniewskiej i Macieja Dowbora

W 2009 roku na świecie pojawiła się Janina. „Życie bez dziecka jest wygodne, nie oszukujmy się. Poza tym w naszym kraju kobieta zazwyczaj na jednej szali musi postawić karierę zawodową, a na drugiej rodzinę. Nie jest jej łatwo wrócić do zawodu, nawet emocjonalnie. Asia poświęciła się Jance całkowicie. Przez pół roku siedziała w domu i wykonywała gigantyczną pracę. Znałem ją jako dziewczynę, a zaczęła być stuprocentową kobietą. Matką. Po urodzeniu dziecka podoba mi się nawet bardziej niż przed”, mówił Maciej.

Plotki o kryzysie w związku „Dowborów” pojawiły się trzy lata później. Oboje pochodzą z rozbitych rodzin, dlatego media przewidywały, że nie przetrwa on długo. Życie aktorki nie było usłane różami: gdy miała dwa lata, porzucił ją ojciec, zaś matka Joanny zmarła, gdy gwiazda miała 22 lata. Maciej również nie ukrywał, że nie zawsze potrafił porozumieć się ze swoją mamą, znaną dziennikarką Katarzyną Dowbor.

Jak wyjaśnił w wywiadzie dla VIVY!, to właśnie brak wzorców z dzieciństwa sprawił, że para bardzo docenia to, co ich łączy. „Panuje przekonanie, że dzieci powielają błędy rodziców. A moim zdaniem robią wszystko, żeby tych błędów uniknąć. [...] Wiedzieliśmy, że jeśli nie stworzymy sami rodziny, będziemy na tę samotność skazani. I dlatego pielęgnujemy to, co zdobyliśmy. [...] Miałem wielką potrzebę bliskości. I trafiłem na dziewczynę, która nie spędzała połowy życia, objeżdżając krewnych, gdyż ich po prostu nie miała. W obojgu nas istniała potrzeba stworzenia rodziny”, tłumaczył.

Zobacz też: Tak wygląda córka Joanny Koroniewskiej. Przypadkowo zrobione zdjęcie podbija internet

Marzenie zakochanych o dużej i szczęśliwej rodzinie spełniło się. W 2014 roku wzięli ślub, a w lutym 2018 roku na świecie pojawiła się ich druga córeczka, Helenka.

Życzymy im wiele szczęścia! 

1/5
Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor, VIVA! 2010
Copyright @Marlena Bielinska/MOVE
1/5

Poznali się na planie serialu „M jak miłość”. Joanna Koroniewska wcielała się w jedną z głównych postaci, a Maciej Dowbor miał przeprowadzić z nią wywiad. Od tamtej pory są nierozłączni.

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor, sesja dla magazynu VIVA!, 2010 rok

2/5
Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor, VIVA! 2010
Copyright @Marlena Bielinska/MOVE
2/5

Zauroczyli się sobą od pierwszego wejrzenia, ale nie byli wolni. „Każde z nas przeżywało wtedy kryzysowe sytuacje. Właściwie powinniśmy się już z tych związków wycofać, ale oboje czuliśmy lęk przed ostatecznymi rozwiązaniami”, tłumaczyła aktorka w wywiadzie.

Zakochani w sesji dla magazynu VIVA!, 2010 rok

3/5
Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor, VIVA! 2010
Copyright @Marlena Bielinska/MOVE
3/5

Maciej Dowbor: „Byłaś przebojowa i miałaś cudowny uśmiech z dołeczkami. Ona, jak się uśmiecha, zawsze mnie tym ujmuje. Śmieje się całą sobą. Miałaś taką pozytywną, wiosenną energię”.

Maciej Dowbor w sesji dla magazynu VIVA!, 2010 rok

4/5
Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor, VIVA! 2010
Copyright @Marlena Bielinska/MOVE
4/5

Joanna Koroniewska: „Powiedziałam sobie: spotkałam kogoś, kto jest taki sam jak ja. Pewne rzeczy wyczuwa się bardzo szybko. Nie dość, że byliśmy z tego samego miasta, to jeszcze kiedyś mieszkaliśmy obok siebie. Takich wspólnych punktów było dużo więcej”.

Aktorka w sesji dla magazynu VIVA!, 2010 rok

5/5
Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor, VIVA! 2010
Copyright @Marlena Bielinska/MOVE
5/5

Marzyli o zgranej, szczęśliwej rodzinie – i ich marzenie się spełniło. Są małżeństwem od niemal siedmiu lat i wychowują dwie córki, Jankę i Helenkę.

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor w sesji dla magazynu VIVA!, 2010 rok

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.