Agnieszka Pilaszewska z córką — aktorką, Kornelią Maciejewską. Premiera filmu pt. Mała Wielka Miłość, 2008
Fot. Krzysztof Jarosz / FORUM
Z Życia gwiazd

Córka Agnieszki Pilaszewskiej poszła w ślady mamy. Tak wygląda Kornelia Maciejewska

„Pomyślałam, że aktorstwo to piękny zawód, skoro taka wspaniała osoba, jak moja córka, chce się mu poświęcić”

Olga Figaszewska 28 stycznia 2023 15:45
Agnieszka Pilaszewska z córką — aktorką, Kornelią Maciejewską. Premiera filmu pt. Mała Wielka Miłość, 2008
Fot. Krzysztof Jarosz / FORUM

Córka Agnieszki Pilaszewskiej i Macieja Maciejewskiego poszła w ślady mamy. Kornelia Maciejewska także postanowiła związać swoją przyszłość z aktorstwem. „Wydaje mi się, że są małe szanse, żeby dziecko wychowywane w takim domu, jak nasz, poszło w inną stronę", mówiła aktorka z Miodowych lat. Od najmłodszych lat córka przyglądała się jej pracy. Dziś ma 28 lat, a na koncie pierwsze sukcesy!

Córka Agnieszki Pilaszewskiej i Macieja Maciejewskiego. Kornelia Maciejewska poszła w ślady mamy

Świetna aktorka i wspaniała scenarzystka. Agnieszka Pilaszewska zdobyła sympatię fanów jako serialowa Alinka z Miodowych lat. Jednak na jej koncie znajduje się w wiele interesujących ról. Zawsze na pierwszym miejscu stawiała rodzinę – ukochaną córkę Kornelię i męża, cenionego scenarzystę Macieja Maciejewskiego. Okazuje się, że pociecha pary poszła w ślady mamy.

Nela Maciejewska jest absolwentką aktorstwa. Studiowała we Francji, a następnie w USA. „Po wielu latach edukacji zakończyłam proces nauki i w czasie pandemii zostałam dyplomowaną aktorką ze specjalnością aktor dramatu z oceną celującą”, zwierzała się.

Zobacz też: Jerzy Skolimowski i Joanna Szczerbic: skomplikowana historia miłości aktorki i reżysera

Agnieszka Pilaszewska nie zamierzała odradzać córce tego zawodu, mimo że sama doskonale zna jego cienie i blaski. „Córka studiowała aktorstwo we Francji, a potem w Stanach i wróciła do domu. Wydaje mi się, że są małe szanse, żeby dziecko wychowywane w takim domu, jak nasz, poszło w inną stronę. [...] Pomyślałam, że aktorstwo to piękny zawód, skoro taka wspaniała osoba, jak moja córka, chce się mu poświęcić. I doskonale ją rozumiałam”, zwierzała się w Plejadzie Michałowi Misiorkowi. I nie ukrywała, że chciałaby zagrać z córką.

Razem z mężem są dumni z osiągnięć Kornelii. 28-latka ma na swoim koncie pierwsze sukcesy. Aktorka pojawiła się w produkcjach: To mus ibyć miłość, Gry rodzinne, Komisarz Alex, Mały zgon, Wojenne dziewczyny, Pogrom 1905, Na dobre i na złe, Ojciec Mateusz, Przyjaciółki, Ultraviolet, Pierwsza miłość, Jak poślubić milionera?.

Sprawdź też: Był trzykrotnie żonaty, doczekał się syna, a w kwestii ojcostwa żałuje jednego… Życie Wojciecha Manna skrywa wiele sekretów

Agnieszka Pilaszewska z córką; październik 2008; Złote Kaczki 2008
Fot. Kurnikowski/AKPA

Agnieszka Pilaszewska z córką; październik 2008; Złote Kaczki 2008

Agnieszka Pilaszewska i Kornelia Maciejewska o świętach

Mama i córka były gościniami świątecznego wydania Dzień dobry TVN. Aktorki opowiedziały o tym, jak spędzają Święta Bożego Narodzenia. Agnieszka Pilaszewska nie ukrywa, że to przygotowania są bardzo stresujące. „Masakra to jest, krótko mówiąc, dla niektórych kobiet, między innymi dla mnie, gdyż nie ogarniam tej kuwety.  Idę na zakupy, wracam do domu i widzę, że czegoś zapomniałam (...). Od rana jestem na tabletkach na uspokojenie”, żartowała.

Kornelia podkreśliła, że w ich domu rządzą kobiety. „Kobiety zawsze u nas były przodowniczkami i jestem z tego dumna”, mówi. I zdradziła, że świąteczną tradycją w ich domu są rodzinne spacery z czworonogami.  

Czytaj też: Zagrał w takich dziełach jak „Krzyżacy” czy „Sami Swoi”. Oto historia Aleksandra Fogla

 Agnieszka Pilaszewska, Kornelia Maciejewska, Dzień Dobry TVN, 2019
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

Agnieszka Pilaszewska, Kornelia Maciejewska, Dzień Dobry TVN, 2019

Agnieszka Pilaszewska, Kornelia Maciejewska, Dzień Dobry TVN, 2021
Fot. MATEUSZ GROCHOCKI/Dzien Dobry TVN/East News

Agnieszka Pilaszewska, Kornelia Maciejewska, Dzień Dobry TVN, 2021

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…