Alicja Węgorzewska z córką Amelią, nagranie programu Pytanie na śniadanie, 2011 rok, Warszawa
Fot. Maciej Biedrzycki / Forum
Z życia gwiazd

Tak wygląda córka Alicji Węgorzewskiej. Fani nie mają wątpliwości, że to kopia mamy!

Co wiemy o Amelii?

Marta Nawacka 27 maja 2023 15:56
Alicja Węgorzewska z córką Amelią, nagranie programu Pytanie na śniadanie, 2011 rok, Warszawa
Fot. Maciej Biedrzycki / Forum

Alicja Węgorzewska, jako utalentowana śpiewaczka operowa, ma na swoim koncie wiele sukcesów zawodowych. W życiu prywatnym jest również szczęśliwą mamą dorosłej już córki, Amelii. Kiedy jakiś czas temu artystka pokazała w swoich mediach społecznościowych ich wspólne zdjęcie, fani nie mieli wątpliwości – młoda kobieta jest uderzająco podobna do swojej mamy!

Alicja Węgorzewska – kariera i rodzina

Artystka jest dobrze znana głównie jako niezwykle utalentowana śpiewaczka operowa o pięknym głosie. Alicja Węgorzewska od lat sprawuje również funkcję dyrektora artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej. Mogliśmy ją także oglądać w TVP2, gdzie często pojawiała się podczas koncertów organizowanych przez stację, a w latach 2011-2012 zasiadała w fotelu jurora w programie „Bitwa na głosy”.

Przez dwadzieścia lat Alicja Węgorzewska była żoną Petera Whiskerda, z którym doczekała się córki, Amelii. Ostatecznie para się rozwiodła, a rozstanie udawało się artystce utrzymać w tajemnicy przez kilka lat. Zdradziła także, że ich wspólna córka zdążyła się pogodzić z taką decyzją rodziców.

Czytaj też:  Córka Angeliny Jolie i Brada Pitta wielokrotnie zmieniła styl. Powody metamorfozy Shiloh były szeroko komentowane

Alicja Węgorzewska z córką Amelią, świąteczne śniadanie z kard. Kazimierzem Nyczem, 23.04.2011, Warszawa
Fot. VIPHOTO/East News

Alicja Węgorzewska z córką Amelią, świąteczne śniadanie z kard. Kazimierzem Nyczem, 23.04.2011, Warszawa

Alicja Węgorzewska na zdjęciu z córką. Amelia to kopia mamy!

Mówiąc o Amelii Alicja Węgorzewska nie kryje dumy. Córka poszła w jej ślady - skończyła szkołę muzyczną i gra na fortepianie. „Moja córka Amelia to moje oczko w głowie. Kocham ją miłością bezgraniczną. Oczywiście nie jestem w stanie być z córką zbyt często. Gdy tylko jestem w domu, staramy się spędzać ze sobą maksymalnie dużo czasu, śmiejemy się, jemy wspólny obiad, a przede wszystkim bardzo dużo ze sobą rozmawiamy. To bardzo wrażliwa, rozsądna, mądra i inteligentna dziewczynka. Mam wrażenie, że to "stara dusza" w ciele małego dziecka. Uwielbia czytać, właściwie połyka wielgachne, grube książki w zadziwiającym tempie. Ma to szczęście, że czyta je zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Córka chodzi do szkoły muzycznej tak jak ja - na fortepian”, wyznała kiedyś z dumą w Super Expressie.

W marcu 2020 roku Alicja Węgorzewska podzieliła się w swoich mediach społecznościowych zdjęciem z Amelią, która obchodziła wówczas 18. urodziny. „Najbardziej wyjątkowy spektakl Maria de Buenos Aires... Zagrany dla mojej Córki w dniu jej 18- tych urodzin. Niespodzianka, o której nie wiedziała. Och życie, kocham Cię nad życie!”, napisała pod postem. Fani od razu dopatrzyli się niesamowitego podobieństwa między śpiewaczką operową i jej pociechą. W komentarzach nie brakowało komentarzy pełnych zachwytu urodą obu pań. 

W tym roku córka artystki skończyła 21 lat. Alicja Węgorzewska złożyła jej wyjątkowe życzenia. „21 lat. Tyle kończy dziś moja Kochana Córeńka. Niech Aniołowie niosą Cię na skrzydłach przez życie. Bądź szczęśliwa i spełniona. Po prostu... BĄDŹ. Kocham Cię. Mama”, wyznała artystka. 

Zobacz także:  Najmłodsza córka Natalii Kukulskiej ma już 6 lat! Tak dziś wygląda Laura Dąbrówka

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Odmienił swoje życie i kupił dom we Włoszech. Poznaj Sycylię Piotra Wojtasika 

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o tym, co odmieniło jej życie, kobietach, które dają jej moc, i… festiwalu w Cannes. JADWIGA JANKOWSKA-CIEŚLAK: pogodziła się z życiem, tylko ze śmiercią męża nie może się uporać do tej pory. JACEK DUBOIS w fascynującej rozmowie o zawodzie adwokata, zbrodni, karze i pisarskiej pasji. ZBIGNIEW WODECKI: Kraków jego śladami.