Alicja Węgorzewska z córką Amelią, nagranie programu Pytanie na śniadanie, 2011 rok, Warszawa
Fot. Maciej Biedrzycki / Forum
Z życia gwiazd

Tak wygląda córka Alicji Węgorzewskiej. Fani nie mają wątpliwości, że to kopia mamy!

Co wiemy o Amelii?

Marta Nawacka 30 stycznia 2023 16:06
Alicja Węgorzewska z córką Amelią, nagranie programu Pytanie na śniadanie, 2011 rok, Warszawa
Fot. Maciej Biedrzycki / Forum

Alicja Węgorzewska, jako utalentowana śpiewaczka operowa, ma na swoim koncie wiele sukcesów zawodowych. W życiu prywatnym jest również szczęśliwą mamą dorosłej już córki, Amelii. Kiedy jakiś czas temu artystka pokazała w swoich mediach społecznościowych ich wspólne zdjęcie, fani nie mieli wątpliwości – młoda kobieta jest uderzająco podobna do swojej mamy!

Alicja Węgorzewska – kariera i rodzina

Artystka jest dobrze znana głównie jako niezwykle utalentowana śpiewaczka operowa o pięknym głosie. Alicja Węgorzewska od lat sprawuje również funkcję dyrektora artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej. Mogliśmy ją także oglądać w TVP2, gdzie często pojawiała się podczas koncertów organizowanych przez stację, a w latach 2011-2012 zasiadała w fotelu jurora w programie „Bitwa na głosy”.

Przez dwadzieścia lat Alicja Węgorzewska była żoną Petera Whiskerda, z którym doczekała się córki, Amelii. Ostatecznie para się rozwiodła, a rozstanie udawało się artystce utrzymać w tajemnicy przez kilka lat. Zdradziła także, że ich wspólna córka zdążyła się pogodzić z taką decyzją rodziców.

Czytaj też: Katarzyna Grabowska szczerze o relacji z ojcem i pracy w show-biznesie. ''Tata bardzo zwraca uwagę, co ja na tej scenie wyrabiam"

Alicja Węgorzewska z córką Amelią, świąteczne śniadanie z kard. Kazimierzem Nyczem, 23.04.2011, Warszawa
Fot. VIPHOTO/East News

Alicja Węgorzewska z córką Amelią, świąteczne śniadanie z kard. Kazimierzem Nyczem, 23.04.2011, Warszawa

Alicja Węgorzewska na zdjęciu z córką. Amelia to kopia mamy!

Mówiąc o Amelii Alicja Węgorzewska nie kryje dumy. „Moja córka Amelia to moje oczko w głowie. Kocham ją miłością bezgraniczną. Oczywiście nie jestem w stanie być z córką zbyt często. Gdy tylko jestem w domu, staramy się spędzać ze sobą maksymalnie dużo czasu, śmiejemy się, jemy wspólny obiad, a przede wszystkim bardzo dużo ze sobą rozmawiamy. To bardzo wrażliwa, rozsądna, mądra i inteligentna dziewczynka. Mam wrażenie, że to "stara dusza" w ciele małego dziecka. Uwielbia czytać, właściwie połyka wielgachne, grube książki w zadziwiającym tempie. Ma to szczęście, że czyta je zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Córka chodzi do szkoły muzycznej tak jak ja - na fortepian”, wyznała kiedyś z dumą w Super Expressie.

W tym roku córka artystki skończy 21 lat. W marcu 2020 roku Alicja Węgorzewska podzieliła się w swoich mediach społecznościowych zdjęciem z Amelią, która obchodziła wówczas 18. urodziny. „Najbardziej wyjątkowy spektakl Maria de Buenos Aires... Zagrany dla mojej Córki w dniu jej 18- tych urodzin. Niespodzianka, o której nie wiedziała. Och życie, kocham Cię nad życie!”, napisała pod postem. Fani od razu dopatrzyli się niesamowitego podobieństwa między śpiewaczką operową i jej pociechą. W komentarzach nie brakowało komentarzy pełnych zachwytu urodą obu pań.  

Zobacz także: Jakub Wesołowski czule o córeczce. Zdradził, jak aktorstwo pomogło mu w rodzicielstwie

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.