Jerzy Kryszak, Anna Chitro, jak wyglądał ich związek
Fot. Michal Gmitruk / Forum, Studio69 / Studio69 / Forum
historia miłości

Tworzyli duet w życiu prywatnym i zawodowym. Historia miłości Anny Chitro i Jerzego Kryszaka

Ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu

Olga Figaszewska 29 maja 2023 17:11
Jerzy Kryszak, Anna Chitro, jak wyglądał ich związek
Fot. Michal Gmitruk / Forum, Studio69 / Studio69 / Forum

Od lat bawi i porywa tłumy. Nie da się ukryć, że stał się legendą polskiej sceny kabaretowej. Zachwyca publiczność poczuciem humoru i talentem aktorskim. Jerzy Kryszak nie mówi zbyt często o swoim życiu prywatnym.. Artysta kabaretowy długo szukał szczęścia w miłości. Trzykrotnie stawał na ślubnym kobiercu, dwukrotnie się rozwodził. Nie każdy pamięta, że jego pierwszą żoną była popularna aktorka, Anna Chitro. Tworzyli duet w życiu prywatnym i zawodowym. Widzowie mogli ich podziwiać w serialu Alternatywy 4 gdzie wcielali się w małżeństwo Alicji i Zdzisława Kołków. Jak wyglądało ich wspólne życie?

Anna Chitro i Jerzy Kryszak – historia miłości

Poznali się w szkole, na wydziale aktorskim krakowskiej PWST. Mieli marzenia, plany i chcieli spełniać się w zawodzie. Połączyło ich wielkie uczucie. Anna Chitro i Jerzy Kryszak nie zamierzali zwlekać z decyzją o ślubie. Czuli, że są sobie przeznaczeni i patrzą w jednym kierunku. On otrzymał angaż w Teatrze Słowackiego, skąd następnie przeniósł się do warszawskiego Teatru Ateneum. Po kilku latach z tym samym teatrem związała się jego żona.  

Anna Chitro i Jerzy Kryszak tworzyli zgrany duet. Fani doskonale pamiętają ich z hitu Alternatywy 4 w reżyserii Stanisława Barei, gdzie wcielali się w małżeństwo Kołków. Dzięki udziałowi w produkcji zyskała sympatię i popularność. Wcześniej otrzymała angaż w serialu Dom czy filmach Latawiec oraz Książę. Z kolei Jerzy Kryszak miał na swoim koncie udział w serialu Popielec i kilkunastu filmach (m.in.: Ocalić miasto w reżyserii Jana Łomnickiego, Aktorzy prowincjonalni w reż. Agnieszki Holland czy Mężczyzna niepotrzebny! Laco Adamika). Tak po latach aktorka wspominała pracę z Jerzym Kryszakiem na planie Alternatywy 4.

„Ciężko się współpracuje z własnym mężem, bo nie ma dystansu. A w tym czasie byliśmy małżeństwem prywatnie. Było fajnie, bo Jurek jest zabawną osobą. Wiedziałam, że ma ogromny temperament, że go roznosi. Trochę patrzyłam na to z nieśmiałością, ale oczywiście... no, on jest fajny, taki bardzo... intensywny na planie”, mówiła Anna Chitro w rozmowie z TVP.  

Zobacz też: Jerzy Kryszak w poruszających słowach wspomniał zmarłego przyjaciela

Anna Chitro, Jerzy Kryszak, serial Alternatywy 4,  1981-1982

Anna Chitro, Jerzy Kryszak, serial Alternatywy 4,  1981-1982
Fot. INPLUS/EAST NEWS

Anna Chitro i Jerzy Kryszak: razem w życiu prywatnym i w pracy

Zdarzało się, że Jerzy Kryszak zabierał ukochanej całą uwagę, wysuwając się przed nią. Wcielał się w jedną z ważniejszych ról. Anna Chitro przyznała, że czuła żal, gdy przysłaniał ją barkiem. „Byłam bardzo zła na swojego męża. Wiedziałam, że gdzieś tam stoi kamera i tak próbowałam się wysunąć, a on stanął przede mną... byłam piekielnie nieszczęśliwa. Wtedy tego nie wiedziałam, ale on jednak był ważniejszą postacią. Człowiek się dopiero uczył świadomości kamery. Byłam ewidentnie zła, bo stanął przede mną i jeszcze mnie zasłonił barkiem”, dodawała w tym samym wywiadzie dla TVP.

Jak podkreśla, praca w serialu była dla niej cudowną przygodą i szkołą. Cała ekipa stworzyła wspaniałą atmosferę. „Wtedy byłam początkującą aktorką, w związku z tym to była niezwykła przyjemność współpracować z tak znakomitymi aktorami, zdobyłam też spore doświadczenie”, dodawała w Pytaniu na śniadanie.

Na próżno szukać wywiadów, w których opowiadaliby o swoim wspólnym życiu. Ich małżeństwo zakończyło się rozwodem. Po pewnym czasie, aktor ożenił się ponownie z Tatianą Kołodziejską. Jednak i ta relacja nie przetrwała próby czasu.

Jerzy Kryszak, kwiecień 2003
Fot. Mikulski/AKPA

Jerzy Kryszak, kwiecień 2003

Anna Chitro szukała swojego szczęścia poza krajem. Wyjechała do Szwecji, gdzie odnalazła miłość u boku drugiego męża, po którym przyjęła nazwisko Bergman. Pod koniec lat 90. Wróciła do Polski, gdzie otrzymała angaż w serialu Czułość i kłamstwa. Serial nie odniósł spektakularnego sukcesu. Ze względu na to, że nie zgromadził szerokiej widowni, postanowiono, że zostanie zdjęty z anteny.

Aktorka pojawiała się w kolejnych produkcjach, takich jak: Samo życie, Plebania, Klan, Złotopolscy, Pensjonat pod Różą. Co ciekawe, w 2007 roku po raz kolejny spotkała się na planie z byłym mężem. Wtedy wyemitowano kilka odcinków serialu Dylematu 5, który odnosił się do hitu Alternatywy 4 i był jego kontynuacją. „Lata mijają, a dobrze znane nam postaci muszą przenieść się z bloku przy ul. Alternatywy 4 do nowego budynku zlokalizowanego przy ul. Dylematu 5", mogliśmy czytać w opisie produkcji.

Ostatni raz Anna Chitro pojawiła się na ekranie w filmie Jan z Drzewa. Potem usunęła się w cień, unika blasku fleszy i jak podaje serwis „Świat Gwiazd”, oddaje się swojej pasji – malarstwu.

Życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze.  

Czytaj też: Jerzy Kryszak i Agnieszka Kryszak. Jest dla niego trzecią żoną, pełnię szczęścia odnaleźli w Azji

Źródło: Tvp.pl, Interia, Świat Gwiazd

Anna Chitro w domu 20.05.2000
Fot. Studio69 / Studio69 / Forum

Anna Chitro, Konferencja prasowa jesiennej ramówki Telewizji Polskiej Warszawa, 24.08.2005
Fot. Rafal Maciaga / Forum

Anna Chitro, Konferencja prasowa jesiennej ramówki Telewizji Polskiej Warszawa, 24.08.2005

Wideo

Nie umiał wstać z łóżka, odzyskał sprawność po 8 latach. Michał Figurski szczerze o wyjściu z choroby

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.