Shiloh Jolie-Pitt, Angelina Jolie, 2019 rok
Fot. TIZIANA FABI/AFP/East News
O tym jest głośno

Córka Angeliny Jolie i Brada Pitta zmieniła styl! Co jest powodem niezwykłej metamorfozy Shiloh?

Do niedawna mówiono, że 15-latka chce być chłopcem...

Marta Nawacka 25 listopada 2021 14:03
Shiloh Jolie-Pitt, Angelina Jolie, 2019 rok
Fot. TIZIANA FABI/AFP/East News

Byli jedną z najsłynniejszych i najpiękniejszych par w Hollywood. Związek Angeliny Jolie i Brada Pitta nie wytrzymał jednak próby czasu i aktorzy rozstali się w 2016 roku. Razem mają sześcioro dzieci: Maddoxa, Paxa, Zaharę, Knoxa, Vivienne i Shiloh. W ostatnim czasie coraz głośniej jest o 15-letniej Shiloh... Jeszcze niedawno mówiono, że nastolatka chce być chłopcem. Teraz przeszła na naszych oczach prawdziwą metamorfozę.

Shiloh Jolie-Pitt – córka Angeliny Jolie i Brada Pitta chciała zmienić płeć

Wśród sześciorga dzieci aktorskiej pary szczególną uwagę mediów przykuwa 15-letnia Shiloh. Do tej pory dziewczynka wzbudzała spore zainteresowanie oraz kontrowersje swoim stylem: córka Angeliny Jolie i Brada Pitta stawiała na chłopięce stylizacje i określano ją mianem chłopczycy. Shiloh Jolie-Pitt ścięła włosy na krótko, a widząc ją na ulicy trudno było rozpoznać w niej dziewczynkę. Media donosiły, że w 2017 roku rozpoczęła terapię hormonalną, która była jej pierwszym krokiem w kierunku zmiany płci. „Shiloh nigdy nie czuła się dziewczynką, dlatego w wieku 12 lat rozpoczęła terapię hormonalną, aby zmienić wygląd i czuć się dobrze w swoim ciele”, mówiła wówczas osoba bliska gwiazdorskiej parze na łamach portalu La Nacion.

W kwietniu 2018 roku Shiloh oficjalnie zmieniła imię. Podobno już w wieku trzech lat poprosiła bliskich, by zwracali się do niej imieniem John. „Lubi ubierać się jak chłopiec. Ona chce być chłopcem. Dlatego musieliśmy zrobić jej krótką fryzurę. Myśli, że jest jednym z braci”, wyznała kiedyś Angelina Jolie w wywiadzie dla Vanity Fair. Rodzice dziewczynki postanowili niczego jej nie narzucać, zostawić pełną swobodę i pozwolić być sobą oraz dokonywać własnych wyborów. I choć przez długi czas Shiloh widywano w chłopięcych strojach, w których doskonale ukrywała wszelkie oznaki kobiecości, to jakiś czas temu zaczęto widywać ją w nieco bardziej dziewczęcych stylizacjach.

Czytaj też: Shiloh zmieniła imię, teraz chce zmienić płeć. Tak wygląda dziecko Angeliny Jolie i Brada Pitta

Angelina Jolie z dziećmi Shiloh, Vivienne, Zaharą i Knoxem, premiera filmu Maleficent: Mistress Of Evil, 30.09.2019
Fot. Gilbert Flores/Broadimage/Broad Image/East News

Angelina Jolie z dziećmi Shiloh, Vivienne, Zaharą i Knoxem, premiera filmu Maleficent: Mistress Of Evil, 30.09.2019

Shiloh Jolie-Pitt, angielska premiera filmu Maleficent: Mistress of Evil, 9.10.2019
Fot. Rex Features/East News

Shiloh Jolie-Pitt, angielska premiera filmu Maleficent: Mistress of Evil, 9.10.2019

Co jest przyczyną metamorfozy Shiloh Jolie-Pitt?

Ostatnio 15-latkę coraz częściej możemy zobaczyć u boku mamy na czerwonych dywanach. Według informatora In Touch, córka Angeliny Jolie i Brada Pitta bardzo to polubiła. „Shiloh cieszy się czasem spędzonym w świetle reflektorów i zainteresowania. To trochę przytłaczające, ale ma świetnego mentora w swojej mamie, która uczy ją, jak brać to wszystko na spokojnie”, dowiadujemy się. Gołym okiem widać, że styl ubierania młodej kobiety się zmienia, a Shiloh powoli odchodzi od wizerunku chłopczycy. Na premierze Paper & Glue pojawiła się w dżinsach i bluzie, jednak na spotkaniu w Londynie miała już na sobie sukienkę Dior! Jak donosi In Touch, to właśnie Angelina Jolie podpowiada córce w kwestii doboru garderoby.

A jaki jest stosunek Brada Pitta do przebywania dzieci w świetle reflektorów? „Brad nie chce, żeby Shiloh tak szybko dorastała, ale jest dumny z tego, że widzi ją na czerwonych dywanach. To był dla Shiloh wzrost pewności. Jest bardzo szczęśliwy, widząc, jak wychodzi ona ze swojej skorupy. Oczywiście martwi się wpływem Hollywood na swoje dzieci, ale ufa instynktowi Angie”, tłumaczył informator In Touch. Według tego samego źródła wygląd Shiloh może być ściśle związany z premierą filmu, podczas której ona sama miała być w centrum zainteresowania. „Angelina miała zapisane w kontrakcie promowanie filmu w obecności dzieci. Zwrócono jej uwagę, że to Shiloh będzie w centrum zainteresowania, dlatego warto, by zwróciła na siebie uwagę przemianą”, dowiadujemy się z tego samego źródła.

Czy zmiana w wyglądzie córki Angeliny Jolie i Brada Pitta to rzeczywiście inicjatywa dziewczynki i eksperymentowanie w celu odnalezienia siebie, czy tylko zabieg marketingowy? W 2020 roku magazyn OK! informował, że wpływ na decyzję nastolatki mogło mieć rozstanie rodziców. Podobno Shiloh obiecała im zmianę swojego stylu na typowo dziewczęcy, jeśli ci się pogodzą. „Mój przyjaciel jest jednym z dziennikarzy znanego magazynu. W redakcji zostali poinformowani, że Shiloh postawiła matce ultimatum: pozostanie dziewczyną, jeśli ta zawrze pokój z ojcem i wrócą do siebie. Teraz Jolie jest zajęta powrotem do Pitta i chce, aby jej córka pozostała dziewczyną”. Angelina Jolie i Brad Pitt nie zakończyli związku w zbyt przyjaznej atmosferze, a od czasu rozstania walczyli o opiekę nad dziećmi. Przemiana Shiloh to dojrzała decyzja nastolatki, czy może walka o odzyskanie rodziny?

Zobacz także: Córka Angeliny Jolie i Brada Pitta zaskakuje wyglądem. Czy Shiloh zdecydowała się na zmianę płci?

Angelina Jolie z córkami Zaharą i Shiloh, Rome Film Festival 2021, 24.10.2021
Fot. TIZIANA FABI/AFP/East News

Angelina Jolie z córkami Zaharą i Shiloh, Rome Film Festival 2021, 24.10.2021

Angelina Jolie z dziećmi Shiloh i Paxem, premiera filmu Paper and Glue, 18.11.2021, Los Angeles
Fot. Admedia, Inc/Sipa USA/East News

Angelina Jolie z dziećmi Shiloh i Paxem, premiera filmu Paper and Glue, 18.11.2021, Los Angeles

Angelina Jolie z dziećmi Shiloh, Zaharą, Vivienne, Maddoxem i Knoxem, angielska premiera filmu
Fot. Invision/Invision/East News

Angelina Jolie z dziećmi Shiloh, Zaharą, Vivienne, Maddoxem i Knoxem, angielska premiera filmu "Eternals", 27.10.2021, Londyn

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.